خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دانشگاه اسکوده سوئد با همکاری گروه شهر و منظر برگزار می‌کند

اولین سمپوزیوم مدیریت دانش و نوآوری در شهر

دوشنبه 6 دی 1395 - 13:16
سمپوزیوم مدیریت دانش و نوآوری

سمپوزیوم مدیریت دانش و نوآوری در شهر با هدف بررسی فرصت‌های مطالعاتی و کاربردی رویکردهای مدیریت دانش و مدیریت نوآوری در مباحث شهری، قصد دارد در حوزه‌های میان رشته‌ای، نگرش‌ها و دستاوردهای روز بین‌المللی را به معرض بحث و بررسی و بهره‌برداری قرار دهد. از مباحث مهم این سمپوزیوم می‌توان به شهر هوشمند اشاره کرد. همچنین مدیریت فرآیند طراحی معماری در شرکت‌های کوچک مقیاس اشاره کرد، مباحثی که به نظر می‌رسد جامعه حرفه‌ای امروز، به فوریت و جدیت نیازمند دستاوردهای نوین آن است.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از روابط عمومی سمپوزیوم بین المللی مدیریت دانش و نوآوری، مدیریت دانش، مدیریت دانایی یا مدیریت اندوخته‌های علمی به انگلیسی به معنای در دسترس قرار دادن نظام‌مند اطلاعات و اندوخته‌های علمی است چراکه امروزه فرآیندهای جست‌وجو، ذخیره و استفاده از داده‌ها و تبدیل آنها به اطلاعات و دانش کاربردی، مستلزم صرف هزینه و زمان بیشتری است که خود فرآیندهای خلاقیت و نوآوری را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

مدیریت دانش شامل یک سری استراتژی و راهکار برای شناسایی، ایجاد، نمایندگی، پخش و تطبیق بینش‌ها و تجارب در سازمان است. برنامه اجرایی مدیریت اندوخته‌های علمی بر این دو جزء اصلی بنا می‌شود: فرایندهایی که این اندوخته‌ها را مدیریت می‌کنند و ابزار و تمهیداتی که دسترسی به این سرمایه‌های علمی را آسان می‌کنند.

اهداف اصلی

 • روابط و مراودات کاربردی بین بخش آکادمی، بخش خصوصی و مدیریت شهری
 • آینده‌نگاری دانش‌بنیان در تحلیل اثرات توسعه صنعتی بر توسعه فضایی
 • برگزاری اولین سمپوزیوم مدیریت دانش و نوآوری در شهر برای دستیابی به اولین دستاوردهای شناخت بستر، نیازمندی‌ها، زیرساخت‌ها و مراودات بین‌المللی
 • تخصیص فرصت‌های مطالعاتی و کارگاه‌های تخصصی‌تر برای شرکت‌کنندگان در اولین سمپوزیوم، نشر مقالات با همکاری ایران، فرانسه و سوئد

محورهای اصلی

 • توسعه شهر هوشمند مبتنی بر مدیریت دانش و نوآوری
 • شرکت‌ها و موسسات آینده: رویکرد سناریو محور برای ارزیابی توسعه شهری
 • تاب‌آوری منطقه‌ای: عوامل تداوم زیستی یک منطقه
 • مدیریت شهری و منطق غیرشهری/ مدیریت ریسک/ حکمروایی محلی و منطقه‌ای
 • دیجیتالی (الکترونیک) کردن جوامع و سازمان‌ها آینده پژوهش‌های مدیریت دانش و نوآوری
 • طراحی معمارانه برای آینده
 • مدیریت دانش و نوآوری در شرکت‌ها و موسسات کوچک و میانه
 • زنان و مدیریت دانش و نوآوری

از ویژگی‌های منحصر به‌فرد این سمپوزیوم گردهم‌آیی متخصصان رشته‌های گوناگون شهرسازی، معماری، مدیریت صنعتی و مدیریت پروژه‌ها، اقتصاد، تکنولوژی اطلاعات، همچنین صاحبان صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و مدیران شهری است. در همین راستا، در کنار سایر رویداد‌های سمپوزیوم، کافه دانش با حضور شرکت‌ها و سازمان‌ها و مراجع دانش بنیان برگزار خواهد شد.

ضمنا با هدف تداوم دستیابی به نگرش‌ها و دستاوردهای روز و در نتیجه ارتقاء دانش حوزه‌های شهری در این مقولات، با توافقات حاصل شده با دانشگاه اسکوده، 10 نفر از شرکت‌کنندگان در سمپوزیوم برای گذراندن کارگاه تخصصی در این دانشگاه در کشور سوئد برگزیده خواهند شد.

همچنین به دو نفر از فارغ‌التحصیلان دکتری در رشته‌ها یا موضوعات مرتبط با سمپوزیوم، بعد از بررسی سوابق فرصت مطالعاتی در این دانشگاه تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است کلیه مقالات پذیرفته‌شده در سمپوزیوم، در ویژه‌نامه مشترک شهر و منظر و دانشگاه اسکوده به چاپ خواهد رسید و تعدادی از مقالات برتر در مجله‌های معتبر اروپایی منتشر خواهند شد.

زمان برگزاری این سمپوزیوم 19 و 20 دی ماه 1395 در تهران است و علاقه‌مندان به شرکت در این سمپوزیوم می‌توانند با مراجعه به آدرس وب‌سایت ‌سمپوزیوم برای ثبت‌نام اقدام کنند.

نظرات (0 عدد)
 1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
 3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.