خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه خبر/

دبستان سما یک تهران؛ از کسب مدال طلای مسابقات هندبال تا رتبه اول مسابقات نقاشی پرسش مهر

جمعه 10 دی 1395 - 11:27
هدبال سما تهران

مسابقات هندبال بین مدارس دولتی و غیردولتی منطقه ۵ آموزش و پرورش شهر تهران در ورزشگاه شهید معلم اکباتان بین ۲۰ تیم از مدارس این منطقه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مدیر واحد آموزشی سما تهران گفت: «به صحنه آمدیم تا پرورش ورزشکاران را برای افتخار آفرینی در میدان های مختلف بر عهده گیریم و امیدواریم شاهد درخشش دانش آموزان سمایی در رشته‌های مختلف ورزشی باشیم.»

مربی ورزش دبستان پسرانه سما یک تهران درباره این مسابقات افزود: «هندبال رشته جذابی است که بسیار شباهت به بسکتبال دارد و هر ساله این مسابقات در سطح بالایی برگزار می‌شود دانش آموزان دبستان سما با برنامه ریزی دقیق و تلاش زیاد پس از دو سال نایب قهرمان شدن، به مقام قهرمانی دست یافتند.»

دانش آموزان پایه ششم آرین دهقان‌زاده، علیرضا سعیدی، سینا حبیبی، امیر علی اعتماد، امیررضا افتخاری، سام وجدان خوش، امیر سام مساعدی، باربد غدیری، حامد صالحی، امیر حسین طباطبایی، مهیار زاهدی، فرهان کامرانیان، مانی میرزایی از اعضای تیم هندبال دبستان پسرانه سما۱ هستند.

کسب رتبه اول مسابقات نقاشی پرسش مهر منطقه ۵ آموزش و پرورش شهر تهران

رتبه اول مسابقات نقاشی پرسش مهر با موضوع خشونت در بین کارکنان مدارس منطقه ۵ آموزش و پرورش شهر تهران به دبستان سما یک پسران تعلق گرفت.

مسابقات نقاشی پرسش مهر بین کارکنان مدارس دولتی و غیردولتی منطقه۵ آموزش و پرورش شهر تهران با هدف تلاش برای توسعه فرهنگ مشارکت در دستیابی به جامعه‌ای پویا و ایجاد فضای فرهنگی مناسب برگزار شد که بعد از داوری همه آثار، آموزگار هنر و مطالعات اجتماعی پایه ششم رضا حکمی نجفی از دبستان سما یک پسران موفق به کسب مقام اول مسابقات نقاشی شد.

رضا حکمی گفت: «طرح اولیه نقاشی پرسش مهر ۲ هفته طول کشید، بعد از شروع کار ۶ ساعت کار مداوم اثر به اتمام رسید.»

وی با برشمردن ریشه‌های خشونت، از عمده‌ترین و اصلیترین دلایل آن، بی‌نظمی و بی‌مسئولیتی و دوری مردم از خداوند و قرآن و نماز دانست.

حکمی گفت: «ورود و تزریق تکنولوژی و امکانات مثل موبایل، تبلت، بازی‌های کامپیوتری و شبکه‌های ماهواره‌ای برای افراد در زندگی و کار، نقطه آغاز خشونت است و باید با ورود هر امکاناتی در زندگی فرد یک سری آموزش و راهکار مصرف درست و بهینه از وسایل را بدهند.»

اولین دوره انشانویسی سراسری سما و رتبه اولی مسابقات انشانویسی دبستان سمایک پسران

کسب رتبه اول مسابقات انشا نویسی پرسش مهر با موضوع خشونت در بین مدارس سما تهران به دانش آموز محمد رضا رضایی پایه پنجم از دبستان سما یک پسران تهران تعلق گرفت.

مسابقه انشانویسی پرسش مهر به منظور پرورش قدرت تعمق، تفکر و ابتکار دانش آموزان و تلاش برای توسعه فرهنگ مشارکت در دستیابی به جامعه‌ای پویا و ایجاد فضای فرهنگی مناسب و با نشاط برای حضور گسترده دانش آموزان سما در راستای کنگره ملی پرسش مهر، در اوایل مهر بین دانش آموزان همه مدارس سما برگزارشد.

مسابقه انشانویسی با نگرشی نو و کاربردی با هدف تقویت حس مسئولیت پذیری در دانش آموزان و ارتقا بینش آنان نسبت به مسائل جامعه مطرح شد که ۲۵دانش آموز (دوره دوم) از دبستان سما در این دوره از مسابقات شرکت کردند و پس از داوری و اعلام نتایج دانش آموز محمدرضا رضایی با بررسی همه جوانب خشونت به زبان کودکانه خود موفق به کسب مقام اول این دوره از مسابقات شد.

مربی پرورشی این واحد آموزشی در رابطه با این مسابقات گفت: «دانش آموزان دلایل مختلفی را برای بروز خشونت در جامعه ارائه دادند و از دیدگاه خود به جنبه‌های مختلف وجود خشونت در خانواده و جامعه توجه کردند. انشای دانش آموزان به واحد فرهنگی اداره آموزش و پرورش هم ارسال شد.»

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.