خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تشریح کرد

اصلاحات شیوه‌نامه جدید نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی/ برگزاری نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان فرهنگی در حاشیه اجلاس 71

یکشنبه 5 دی 1395 - 16:28
هفتمین نشست هماهنگی و امور پایش استانها در واحد کرمان

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در نهمین نشست هماهنگی و پایش امور استان‌ها، گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه دانشجویی و فرهنگی و آیین نامه جدید نقل و انتقالات دانشجویی ارائه داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر سیدطه هاشمی به برگزاری هفتاد و یکمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در بهمن سال جاری اشاره کرد و گفت: «این اجلاس که با حضور همه روسای واحدها و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود، دارای موضوع فرهنگی است.»

او افزود: «مقرر شده در کنار برگزاری این اجلاس، نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نیز برپا شود. خوشبختانه همه استان‌ها تا قبل از برگزاری این اجلاس، نمایشگاهی از دستاوردهای فرهنگی خود در استان برگزار می‌کنند و بهترین دستاوردها را به تهران می‌آورند و در معرض دید عموم قرار می‌دهند تا بهترین‌های هر استان در نمایشگاه فرهنگی دانشگاه به نمایش درآید.»

هاشمی گفت: «همه محصولات این نمایشگاه باید محصولات فرهنگی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باشد. این محصولات شامل نشریات، کتاب با موضوع فرهنگی، صنایع دستی، کارهای هنری، محصولات دانش‌بنیان فرهنگی و... خواهد بود.»

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: «تمهیداتی صورت گرفته تا اهالی شهرهای مختلف که در تهران سکونت دارند و دانش آموزان سما، از غرفه‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها در نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی اجلاس 71 بازدید کنند.»

او ادامه داد: «از مهر 92 تا مهر 95 بیش از 900 طرح ماندگار فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی اجرا شده است. طرح‌های کالبدی فرهنگی مانند مجتمع‌های فرهنگی، پردیس مفاخر، سالن‌های چند منظوره، مساجد، نمازخانه‌ها، یادمان شهدا، سردیس شهدا و مفاخر و ستون‌های یادبود شهدا در دانشگاه به اجرا درآمده است. در قسمت نشریات و کانون‌های دانشجویی نیز اقدامات بسیار مهمی انجام شده است. طرح‌های ماندگار فرهنگی رخدادی مانند برگزاری جشنواره‌های صلح و سلام نیز اجرا شده است.»

هاشمی گفت: «تشویق دانشجویان به اختصاص پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی به مفاخر و مشاهیر فرهنگی یکی دیگر از برنامه‌های معاون دانشجویی و فرهنگی است در این صورت اطلاعات جدیدی تولید شده و به عنوان یک سرمایه در اختیار کشور قرار می‌گیرد.»

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به موضوع اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: «در حال حاضر 45 رشته در این زمینه انتخاب شده و سرگروه‌های استانی نیز مشخص شده‌اند.»

او به برگزاری اجلاس نماز در هفته‌های گذشته اشاره کرد و گفت: «خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی در این اجلاس رتبه اول را کسب کرد که مایه افتخار است و نشان می‌دهد دانشگاه آزاد اسلامی در مسائل حوزه فرهنگی مانند رودی پهناور پیش می‌رود.»

هاشمی افزود: «امروز روز پایانی ثبت‌نام در سامانه نقل و انتقالات دانشجویی است. تا امروز بیش از 11هزار ثبت‌نام در این سامانه صورت گرفته که 7هزار مورد واجد شرایط نقل و انتقال بوده‌اند.»

معاون دانشجویی و فرهنگی گفت: «با راه‌اندازی این سامانه، بسیاری از مشکلات دانشجویان از جمله سفرهای استانی حل شده است، از روسای واحدها خواست اطلاعات مربوط به دانشجویان را به موقع در سامانه بارگذاری کنند تا نتیجه نقل و انتقالات سریع‌تر به دست داوطلبان برسد.»

طه هاشمی افزود: «در سامانه جدید نقل و انتقال، شرایط انتقال برای همسر و فرزندان کارکنان دانشگاه نیز به وجود آمده است.»

او به نکات اصلاح شده در شیوه‌نامه جدید اشاره کرد و گفت: «اصلاح جدول همترازی از 10 گروه به 7 گروه، امکان انتقال در بین واحدهای یک گروه و پایین‌تر در جدول همترازی، امکان انتخاب 5 واحد مقصد برای تقاضای میهمانی بر اساس جدول هم‌ترازی، فراهم کردن میهمانی دانشجویان خانم در دوران بارداری و شیردهی، فراهم کردن امکان میهمانی دائم دانشحویان بیمار صعب‌العلاج، امکان انتقال فرزندان و همسر کارکنان دانشگاه و اعضای هیات علمی به محل خدمت خود، امکان انتقال دانش آموزان مدارس سما (به شرط 4 سال تحصیل در دوره دبیرستان) و ... از جمله نکات مطرح شده در شیوه‌نامه جدید نقل و انتقالات دانشگاه‌ آزاد اسلامی است.»

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.