خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رویدادهای دانشگاهی؛ از نشست آشنایی با ایدز تا سمینار آموزشی چالش‌های فراروی جوانان

سه‌شنبه 23 آذر 1395 - 15:02
آرم

ششمین اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی به میزبانی واحد هادیشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر وکیل‌زاده رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در این اجلاس گفت: «توجه به آیین‌نامه‌های آموزشی دانشگاه باید سرلوحه معاونان قرار بگیرد و هیچ بهانه‌ای برای رعایت نکردن آیین نامه از سوی معاونین آموزشی مورد قبول نیست.»

این اجلاس که با حضور دبیران کمیته‌های تخصصی آموزشی استان و معاونان آموزشی واحدها و مراکز دانشگاهی این استان برگزار شد، آیین‌نامه‌های آموزشی دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بازدید دانش‌آموزان دبیرستان‌های دره‌شهر از امکانات و توانمندی‌های واحد دره‌شهر

دانش‌آموزان دبیرستان‌های دره شهر به همراه معلمان خود همزمان با هفته پژوهش از بخش‌های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد دره‌شهر دیدن کردند.

دانش‌آموزان در این بازدید از نزدیک با امکانات و دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه آشنا شدند و از کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و کلاس‌های درسی بازدید کردند.

همکاری و هماهنگی روابط عمومی دانشگاه، بازدیدکنندگان با توضیحات کارشناسان مربوطه در هر قسمت بصورت جزئی تر با وظایف قسمت های مختلف دانشگاه آشنا شدند و بدین ترتیب نحوه تحصیل و استفاده بهینه از امکانات این واحد دانشگاهی نیز به آنان معرفی شد.

دکتر محمد علی کرمی رئیس واحد دره‌شهر با حضور در جمع دانش‌آموزان معلمان و مدیران دبیرستان‌های دره‌شهر خواست با تعامل و ارتباط بیشتر با دانشگاه از امکانات این واحد برای تقویت بنیه علمی و پژوهشی دانش‌آموزان استفاده کنند.

وی ابراز کرد: درهای دانشگاه همیشه به روی دانش آموزان باز است و اساتید مجرب این واحد آمادگی برگزاری کلاس‌های آموزشی و تقویتی برای مقاطع مختلف به‌ویژه دانش‌آموزان دوره پیش دانشگاهی را دارد و دفتر مشاوره دانشگاه با کادری مجرب آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان به دانش‌آموزان است.

سومین نشست تخصصی تب رسانه با موضوع از اینستاگرام تا بازی‌های کلش اف کلنز در واحد مبارکه

به همت دفتر فرهنگ اسلامی واحد مبارکه و با همکاری روابط عمومی این واحد، باتوجه به لزوم آشنایی جوانان دانشجو با آسیب‌های فضاهای مجازی نشست آموزشی تب رسانه با حضور استاد سلمان هاشمیان کار‌شناس رسانه در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه برگزار شد.

هاشمیان از جوانان امروز با عنوان نسل اندروید یادکرد و با تبین اصول طلایی تبلیغ در رسانه به تهدید‌ها وآسیب‌های فضاهای مجازی پرداخت وبه دانشجویان توصیه نمودکه باید اطلاعات ما در فضای مجازی مدیریت شود گاهی فرد بدلیل عدم آگاهی از خودش در فضای مجازی ردپایی می‌گذارد که هیچ وقت نمی‌توانند آن را پاک کند.

وی با برشمردن برخی از جذابیت‌های شبکه‌های اجتماعی به اعتیادآور بودن برخی از این شبکه‌ها پرداخت و به پدیده عکس سلفی بررسی اینستاگرام و تهدیدهای آن پرداخت و گفت: «امروزه رسانه بخشی از زندگی ما نیست بلکه زندگی ما بخشی از رسانه‌هاست که این ریشه بسیاری از معضلات و ناهنجاری‌های که شاهد آن هستیم، است.»

کسب مقام سوم در مسابقات کاراته دانشجویان از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوسنگرد

تیم کاراته دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوسنگرد توانست در مسابقات کاراته دانشجویان استان خوزستان به مقام سوم دست پیدا کند.

این مسابقات با شرکت دانشگاه آزاد استان خوزستان و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامهرمز برگزار شد.

برگزاری کارگاه مهارت های قبل و بعد از ازدواج در واحد بین المللی ماکو

کارگاه آموزشی با عنوان قبل بعد از ازدواج در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی ماکو برگزار شد در این کارگاه دانشجویان سئوالات مرتبط با موضوع کارگاه را مطرح کردند.

این کارگاه توسط کانون مهارتهای زندگی دانشگاه اسلامی واحد بین المللی ماکو برگزار شد.

برگزاری کرسی های آزاداندیشی

کرسی آزاداندیشی با موضوع بدعتهای ماه محرم توسط کانون فرهنگی نهج البلاغه در واحد بین الملل ماکو برگزار شد.

کرسی آزاداندیشی با موضوع بدعتهای ماه محرم توسط کانون فرهنگی نهج البلاغه -معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو برگزار شد.

انتصاب دبیر شورای هم اندیشی در واحد تهران مرکزی

در حکمی ازسوی حجت‌الاسلام ابوالقاسم طیبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر حمیدرضا صفاکیش به عنوان دبیر شورای هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی منصوب شد.

جلسه معارفه دکتر حمیدرضا صفاکیش به عنوان دبیر شورای هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با حضور معاونین، روسای دانشکده ها و مدیران برگزار شد.

حمیدرضا صفاکیش عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی و استادیار رشته تاریخ و باستان شناسی و تمدن اسلامی است.وی پیش از این نیز به عنوان مدیرگروه تاریخ و باستان شناسی و تمدن اسلامی، عضو کمیته منتخب واحد تهران مرکزی وابسته به هیات ممیزی دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین سابقه 25 سال مدیریت در حوزه های آموزشی و فرهنگی در وزارتخانه‌های جهاد و کشاورزی و آموزش و پرورش خدمات ارزنده‌ای را ارائه کرده است.

کارگاه آموزشی یک روزه ساخت صورتک و سردیس گچی‎ در واحد تاکستان

کارگاه آموزشی یک روزه ساخت صورتک و سردیس گچی به مناسبت هفته پژوهش و فناوری و از سوی استادان و دانشجویان رشته گرافیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان با هدف آشنا کردن دیگر دانشجویان و دانش آموزان با جنبه های جذاب و کارآفرینی رشته گرافیک , صبح روز دوشنبه 22 آذر در درانشکده انسانی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

سمینار آموزشی چالش‌های فراروی جوانان در واحد نورآباد ممسنی

با حضور دکتر شهدخت آزادی عضو هیات علمی و مسئول مرکز مشاوره واحد، اساتید، کارکنان و جمعی از دانشجویان سمینار آموزشی چالش های فراروی جوانان با مشارکت امور پژوهشی و امور دانشجویی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی برگزار شد.

در این سمینار مباحث متنوعی از جمله توجه ویژه به سلامت روح و روان وابستگی شدید جوانان به فضای مجازی و اعتبار اینترنتی و راههای کنترل و مقابله با آن ، بحران های ناشی از بلوغ و داروهای روان گردان نو ظهور تشریح شد.

آزادی در این جلسه علاوه بر آسیب شناسی چالش های فراروی جوانان و ارائه راهکارهای لازم به پرسش های مطرح شده از سوی دانشجویان پاسخ گفت و در ادامه با معرفی مرکز مشاوره از آنان دعوت کرد برای در میان گذاشتن مشکلات با مشاور و یافتن راهکار مناسب به این مرکز مراجعه کنند.

همزمان با هفته پژوهش و فناوری و با حضور دکتر رضایی هیات علمی دانشگاه خلیج فارس، نشست علمی گروه حسابداری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی برگزار شد.

در واحد نشست علمی گروه حسابداری با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان این رشته در سالن آمفی تئاتر واحد و با ارائه موضوعات تخصصی حسابداری و تبادل نظر در این باره برگزار شد. علاوه بر نشست علمی گروه حسابداری، در هفته پژوهش نشست و سخنرانی علمی سایر گروههای آموزشی نیز برگزار می شود.

گرامیداشت ولادت پیامبر اکرم (ص) در واحد نورآباد ممسنی

مراسم گرامیداشت ولادت حضرت رسول اکرم ( ص ) در دانشگاه آزاد اسلامی ممسنی با حضور هیات رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

مسئول امور فرهنگی دانشگاه گفت: از خصوصیات مهم پیامبر اسلام و دیگر انبیاء الهی اصالت خانوادگی آنان است و هیچ یک از انبیا الهی بدنام و فاسد نبوده اند و همگی انها به خوشنامی و کرامت معروف بودند .

حجت الاسلام سیدرضا شمس الدینی افزود: سرانجام پس از قرنها، انتظار عالم خلقت به سر آمد و بزرگ هدایتگر انسانها پا به عرصه وجود نهاد و برترین مخلوق خدا ظاهر شد و باران رحمت الهی باریدن گرفت و چشمه رافت و هدایت فیضان کرد و نور محمدی عالم ملک و ملکوت را منور کرد.

این استاد رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی خاطر نشان کرد: از کلام بزرگان و همچنین امام علی ( ع ) نیز معلوم می شود که نیاکان پیامبر از حیث اعتقادات از شرک و عقاید باطل مبرا بودند و هم از حیث پاکدامنی، انسانهایی سالم و به دور از آلودگی بودند.

در ادامه برنامه اسماعیل بیرونی از مداحان اهل بیت در مدح پیامبر اکرم و ولادت ایشان به مولودی خوانی پرداختند.

انتشار فصلنامه تهران جنوب‎

چهلمین و هشتمین (تابستان ۱۳۹۵) فصلنامه علمی- پژوهشی روان‌شناسی تحولی: روان‌شناسان ایرانی از سوی دفتر این فصلنامه در معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با مدیر مسئولی دکتر نعمت طاوسی، سر دبیری دکتر محمد کریم خدا پناهی و دیگر دست اندرکاران فصلنامه، انتشار یافت.

مقالات پژوهشی: اثر بخشی مداخله دلبستگی محور مادر-کودک بر افزایش ایمنی دلبستگی کودکان پیش دبستان، مقایسه پاسخ‌های ضربان قلب افراد واجد سبک‌های دلبستگی ایمن و نا‌ایمن به ویدئو کلیپ‌های مرتبط با دلبستگی، تاثیر آموزش ذهن آگاهی به مادران بر خود کار آمدی فرزندان، رابطه معنویت و نظم جویی‌شناختی هیجان، کنش‌های اجرایی و خود کارآمدی در افراد مبتلا به‌ام اس (مولتیپل اسکلروزیس یا فلج چندگانه)، ساختار عاملی تاییدی و اعتبار یابی پرسشنامه تعارض والد نوجوان (فرم نوجوان)، نقش واسطه‌ای مشکلات درونی سازی در رابطه ناگویی هیجانی و مشکلات برونی سازی وویژگی‌های روان سنجی سیاهه رتبه بندی رفتاری کنش‌های اجرایی (فرم والد) در کودکان پیش دبستانی، در این شماره از فصلنامه به چاپ رسیده‌اند.

بخش‌های دیگر فصلنامه شامل: تست تصاویر ناکامی روزنزویگ، فرم کودکان، نسخه فارسی (قسمت آخر) روش اجرا و نمره گذاری، صحت و اعتبار، و تصاویر و اخبار است.

این فصلنامه در پایگاه اطلاعاتی انجمن روان‌شناسان امریکا (PsycINFO)، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) و بانک اطلاعات نشریات کشور (Magiran) نمایه شده است. و دارای ضریب تاثیر IF در این نظام است.اساتید، پژوهشگران و سایر علاقه مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات درباره شرایط اشتراک و نحوه تدوین و ارسال مقالات با دفتر فصلنامه با شماره‌های ۸۸۸۳۰۶۶۶ و ۸۳۸۴۳۴۵۰ تماس حاصل نمایند و یا به پایگاه اینترنتی به نشانی: www. jip. ac. ir مراجعه کنند. نشانی دفتر فصلنامه: خیابان ایرانشهر شمالی نرسیده به پل کریمخان پلاک ۲۲۳ ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب کد پستی: ۱۵۸۴۷۴۳۳۱۱

نشست آشنایی با ایدز در دانشگاه آزاد اسلامی ملایر

در راستای افزایش سطح علمی و بهداشتی دانشجویان، نشست آشنایی با ایدز در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی ملایر برگزار شد.

این نشست با هدف آشنایی با بیماری ایدز به منظور آگاهی‌بخشی جوانان با راه‌های ابتلا به این بیماری، تشخیص و درمان به‌موقع آن و جلوگیری از شیوع و گسترش آن در جامعه برگزار شد.

دکتر عظیمی مسئول مرکز مشاوره‌ بیماری‌های رفتاری به سخنرانی با محوریت درمان ایدز و چگونگی انتقال و تشخیص ایدز، باورهای نادرست در این بیماری، نقش خانواده در کنترل آن، ارتباط این بیماری با مواد مخدر و رفع تبعیض در بیماران مبتلا به ایدز پرداختند.

این نشست یک‌ روزه به‌همت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی ملایر با حضور جمعی از دانشجویان، استادان و علاقه‌مندان در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در این کارگاه علاوه بر بسته‌های فرهنگی توزیع شده، استاد مدعو به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

در جلسه مسئولین بهداشت و درمان شهرستان با هیات ریسه این واحد دانشگاهی در ماه گذشته عنوان شد که دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین تعامل و همکاری را با مسئولین بهداشتی نسبت به سایر مراکز آموزش عالی شهرستان را داشته است .

برگزاری کارگاه آموزش بهینه سازی و مدیریت انرژی در واحد تربت حیدریه

همزمان با آغاز هفته پژوهش وفناوری کارگاه: «آموزش بهینه سازی ومدیریت انرژی» درواحد تربت حیدریه برگزار شد.

این کارگاه که با همکاری کمیسییون انرژی نظام مهندسی تربت حیدریه و با همت انجمن علمی دانشجویان مهندسی عمران ومعماری واحد و با حضور اعضای هیأت علمی گروه‌های آموزشی عمران و معماری برگزار شد مورد استقبال فراوان دانشجویان و علاقه مندان قرار گرفت.

در این کارگاه که چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر و رئیس نظام مهندسی شهر نیز حضور داشتند مدرسین مدعو به ارائه دیدگاه‌های خود کاربردهای فناوری‌های نوین در بهینه سازی مصرف انرژی و آب پرداختند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.