خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رویدادهای دانشگاهی؛ از نجات عقاب زخمی تا آموزش احیای قلبی و ریوی

شنبه 11 دی 1395 - 15:38
آرم

دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به صورت سرزده از واحد آباده بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر حمزه سارویی در دیدار با رئیس، معاونان و کارکنان واحد آباده، شهرستان آباده را شهری با فرهنگ خواند و پس از بازدید از حوزه‌های مختلف، از مجموعه دانشگاهی و پرسنل واحد آباده ابراز رضایتمندی کرد.

تجدیدمیثاق واحد آباده با آرمان‌های مقام معظم رهبری

دکتر محمد رستم‌پور رئیس واحد آباده، دکتر آرش زارعیان معاون دانشجویی و فرهنگی و جمعی از کارکنان واحد آباده با حضور پرشکوه خود در مراسم ۹ دی در شهرستان، یک بار دیگر با آرمان‌های مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

کارگاه آشنایی با آسیب‌های استعمال مواد مخدر، پیشگیری و درمان در آموزشکده سما اندیشه تهران

مرکز مشاوره آموزشکده سما اندیشه، در راستای برنامه‌های ارتقای سلامت جسم و بهداشت روان و به منظور پیشگیری از ابتلا افراد جامعه بویژه قشر جوان، با هدف آموزش همگانی و ارتقا دانش خود مراقبتی دانشجویان، با هماهنگی به عمل آمده با معاونت پلیس مبارزه با مواد مخدر غرب استان تهران، همایش و کارگاهی با عنوان «همایش و کارگاه مقدماتی آشنایی با آسیب‌های استعمال مواد مخدر، پیشگیری و درمان» با حضور دانشجویان، کارکنان و اساتید آموزشکده سما اندیشه در محل سالن آمفی تئا‌تر آموزشکده برگزار کرد.

مدیر امور دانشجویی و مسئول مرکز مشاوره آموزشکده سما اندیشه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و در دست اقدام مرکز مشاوره در راستای ارائه خدمات روان‌شناختی و مشاوره فردی و گروهی و همایش‌ها و کارگاههای بهداشت روان بیان کرد.

محمد افتخاری مطالبی درباره تعریف اعتیاد، آمار مبتلایان به آن و چگونگی پیشگیری از آن بویژه پیشگیری اولیه مطرح و بر اهمیت اثربخشی مهارت نه گفتن در برابر وسوسه‌های مصرف مواد تاکید کرد.

کار‌شناس ارشد پلیس مبارزه با مواد مخدر غرب استان تهران نیز درباره اعتیاد و راه های پیشگیری و درمان آن به بیان نکاتی پرداخت.

سرگرد سعیدی بر اهمیت خود کنترلی و پرهیز از رفتارهای وسوسه انگیز مصرف مواد تاکید کرد. در پایان چلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و به سوالات مطرح شده، پاسخ لازم داده شد.

حضور دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان در مراسم ۹ دی

همگام با سراسر کشوردر روز ۹دی، جمعی از دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان با حضور و شرکت در راهپیمایی گرامیداشت این روز با آرمانهای انقلاب اسلامی و در محکومیت فتنه سال ۸۸ تجدید بیعت کردند. راهپیمایی مردم شریف و ولایتمدار بهبهان از میدان شهید جوانمردی آغاز و تا مقابل بارگاه امام‌زاده حیدر (ع) شهرستان ادامه یافت.

در این مراسم حجت الاسلام ناصری امام جمعه بهبهان در تبین ابعاد فتنه سال ۸۸ و مسئولیت مردم در قبال این حادثه عظیم سخنانی را ایراد کرد.

کارمند دوستدار طبیعت دانشگاه آزاداسلامی واحد اقلید به عقاب زخمی حیات دوباره بخشید

حمید جمشیدی از کارکنان واحد اقلید در مسیر جاده اقلید به امامزاده سید محمد روستای کاف‌تر از توابع بخش مرکزی شهرستان اقلید در حوالی روستای حسین آباد با یک عقاب زخمی مواجه شده که پس از اقدامات اولیه پرنده زخمی را جهت انجام معالجات تحویل گروه دامپزشکی دانشگاه آزاداسلامی واحد اقلید داده تا پس از بهبودی کامل و با هماهنگی اداره محیط زیست شهرستان اقلید به طبیعت بازگردانده شود.

کارگاه آموزشی احیای قلبی و ریوی

به همت اداره توسعه فناوری و ارتباط با صنعت و با مشارکت مرکز سلامت واحد تهران شرق کارگاه آموزشی احیای قلبی ریوی (CPR) در دانشکده علوم پایه برگزار شد.

عضو هیات علمی واحد تهران شرق و مدرس دوره با تشریح موارد گوناگون حوادث و شرایط منجر به ایست قلبی ریوی و نحوه احیا قلبی ریوی گفت: «احیای قلبی ریوی (CPR) شامل اقداماتی است که برای بازگرداندن اعمال حیاتی دو عضو مهم قلب و مغز در فردی که هوشیاری خود را از دست داده، انجام می‌شود و تلاش می‌شود تا گردش خون و تنفس به طور مصنوعی تا زمان برگشت جریان خون خودبه‌خودی بیمار برقرار شود. اگر فرد دارای پالس بوده ولی دچار قطع تنفس شده باید با تنفس مصنوعی دهان به دهان ادامه داد. به دلیل اینکه بدون این اقدامات به علت فقدان اکسیژن مرگ مغزی دائمی در عرض زمان کمتراز۶–۴ دقیقه (زمان طلایی) ایجاد می‌شود.»

دکتر طاهری سنگسری افزود: «ایست قلبی- تنفسی بی‌گمان یکی از خطیر‌ترین وضعیتهایی است که نیاز به اقدام فوری برای حفظ حیات و پیشگیری از ضایعات جبران ناپذیر اندامهای حیاتی بدن دارد. این اقدامات بر اساس پروتکل‌های خاصی صورت می‌گیرد و لازمه اجرای آن کسب دانش و مهارت فرد احیاگر است.»

جلسه تجمیع پیش بینی بودجه سال 1396 واحدها و مراکز استان آذربایجان شرقی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سردرود‎

جلسه تجمیع پیش بینی بودجه سال 1396 واحدها و مراکز استان آذربایجانشرقی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سردرود‎ با حضور مدیران طرح و برنامه بودجه واحد‌ها و مراکز دانشگاهی استان آذربایجان شرقی به مدت دو روز با ارائه مستندات و گزارشات، نحوه تخصیص بودجه برای واحد‌ها و مراکز دانشگاهی استان انجام گرفت.

پذیرش مقاله دانشجوی واحد سوادکوه در مجله ISI

به گفته دکتر محسن عموزاده عمرانی معاون آموزشی و پژوهشی واحد سوادکوه مقاله احمد غلامی کوهی خیلی دانشجوی کار‌شناسی ارشد رشته روابط بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با عنوان: نقش اروپا در شکل گیری داعش با تاکید بر انگلستان (Europe «s economic role in the formation of Isis with an emphasis on England) با راهنمایی استاد عباسعلی طالبی زیدی در مجله (POLITICS AND LAW) ISI کشور کانادا پذیرفته شد.

مراسم 9دی در واحد کلیبر

همایش گرامیداشت حماسه ۹ دی، با تأکید بر پایبندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی با حضور پررنگ هیات رئیسه، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کلیبردر مسجد امام خمینی (ره) شهرستان کلیبر برگزار شد.

کارگاه مجازی بررسی و تحلیل فرهنگ از دیدگاه نظرات نوین فرهنگی در واحد تهران جنوب

کارگاه مجازی بررسی و تحلیل فرهنگ از دیدگاه نظرات نوین فرهنگی به صورت مجازی (الکترونیکی) با هدف ارتقاء رتبه علمی اساتید و برای توانمند شدن کارکنان در انجام امور محوله توسط حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد تهران جنوب و با همکاری واحد الکترونیکی برگزار می‌شود.

این کارگاه با حضور اساتید برجسته دکتر اسماعیل کاوسی، دکتر محسن عامری و دکتر مستوره عزت‌زاده به صورت مجازی و نیز حضوری در روز یکشنبه ۱۲/دی/۱۳۹۵ در سالن آمفی تئا‌تر دانشکده هنر و معماری «مرکز فلسطین» برگزار خواهد شد.

واحد الکترونیکی مجری برگزارکننده دوره‌های کوتاه مدت علمی است که کارگاه‌های آموزشی آن به صورت مجازی برای عموم علاقمندان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

در پایان دوره به شرکت کنندگان در این دوره‌ گواهینامه معتبر از سوی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اعطا می‌شود.

کارگاه آموزشی آسیب شناسی استعمال مواد مخدر با شعار پیشگیری و درمان در واحد تهران غرب

کارگاه آموزشی با عنوان «آسیب شناسی استعمال مواد مخدر «و با شعار پیشگیری و درمان و با هدف پیشگیری از مصرف مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی و روانی آن و آسیب‌های اجتماعی مربوط به استفاده ناصحیح از تلفن همراه در راستای ارتقا و ارزیابی استادان و مدیران مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب با هماهنگی معاونت دانشجویی فرهنگی واحد در سالن جلسات ساختمان اداری قلهک با حضور پروین داداندیش رئیس واحد، عبدالله بندری کار‌شناس ارشد آسیب‌شناسی اجتماعی با گرایش اعتیاد، زهرا ساقی کار‌شناس ارشد روان‌شناسی بالینی، محمد عنبرستانی کار‌شناس پلیس فتا وجمعی از معاونان، مدیران و کار‌شناسان واحد برگزار شد.

در این کارگاه به سه بخش معرفی مواد مخدر، پیشگیری از ورود نوجوانان و کودکان به مسئله اعتیاد و عوامل خطرآفرین در بستر فضای مجازی پرداخته شد. همچنین به استفاده صحیح از فضای مجازی اشاره شد و در این باره مواردی به عنوان نمونه برای شرکت کنندگان تشریح شد.

جلسه معارفه دوره آموزشی راه هنرمند در واحد دهلران برگزار شد

در این دوره اموزشی که در سالن آمفی تا‌تر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهلران و با حضور چشمگیر دانشجویان تشکیل شد خانم اسماعیلی روان‌شناس و از اساتید حق التدریس واحد دهلران هدف از این جلسه را آگاهی از بودن، تاثیر نوع بودن و خلق زندگی، آگاهی از آنچه در زندگی من هست و خلق آن به بودن بستگی دارد و درک بودن عنوان کرد.

وی گفت : «زندگی به خودی خود معنایی ندارد و زندگی فرصتی است برای خلق معنا، معنا را نباید کشف کرد باید آن را آفرید ما فقط هنگامی معنا را پیدا می‌کنیم که آن را بیافرینیم. مانند شعری که باید آن را سرود آوازی که آن را باید سر داد و تابلویی که آن را باید به تصویر کشید. راه خلاقیت فرصتی است برای پیدا کردن معنایی در زندگیمان تا بتوانیم با بدست آوردن دست آوردهایی در زندگیمان شهری ماندگار و جاودان از خود برجایی بگذاریم و در این را تمام موانع را شناسایی کرده و گامی در راستای رضایتمندی خو ودر ‌‌نهایت سودمندی در زندگیمان برداشته باشیم.»

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.