خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور:

آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی در ۱۰ هزار شعبه اخذ رای را داریم

جمعه 10 دی 1395 - 20:18
انتخابات الکترونیک

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور با تاکید بر این‌که «وزارت کشور توان و قصد الکترونیکی برگزار کردن دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را دارد»، گفت: آمادگی کامل برای برگزاری تمامی فرایندهای انتخابات در ۱۰ هزار شعبه اخذ رای به صورت الکترونیکی را داریم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، امیر شجاعان با اشاره به برگزاری جلسات مستمر و کارشناسی با شورای نگهبان به منظور برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی با توجه به آمادگی کامل از سوی وزارت کشور، اظهار داشت: فرآیند انتخابات شامل 25 مورد است که اکثر موارد بجز اخذ رأی و شمارش به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و امیدواریم در انتخابات سال 96، اخذ رأی و شمارش آرا نیز با هماهنگی شورای نگهبان به صورت الکترونیکی برگزار شود.

وی با تاکید بر این‌که «برگزاری انتخابات الکترونیکی باعث کاهش خطاهای شمارش، افزایش سرعت کار و ایجاد شفافیت می شود و دولت از اخذ رأی الکترونیک حمایت می‌کند»، گفت: بحث‌ها و زیر ساختارهای لازم فنی و امنیتی این امر با هماهنگی دستگاهای ذی ربط آماده و فراهم می‌باشد.

وی با بیان این‌که «برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی نیاز به تامین منابع مالی لازم از سوی مجلس می‌باشیم» ، تصریح کرد: وزارت کشور در حال رایزنی با نمایندگان مجلس شورای اسلای جهت تامین منابع انتخابات الکترونیکی می باشد.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور در پایان به خانه ملت گفت: بعد از توافق نهایی با شورای نگهبان، شیوه، محل اجرا و تعداد شعباتی که می‌خواهند الکترونیکی برگزار شوند را مشخص خواهیم کرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.