خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مراسم اهدای جایزه باستانی پاریزی با حضور دکتر میرزاده برگزار شد

پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 15:01
اهدای جایزه باستانی پاریزی

دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای شرکت در مراسم اهدای جایزه باستانی پاریزی و برگزاری سیزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی کرمان به این استان سفر کرده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اجرای طرح بزرگ مفاخر و مشاهیر اسلامی و ایرانی با رویکردی فرهنگی پژوهشی و اولین دوره اعطای جایزه باستانی پاریزی هم‌اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان آغاز به کار کرد.

در این مراسم، دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام مجید انصاری، معاون حقوقی رئیس جمهوری، حجت‌الاسلام سید محمود دعایی، مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، دکتر سیدطه هاشمی، معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر محمد دادکان، معاون ورزشی، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی، معاون پژوهش و فناوری، دکتر مجتبی علوی‌فاضل، سخنگوی دانشگاه، حجت‌الاسلام حسن نمازی، رئیس اداره کل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر بابک آل‌طه، رئیس واحد کرمان حضور دارند.

هدف از برگزاری این جایزه در مرحله اول تکریم نام یکی از فرزندان کرمان یعنی باستانی پاریزی است که خدمات بی‌شماری به کشور و کرمان کرده است و در مرحله دوم فراهم کردن فرصتی است تا بحث بیشتر درباره تاریخ کرمان، فرهنگ و ادبیات عامه در کرمان و کشور صورت گیرد و زمینه‌ای برای تشویق نویسندگان و دانشجویان فراهم شود.

موضوع آثار ارسالی به دبیرخانه این جایزه درباره تاریخ ایران، فرهنگ عامه و ادبیات عامه ایران بوده است و در همین سه حوزه آثار دریافتی داوری می‌شوند و به کتاب و پایان‌نامه به صورت جداگانه جوایزی اهدا می‌شود.

در هر حوزه از سه نفر تقدیر و به یک نفر جایزه برگزیده داده می‌شود، همچنین به سه نفر شایسته تقدیر در هر حوزه، هرکدام 3 سکه داده می‌شود و برای نفر برگزیده 5 سکه در نظر گرفته‌ شده است.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.