خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناورانه معرفی شد؛

طرح جدید خودروی برقی کوآدرو توسط مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

شنبه 27 آذر 1395 - 14:39
خودروی برقی کوآدرو

مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در نمایشگاه امسال دستاوردهای پژوهشی و فناورانه طرح جدید خودروی برقی کوآدرو را معرفی کرده است. تیم سازنده تولید انبوه خودروهای برقی را راهکار کاهش آلودگی زیست محیطی می‌داند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از ستاد خبری دانشگاه آزاد اسلامی در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی وفناورانه، میثم ادیبی، عضو مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد قزوین، در خصوص مزایای خودروی کوآدرو گفت: «بعد از ساخت موتورهای الکتریکی به ساخت خودروهای برقی روی آوردیم. با توجه به اینکه اغلب شهرهای ایران به خصوص کلانشهرها با معضلات آلودگی هوا رو‌به‌رو بوده نیاز است تا ایران با حمایت دولت و سرمایه‌گذاران به ساخت خودروی برقی مجهز شود.
ادیبی افزود: «اکثر کشورهای جهان اول و توسعه‌یافته به تولید انبوه خودروهای سبز گرایش یافتند زیرا انرژی مصرفی این قبیل خودروها از انرژی‌های نو تامین می‌شود و با توجه به این که میزان آلودگی‌شان صفر است بهترین جایگزین خودروهای موجود در بازار خواهد بو».

وی با اشاره به این که دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای نخستین بار در کشور پنج نمونه از این خودروی برقی را تولید کرد، گفت: «دانشگاه آزاد قزوین پنج نمونه از این خودرو را ساخته است که این خودروی تمام برقی به وسیله برق‌های معمولی شارژ می‌شود و با هر بار شارژ حدودا 100 کیلومتر پیمایش دارد و در شیب‌های تند نیز قابل کنترل است».

این عضو مرکز رشد دانشگاه آزاد قزوین افزود: «برای کاهش آلودگی هوا در شهرها نیاز است تا از این طرح حمایت به عمل آید تا در تولید انبوه خودروی برقی به موفقیت دست یابیم. خوشبختانه دانشگاه آزاد قزوین در رشد این طرح پیشقدم است اما نیازمند حمایت‌هایی از سوی دولت و سرمایه‌گذاران هستیم تا در تولید خودروی سبز حرفی برای گفتن داشته باشیم.حجم این خودرو نسبت به خودروهای معمولی نصف است و هیچ گونه آلودگی زیست محیطی را ایجاد نمی‌کند امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد ورود خودروی برقی کوآدرو به بازار خودروهای کشور باشیم تا سهمی در کاهش آلودگی هوا داشته باشیم».

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.