خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

فقط یک چهارم استادان دانشگاه‌های هند زن هستند

یکشنبه 18 مهر 1395 - 11:57
زن هندی

تحقیقات انجام شده در 28 دانشگاه مهم و برجسته هند نشان داد که فقط 25 درصد استادان دانشگاه‌ها در هند را زنان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، به نقل از یونی‌ورسیتی‌ ورد نیوز، تحقیقی در هند انجام و در آن نسبت استادان دانشگاه‌ها بر حسب جنسیت در 28 دانشگاه برجسته و مهم هند بررسی شد، نتایج این تحقیق نشان داد که فقط 25‌درصد استادان دانشگاه در هند را زنان تشکیل می‌دهند یعنی از 7,743 دانشگاه در هند، 5,681 استاد مرد و 2,062 استاد زن هستند.

در دانشگاه اسلامی علیگر و دانشگاه مرکزی کشمیر بیشترین شکاف جنسیتی در تعداد کارمندان زن و مرد وجود داشت. در دانشگاه‌های پایتخت هند یعنی دانشگاه‌هایی نظیر جواهر لعل نهرو، دانشگاه دهلی، دانشگاه اسلامی جامیا ملیا و دانشگاه ملی ایندیرا گاندی تعادل نسبی بین استادان زن و مرد این دانشگاه وجود داشت. به عنوان مثال دانشگاه ملی ایندیرا گاندی که سرفصل‌های مختلفی نظیر علوم پایه، علوم انسانی، علوم اجتماعی و... را ارائه می‌دهد 133 استاد زن و 154 استاد مرد داشت.

دانشگاه‌های جنوب هند از جمله دانشگاه کرالا، دانشگاه کارناتاکا و دانشگاه تامیل نادو نیز به ترتیب تناسب جنسیتی تقریبا متعادلی یعنی 68 مرد و 25 زن، 62 مرد و 20 زن و 49 مرد و 15 زن را داشتند.

طاهره کوپالی

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.