خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در نشست تشکل‌های اسلامی سیاسی واحد ایلام با هیات رئیسه دانشگاه عنوان شد

تشکل‌ها پیاده نظام جناح‌های سیاسی نباشند

شنبه 4 دی 1395 - 11:39
واحد ایلام تشکل ها

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام گفت: تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشجویان عامل نشاط و امید در دانشگاهند و نباید پیاده نظام جناح‌های سیاسی باشند.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر شهریار عباسی در نشست دبیران تشکل‌های دانشجویی واحد ایلام تصریح کرد: با حضور دکتر میرزاده و برنامه‌های منسجم و عملیاتی معاونت دانشجویی فرهنگی بستر لازم برای فعالیت بیشتر تشکل‌ها فراهم شده است.

وی بیان کرد: حضور دانشجویان در تشکل‌ها بستر لازم برای پویایی و تجربه اندوزی بیشتر آنان فراهم می‌کند تا دانشجویان در آینده تاثیر بیشتری در عرصه‌های مختلف جامعه داشته باشند.

وی با قدردانی از حضور بسیار فعال تشکل‌های دانشجویی در اجرای مراسم واحد ایلام گفت: تمام تلاش واحد ایلام معطوف به برگزاری مراسم با حضور موثر تشکل‌ها است.

عباسی تصریح کرد: تلاش در راستای توسعه فرهنگ دینی و ارتقای بینش سیاسی از مهم‌ترین اهداف شکل‌گیری تشکل‌ها بوده که در این راستا اقدامات خوبی انجام گرفته است.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان ایلام نیز گفت: یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین کار‌های دکتر شهریار عباسی رئیس واحد ایلام توجه ویژه به تشکل‌های سیاسی – اسلامی دانشجویی است که باید از این پتانسیل به خوبی استفاده شود.

حجت الاسلام مهدی همتی بیان کرد: علم آموزی اگر در مسیر اصلاح نفس و خودسازی نباشد، ابتر است.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان ایلام بیان کرد: در کنار علم آموزی تلطیف فضای دانشگاه و تنوع بخشی به فعالیت‌های تشکل‌ها سیاسی و فرهنگی نیز لازم است.

وی با انتقاد به برخی دانشگاه‌ها که پایبند به کرسی‌های آزاداندیشی مورد تاکید رهبری نیستند، گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام نهاد رهبری و هیات رئیسه پایبند به حضور قدرتمند تشکل‌ها در عرصه دانشگاه هستند.

همتی گفت: دانشجویان باید مطالبه گر و منتقد باشند تا از طریق انتقاد سازنده تحرک بیشتر در جامعه ایجاد شود.

نماینده دکتر میر‌زاده در تشکل‌های اسلامی سیاسی واحد ایلام هم گفت: تشکل‌های اسلامی سیاسی باید با قانونمداری الگو مناسبی برای دانشجویان و انجام فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی باشند.

دکتر منصور احمدی تصریح کرد: روشنگری و مطالبه‌گری در شرایط کنونی در تلطیف فضای دانشگاه و ایجاد پویایی و نشاط در عرصه‌های مختلف را به دنبال دارد.

وی گفت: مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام اعتماد کامل به برنامه‌ها و فعالیت‌های تشکل‌ها دارند که در این راستا در اربعین امسال ایستگاه ایستگاه صلواتی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور و تلاش دانشجویان شکل گرفت که اقدامی ماندگار بود.

در ادامه این مراسم علاوه بر معاون دانشجویی فرهنگی واحد ایلام مسئولان تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشجویی واحد ایلام به بیان دیدگاه‌ها و خواسته های خود پرداختند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.