خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در مراسم تجلیل از دانشجویان نخبه و ممتاز شاهد و ایثارگر تهران انجام شد

رونمایی از کتاب «قدسیان قدس» با موضوع زندگی‌نامه و خاطرات ۴۱۵ شهید شهرستان قدس

شنبه 4 دی 1395 - 15:15
تجلیل از دانشجویان نخبه شهیدو ایثارگر در شهر قدس

رونمایی از کتاب قدسیان قدس با موضوع زندگی‌نامه و خاطرات ۴۱۵ شهید شهرستان قدس و تجلیل از دانشجویان نخبه و ممتاز شاهد و ایثارگر استان تهران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس انجام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حسین حسن‌پور درویشی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس در مراسم تجلیل از دانشجویان نخبه و ممتاز بخش امور ایثارگران و شاهد در این دانشگاه که با حضور اینانلو معاون سیاسی فرمانداری شهرستان قدس برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به تحلیل مقام شهدا پرداخت.

وی گفت: «در واقعه کربلا امام حسین (ع) با هفتاد و دو تن از یارانش در اوج مظلومیت در مقابل سپاه سی هزار نفری دشمنان به شهادت رسیدند و امروز ما شاهد حضور بیست میلیونی جامعه شیعه در حرم امام حسین (ع) در اربعین هر سال هستیم که نشان از احیای دین اسلام و جاوید ماندن امام و شهدای کربلاست و این جریان عظیم فرهنگی مذهبی مؤید پیروزی امام و یارانش در واقعه کربلا بوده که اثرات آن بعد از هزار و چهارصد سال اینگونه نمایان می‌شود و باید بدانیم رمز جاودانگی شهادت این است.»

وی با توجه به بررسی بعد علمی شهادت افزود: شهدا نور هستند و نور موجب روشنایی می شوند و در این روشنی نوعی زلال بودن وجود دارد.

طباطبایی: با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی دانشجویان شاهد و ایثارگر می‌توانند شرکت دانش‌بنیان راه‌اندازی کنند

مراسم با قرائت پیام تبریک دکتر میر‌زاده خطاب به دانشجویان ممتاز و نخبه شاهد و ایثارگر توسط مدیرکل امورشاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ادامه یافت.

کتاب قدسیان قدس با تلاش دکتر سعید قنبری، دکتر محمدرضا حصارکی و حسن‌پور درویشی در حدود ۸۰۰ صفحه با رویکرد گردآوری خاطرات، زندگی‌نامه و پیام شهدا تالیف شده است

محمدتقی طباطبایی گفت: «از مجموع یکصد و هجده هزار نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی بیست درصد دانشجویان در زمره ممتازان هستند که هدف ما افزایش این میزان است.»

مدیر کل شاهد و امور ایثار گران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «با ابتکار دکتر میرزاده در زمینه ایجاد اشتغال ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر، دانشجویان مقاطع دکتری تخصصی بخش شاهد و ایثارگر می‌توانند بعد از طی تحصیل ترم اول این مقطع به استخدام هیأت علمی دربیایند و یا با طرح و ایده و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت و تأمین پنجاه درصد سرمایه مورد نیاز از سوی دانشگاه آزاد اسلامی، می‌توانند شرکت دانش‌بنیان راه اندازی و سپس به استخدام هیأت علمی نیز در بیایند.»

مدیرکل بنیاد شهید شهرستان‌های استان تهران: هرجا نام شهدا هست نگاه شهدا هم وجود دارد

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران نیز با توجه به تأکید ادیان بر علم اندوزی اظهار کرد: «در دین اسلام بر این امر مهم در آیات قرآن و احادیث تأکید فراوانی شده است.»

نصیری افزود: «هر جا نام شهدا هست نگاه شهدا را هم داریم که امیدارم این نگاه واین نام شهدا چراغ راه هدایت برای ما باشد.»

در آیین پایانی این مراسم که حجت الاسلام میراحمدی امام جمعه شهرستان قدس و مسئولان حاضر در همایش حضور داشتند، ابتدا از کتاب قدسیان قدس که زندگینامه ۴۱۵ نفر از شهدای شهرستان قدس در آن به رشته تحریر درآمده است، رونمایی شد.

کتاب قدسیان قدس با تلاش دکتر سعید قنبری، دکتر محمدرضا حصارکی و دکتر حسن‌پوردرویشی در حدود ۸۰۰ صفحه با رویکرد گردآوری خاطرات، زندگی‌نامه و پیام شهدا تالیف شده است.

در این همایش از خانواده شهید مدافع حرم عقیل بختیاری هم تجلیل به عمل آمد.

در پایان این همایش استانی از همه دانشجویان ممتاز و نخبه شهرستان‌های استان تهران با اهدای لوح و هدیه نفیس به رسم یادبود قدردانی شد.

تجلیل از پژوهشگران بر‌تر واحد شهرقدسرئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در مراسم تجلیل از پژوهشگران بر‌تر واحد شهر قدس هم با تبریک هفته پژوهش و قدردانی از محققان و پژوهشگران بر‌تر گزارشی از دستاوردهای پژوهش این واحد را ارائه کرد.

حسن پور درویشی با توجه به راه اندازی کلینیک سلامت، راه اندازی کشت گلخانه‌ای، بهره برداری از ربات پرنده و سایر تولیدات داروئی این واحد، ابراز خرسندی کرد که واحد شهرقدس با بهره گیری از طرح علمی جامع کشور به تحقق اهداف و مأموریت‌های کلان واحد‌ها در قالب دانشگاه مأموریت گرا پرداخته است.

عضو هیأت علمی و رئیس واحد شهر قدس در مورد عملیاتی کردن فعالیت‌های پژوهشی و بهره برداری از تولیدات علمی، استفاده از تحقیقات علمی، بهره‌برداری از طرح‌های پژوهشی واحد و توسعه فعالیت‌های پژوهشی مطالبی را بیان کرد و این حرکت را برنامه جامع مبتنی بر نظم و برنامه ریزی با مدیریت صحیح دکتر میر‌زاده رئیس دانشگاه دانست.

معاون پژوهش و فناوری واحد شهرقدس نیز با ارائه گزارشی به تشریح روند فعالیت‌ها و عملکرد این حوزه در یکسال گذشته، پرداخت و با مقایسه آمار و ارقام موجود و بهره برداری از فرصت‌های موجود روند اقدامات انجام شده در سال ۹۵ را رو به رشد ارزیابی کرد.

دکتر مظفری از ایجاد انجمن‌های علمی، تجهیز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها، افزایش طرح‌های پژوهشی در یکسال اخیر گزارشی را ارائه کرد.
در این مراسم از دکتر کسری بهزاد، دکتر شهلا شهریاری، دکتر محمدرضا حصارکی و دکتر زهرا امیر حسینی استادان بر‌تر پژوهش تقدیر به عمل آمد. همچنین در این مراسم علاوه بر قدردانی از اساتید پژوهشگر بر‌تر واحد شهرقدس از ۴ تن از دانشجویان نخبه و پژوهشگر بر‌تر نیز تقدیر به عمل آمد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.