خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

یک نظرسنجی از دانشجویان در بریتانیا نشان داد

استادان وقت بیشتری بگذارند تا شهریه بیشتری بدهیم

سه‌شنبه 23 آذر 1395 - 11:20
اعتراض دانشجویان بریتانیا

تقریبا نیمی از دانشجویان تمایل دارند شهریه بیشتری بپردازند و در مقابل، شیوه‌ تدریس در دانشگاه شخصی‌تر باشد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از دیلی‌تلگراف، نتیجه یک نظرسنجی در انگلیس نشان می‌دهد دانشجویان حاضرند برای آن‌ که استادان وقت بیشتری برایشان بگذارند، شهریه بیشتری بپردازند. این نظرخواهی از هزار دانشجو و فارغ‌التحصیل علوم انسانی انجام شده است و 44درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که برای تدریس شخصی‌تر و باکیفیت‌تر حاضرند بیشتر شهریه بدهند.

نظرخواهی هم‌چنین نشان می‌دهد 68درصد از شرکت‌کنندگان خواستار ساعات تماس بیشتر و پاسخ‌های شخصی بیشتری هستند تا این که صرفا ای‌میل‌های استادان را دریافت کنند. 45درصد هم ناراحتی خود را از مشارکت کم استادان در کار دانشگاهی‌شان نشان داده‌اند.

این نظرسنجی بعد از آن انجام شده که نگرانی‌هایی درباره تمرکز نکردن دانشگاه‌ها بر افزایش کیفیت تدریس و پژوهش مطرح شده بود.

بیشتر از نیمی از دانشجویان پاسخ‌دهنده در بریتانیا هم‌چنین گفته‌اند از آن‌چه در مقابل پولی که پرداخت می‌کنند به آن‌ها ارائه می‌شود ناراحت هستند.

این مساله هم نگرانی‌های اخیر دانشجویان را تایید می‌کند که می‌گویند نفع اقتصادی قابل توجهی با گرفتن مدرک دانشگاهی به دست نمی‌آورند.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای آموزش عالی در بریتانیا، آموزش‌ها رتبه‌بندی می‌شوند و موسسه‌هایی که تمایل دارند شهریه خود را افزایش دهند تنها در صورتی اجازه این کار را خواهند داشت که کیفیت بیشتری ارائه کنند.

نظرخواهی انجام شده در مقابل نظرسنجی‌های پیشین قرار دارد که نشان می‌داد اغلب دانشجویان تمایل ندارند پول بیشتری به دانشگاه‌ها بپردازند. نظرخواهی‌های پیشین نشان می‌داد 86درصد دانشجویان از برنامه‌های جدید برای آموزش عالی بریتانیا ناراضی هستد.

برنامه‌هایی که علاوه بر اتحادیه ملی دانشجویان، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر هم به مخالفت با آن‌ها برخاسته‌است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.