خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عباسی عنوان کرد

تحصیل 82 درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی استان ایلام در دانشگاه آزاد اسلامی

دوشنبه 22 آذر 1395 - 08:54
واحد ایلام عباسی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام گفت: 82 درصد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی استان ایلام در دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از 40 رشته کارشناسی ارشد و 8 رشته دکتری مشغول تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار آنا از ایلام، دکتر شهریار عباسی در نشست نمایندگان هیات موسس و اعضای هیات عالی نظارت منطقه 5 دانشـگاه آزاد اسلامی در واحد ایلام با توجه به مزیت‌های ایلام از جمله مرز بین‌المللی مهران با تردد بیش از 2 میلیون زایر در اربعین حسینی و طبیعت بکر و زیبا و آثار باستانی فراوان بیان کرد: استان ایلام آخرین استان کشور است که دانشگاه آزاد اسلامی در آن ساخته شده و جمعیت آن کمتر از 670 هزار نفر است و جذب دانشجو در این استان را رقابتی کرده است.

دبیر هیات امنای استان ایلام بیان کرد: 36 مرکز آموزش عالی در استان ایلام با 42 هزار جمعیت فعال است و 24 درصد دانشجویان این استان در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند.

وی به عملکرد واحد ایلام در حوزه فرهنگی، پژوهشی و آموزشی در 3 سال گذشته پرداخت و گفت: با حضور دکتر میرزاده تحول شگرفی در عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است و در استان ایلام می توان افزایش تعداد رشته های ارشد از 3 رشته به 40 رشته، تعداد کانون ها و تشکل ها از 6 به 13، اخذ مجوز 10 نشریه و انتشار 4 نشریه دانشجویی، اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی از نصب سردیس داریوش رضایی نژاد از شهدای هسته ای کشور، طرح جایزه ادبی «دا» ویژه زنان فرهیخته، طرح تدوین کتابی با عنوان «نقش مردم ایلام در دفاع مقدس»، طرح جایزه علمی شهید رضایی نژاد و طرح های پژوهشی تدوین اخلاق حرفه ای با محوریت کشاورزی در استان ایلام، طرح تدوین دانشنامه فرهنگی استان ایلام و مجموعه پژوهش های علم در محضر قرآن و مفاخر ایلام را نام برد.

عباسی گفت: برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی، انجام طرح های پژوهشی برون دانشگاهی، برگزاری دوره های آموزش کوتاه مدت در راستای درآمدزایی غیرشهریه، انعقاد تفاهم‌نامه با پالایشگاه، پتروشیمی و ... راه اندازی ده‌ها آزمایشگاه و کارگاه از جمله آزمایشگاه شیمی به عنوان یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های غرب کشور است و... ازدیگر اقدامان دانشگاه است.

وی بیان کرد: صرفه‌جویی و استفاده از امکانات موجود و بهینه سازی آنها از دیگر برنامه های دانشگاه در راستای کاهش هزینه‌ها در این چند سال بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: درآمدزایی از محل غیرشهریه به واسطه دوره های کوتاه مدت و حمایت از کارهای علمی و پژوهشی اساتید و دانشجویان و تلاش برای تبدیل آنها به ثروت، راه اندازی مرکز رشد، انجام طرح های تحقیقاتی و پژوهشی، تالیف و ترجمله کتاب، تولید مقالات علمی معتبر از دیگر اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در استان ایلام است.

در این نشست که در فضایی صمیمی و کاربردی برگزار شد، نمایندگان کارگروه های هیات موسس و هیات عالی نظارت منطقه 5 به بیان نقاط قوت و مشکلات واحد ایلام پرداخته و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی ایلام هم با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه های خود به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.