خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دبیرکل مؤتلفه: میرسلیم عسگراولادی دوم است

پنج‌شنبه 9 دی 1395 - 13:50
محمد نبی حبیبی

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: از سید مصطفی میرسلیم دفاع می‌کنیم تا در فرآیند ائتلاف نیروهای انقلاب مورد قبول قرار گیرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از روابط عمومی مؤتلفه، محمدنبی حبیبی در اجلاس سراسری دبیران استان‌ها و شهرستان‌های حزب مؤتلفه اسلامی که صبح امروز (پنج‌شنبه) در مشهد برگزار شد با گرامیداشت حماسه ۹ دی و ارزیابی فتنه ۸۸، گفت: سال ۸۸ قرار بر براندازی نظام به بهانه انتخابات ریاست جمهوری دهم بود.

وی در ادامه با اشاره به چرایی ضرورت حضور حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات ۹۶، گفت: ما برای رسیدن به نامزد نهایی، حدود ۶ ماه است بحث و تبادل نظر داریم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: ما در جلساتمان تصمیم گرفتیم اولا با ظرفیت کامل وارد انتخابات ریاست جمهوری و شوراها بشویم و ثانیا یک نامزد حزبی داشته باشیم و همه ظرفیت خود را برای پیروز شدن او به کار بگیریم.

حبیبی با بیان اینکه «چه ائتلافی بین نیروهای انقلاب صورت بگیرد یا نگیرد ما در انتخابات حضور خواهیم داشت»، گفت: اگر ائتلافی بین نیروهای انقلاب صورت گرفت، ما تلاش می‌کنیم در جلسات ائتلاف، با استدلال‌هایی که داریم، از آقای میرسلیم دفاع کنیم تا وی بعنوان نامزد مؤتلفه اسلامی در فرآیند ائتلاف مورد قبول قرار گیرد.

وی تصریح کرد: اگر نیروهای انقلاب به یک ائتلاف مورد قبول ما هم برسند، قطعا برای ما موضوعیت خواهد داشت چراکه ما معتقدیم اگر نیروهای انقلاب در انتخابات ۹۶ با یک نامزد وارد میدان انتخابات بشوند احتمال پیروزی‌شان بالاست اما اگر به‌عنوان مثال با دو کاندیدا به عرصه انتخابات ورود پیدا کنند، احتمال شکستشان بالاست.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی یادآور شد: ما ۶۰ شاخص را برای افراد واجد شرایط در موتلفه اسلامی تعیین کرده‌ایم؛ این معیارها مکتوب شد و در اختیار دبیران استان‌ها، اعضای شورای مرکزی موتلفه اسلامی، اعضای هیأت اجرایی قرار دادیم.

حبیبی افزود: ۸ نفر در این مسیر تحت بررسی قرار گرفتند و ۴ نفر از آنها گفتند ما نمی‌توانیم کاندیداهای ریاست جمهوری بشویم. بنده هم اعلام کردم احساس تکلیف برای کاندیدا شدن نمی‌کنم.

وی افزود: این ۴ نفر در اویل آذرماه سال جاری و پس از جلسات فشرده در معرض رای شورای مرکزی حزب قرار گرفتند و بعد از طی همه این مراحل آقای «سید مصطفی میرسلیم» با یک رای قابل توجه و اظهار نظر شورای مرکزی به‌عنوان کاندیدای حزب مؤتلفه اسلامی تعیین شد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: وقتی مشخص شد چه کسانی در حزب مؤتلفه اسلامی برای کاندیداتوری در انتخابات ۹۶ تحت بررسی هستند، برخی افراد و شخصیت های خارج از حزب از کانال‌هایی که دسترسی داشتند، درباره تأیید آقای میرسلیم توصیه‌های زیادی می‌کردند.

حبیبی با بیان اینکه «تدین آقای میرسلیم مثال‌زدنی بوده و انقلابی بودن ایشان نیز ثابت شده است»، تصریح کرد: من شهادت می‌دهم آقای میرسلیم برهوای نفسش غلبه دارد و طبق میراثی که از آقای عسگراولادی به ما رسیده است، باید گفت ایشان عسگراولادی دوم هستند.

وی افزود: آقای میرسلیم بیش از ۴۵ سال سابقه کار تشکیلاتی دارد و چندین دوره ریاست شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی را برعهده داشته است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: وی ۸ سال رئیس نهاد ریاست جمهوری در دوران مقام معظم رهبری بوده است.

حبیبی با بیان اینکه «آقای میرسلیم طرح های مهندسی بسیاری در حوزه ملی ارائه کرده است»، خاطرنشان کرد: جایزه کتاب سال ۱۳۶۷، جایزه بهترین کتاب دانشگاهی در سال ۱۳۶۹ و جایزه بهترین کتاب سال ۱۳۸۷ به آقای میرسلیم تعلق گرفته است.

وی در پایان با اشاره به مدارج تحصیلی سید مصطفی میرسلیم گفت: آقای میرسلیم فارغ التحصیل دانشگاه‌های فرانسه در حوزه مهندسی بوده و بیش از ۵۰ مقاله علمی و ۲۳ کتاب به قلم وی منتشر شده است. امروز میرسلیم از اساتید مطرح دانشگاه محسوب می‌شود و به زبان‌های عربی، فرانسه و انگلیسی تسلط دارد.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.