خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دانشگاه هندی دانشجویانی را که از موبایل استفاده کنند، 46هزار تومان جریمه می‌کند

شنبه 19 تیر 1395 - 12:53
دانشگاه آنا

یک دانشگاه هندی تصمیم گرفته دانشجویانی را که در کلاس‌ها از موبایل استفاده می‌کنند، 1000 روپیه، حدود 46هزار تومان، جریمه کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از نیو‌ایندین‌اکسپرس، دانشگاه آنا قانون جدید تصویب کرده و تصمیم گرفته است که جریمه 1000 روپیه‌ای از دانشجویانی بگیرد که در کلاس‌ها از موبایل استفاده می‌کنند. این دانشگاه هم‌چنین موبایل دانشجویان را توقیف می‌کند.

دانشکده مهندسی این دانشگاه دفترچه‌ای به دانشجویان دانشگاه داده است که در آن آمده هر کس در کلاس‌ها، دفترهای دانشگاه و آزمایشگاه‌ها از موبایل استفاده کند جریمه خواهد شد.

یک دانشجوی مهندسی مکانیک این دانشگاه هم گفته علاوه بر جریمه، دانشگاه موبایل آن‌ها را خواهد گرفت و بعد از تمام شدن 4 سال دوره دانشجویی پس خواهد داد.

این تصمیم را دانشگاه برای جلوگیری از حواس‌پرتی دانشجویان و کمک به آن‌ها برای تمرکز بهتر گرفته است و جریمه‌ها هم در اختیار مدیریت مرکزی دانشگاه قرار خواهد گرفت.

دانشگاه هم‌چنین تصمیم گرفته به صورت منظم از کلاس‌ها بازرسی کند. دانشگاه آنا محدودیت‌های مشابهی را در سال 2005 ایجاد کرد اما با مخالفت دانشجویان و والدین‌شان بعدتر مجبور شد به دانشجویان اجازه بدهد از موبایل در خوابگاه‌ها و بیرون کلاس‌ها استفاده کنند.

در سال 2008 هم، دانشگاه به دانشجویان هشدار دارد در صورتی که از موبایل در کلاس‌ها استفاده کنند یک هفته از حضور در دانشگاه محروم می‌شوند.

در هرحال، امسال، این دانشکده در دفترچه قوانینی که در اختیار دانشجویان سال اول خود قرار داده آورده است که خاطیان به کمیته انضباطی معرفی می‌شوند و تصمیم این کمیته نهایی و قابل اجرا خواهد بود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.