خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شد؛

سیبل تیراندازی مجازی برای آموزش مهارت تیراندازی نظامی

یکشنبه 28 آذر 1395 - 17:39
سیبل تیراندازی مجازی

مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد ارومیه در نمایشگاه امسال دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی سیبل تیراندازی مجازی را معرفی کرد. این دستگاه فضای مجازی‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا بتواند در آن محسط تیراندازی کند و در محیط بازی با اسلحه نشانه‌گیری و شلیک کند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از ستاد خبری دانشگاه آزاد در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناورانه، علیرضا ملکی، عضو مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد ارومیه در مورد کاربرد این دستگاه گفت: »سیبل تیراندازی مجازی کاربرد فراوانی برای نیروی انتظامی، هوانیروز، آگاهی‌ها و حتی ورزشگاه‌هایی که آموزش تیراندازی دارند به کار آید».

ملکی افزود: «در فضای مجازی و استفاده از این دستگاه دیگر نیازی به استفاده از گلوله واقعی و گران قیمت نیست بلکه افراد تحت آموزش تیراندازی می‌توانند به صورت نرم‌افزاری و کاملا واقعی نشانه‌گیری و آموزش‌های لازم را تمرین کنند».

این عضو مرکز رشد دانشگاه آزاد ارومیه همچنین گفت: «صندلی واقعیت مجازی دستاورد دیگری است که افراد می‌توانند احساس واقعی نشستن در ترن هوایی زا تجربه کنند تمام حرکات این دستگاه به شکل یک ترن تفریحی هوایی است که در شهربازی کاربرد دارد».

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.