خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

دریافت پول برای برگزاری دوره ضمن خدمت انگیزه معلمان را از بین می‌برد

یکشنبه 12 دی 1395 - 15:50
معلم

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه برگزاری دوره ضمن خدمت و آموزش معلمان باید رایگان باشد، عنوان کرد: دریافت پول برای برگزاری دوره ضمن خدمت انگیزه معلمان را از بین می‌برد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از خانه ملت، سید محمدجواد ابطحی ضمن انتقاد از برگزاری دوره‌های ضمن خدمت پولی برای معلمان سراسر کشور، گفت: برگزاری دوره ضمن خدمت و آموزش معلمان باید رایگان باشد اما متاسفانه برای برگزاری کلاس برخی دروس، از افراد پول دریافت می‌شود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ارتقا سطح علمی و سواد کارمندان یک نهاد و دستگاه‌ ضروری است، اظهار کرد: حضور در هر دوره آموزش ضمن خدمت نیازمند انگیزه و علاقه است از این رو زمانی که بابت این مهم از معلمان پول دریافت می‌شود، دیگر نمی‌توان گفت که انگیزه کافی برای حضور در کلاس‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: بر اساس این روند بعد از دریافت پول، به افراد اعلام می‌شود که در آینده میزان حقوقشان افزایش یافته و این امر جبران خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته از معلمان هیچ پولی دریافت نمی‌شد، تصریح کرد: حدود چهار سال است که دریافت پول برای برگزاری دوره خدمت رایج شده است.

ابطحی افزود: در گذشته برای اینکه بسیاری از افراد دوره آموزش کار با کامپیوتر را بگذرانند، به آنها پول نیز پرداخت می‌شد تا بتوان با ایجاد انگیزه سطح علمی این افراد را افزایش داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شاید بتوان گفت که یکی از دلایل دریافت پول از معلمان برای برگزاری برخی از دروس ضمن خدمت، کمبود اعتبارات وزارت آموزش و پرورش است، اما نباید فراموش شود که اقدام مناسبی نبود و صحیح نیست.

کد خبر: 173576
0 0
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.