خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

با انتشار بیانیه‌ای صورت گرفت

مرکز مدیریت حوزه های علمیه: بزرگداشت حماسه 9 دی متعلق به جریان خاصی نیست

چهارشنبه 8 دی 1395 - 00:08

مرکز مدیریت حوزه های علمیه با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت حماسه 9دی آورده است: بزرگداشت نهم دی متعلق به یک گروه و جریان خاص نیست،همچنان که خلق حماسه نهم دی 88 هم متعلق به هیچ گروه و جریان و تشکل و حزب خاصی نبوده و نیست.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از مرکز خبر حوزه، در این بیانیه آمده است: حماسه شکوهمند یوم ‌الله نهم دی؛ « مظهر نفوذ ناپذیری ملت ایران در برابر فتنه آمریکایی » ، روز «بصیرت و میثاق امت با ولایت» است و از قدرت نرم و اقتدار بالای نظام اسلامی در مدیریت بحران ها و مقابله با جریانات نفوذ و توطئه و فتنه استکبار جهانی به سرکردگی امریکا حکایت دارد.
این بیانیه می افزاید: بزرگداشت نهم دی متعلق به یک گروه و جریان خاص نیست،همچنان که خلق حماسه نهم دی 88 هم متعلق به هیچ گروه و جریان و تشکل و حزب خاصی نبوده و نیست، اما برخی از معاندان و باقی مانده‌های جریان فتنه می ‌خواهند فتنه 88 را در حد یک اختلاف و یا درگیری شخصی و حزبی و جناحی تنزل داده که این خود فتنه‌ای بزرگ و خیانتی بس بزرگتر است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: نهم دی مقابله عاشوراییان با عاشوراستیزان بود، یوم الله نهم دی؛ تصویر واقعی قدرت نظام جمهوری اسلامی و تصویری از سد نفوذ ناپذیر در مقابل دشمن بود. در یوم الله 9 دی؛ دست قدرت خدا در دفاع کامل از نظام و حریم ولایت بیرون آمده و انقلاب اسلامی را در مسیر خودش مستحکم تر از قبل قرار داد.
در این بیانیه با اشاره به حماسه 9 دی آمده است: آن حماسه عظیم و حضور ملی وحدت‌ بخش و امیدآفرین به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی به درستی که تجلی قدرت الهی و روح حسین بن علی(ع) و دست خداوند بود که از قلوب با ایمان و اراده ‌های راسخ ملت مسلمان ، شجاع و مبارز ایران ظهور یافت تا بساط فتنه فتنه‌گران ، آشوب ‌طلبان و دشمنان عنود و حسود انقلاب را در هم پیچیده و قدرت نرم نظام و اراده ، عظمت و اقتدار ملی مردم و نظام را به منصه ظهور برساند.
بیانیه مذکور همچنین حاکی است: به درستی که پیام عاشورایی حماسه جاودان و ماندگار نهم دی؛ تمامی مرزهای جغرافیایی و سیاسی جهان را در نوردید و کشور و نظام را در مقابل تهدیدات پیش روی خود بیمه کرد حماسه عاشورایی 9 دی؛ پژواک رسای فریاد «هیهات مناالذله» امام حسین(ع) در کربلا بود که در آسمان ایران طنین‌ انداز شد و تمامی مرزهای جغرافیایی و سیاسی و انسانی را درنوردید و پیام رسا و بزرگ انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان رساند و نظام و کشور و انقلاب را در مقابل مخاطره ‌های پیش‌ روی، تهدیدات نرم و سخت و توطئه‌های شوم دشمنان صیانت و بیمه کرد.
در پایان این بیانیه می خوانیم: زنده نگه داشتن این روز بزرگ، تاریخی و تاریخ‌ساز و بررسی ریشه‌ ها، علل و عوامل، آثار، برکات ، پیام‌ ها و پیامد‌های آن ، خود نیز موجب نشر فرهنگ بصیرت ‌افزایی و جلوگیری از جریانات نفوذ و رخنه در داخل کشور و نظام و بروز فتنه ‌هایی از این دست در سالیان بعد خواهد شد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.