خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مدیرکل دفتر آموزش کاردانش وزارت آموزش و پرورش:

تعاونی هنرستانی در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود

یکشنبه 12 دی 1395 - 16:50
کاردانش

مدیرکل دفتر آموزش کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: درصدد راه اندازی تعاونی هنرستانی برای سال تحصیلی آینده هستیم.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا از باشگاه خبرنگاران، مصطفی آذرکیش، مدیر کل دفتر آموزش کاردانش وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت تعاونی هنرستان‌ها، گفت: در سند تحول بنیادین به تقویت روحیه مشارکت جویی و مشارکت پذیری اشاره شده و حتی کلمه تعاونی مطرح است.

وی با بیان اینکه در راهکار این سند، جلب مشارکت و ارکان سهیم و موثر بخش عمومی و غیردولتی مورد توجه بوده، ادامه داد: ساز و کارهای تشویقی و انگیزشی لازم اعم از مادی و معنوی برای بسط نیکوکاری و تعاون به کار گرفته می‌شود.

مدیرکل دفتر آموزش کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه دفتر کاردانش در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و چشم انداز برنامه ششم توسعه فعالیت می‌کند، گفت: پیش نویس اولیه تعاونی هنرستانی در مراحل نهایی بوده و در تلاش هستیم با طی کردن سایر مراحل اداری و ضوابط، این نوع هنرستان‌ها برای سال تحصیلی جدید راه اندازی شوند.

وی بیان کرد: این نوع هنرستان‌ها با هدف بهبود کیفیت آموزشی و ارتقای بهره‌وری راه اندازی می‌شوند که در واقع تقویت آثار تربیتی و مهارتی را در دستور کار دارند.

آذرکیش با تاکید بر اینکه اهداف هنرستان‌ها توسعه آموزش‌های مشارکتی بوده و ماهیت تولید محور و خدمات محور دارد، گفت: آموزش همراه با تولید از برنامه‌های مکملی بوده که در راستای افزایش کیفیت فعالیت می‌کند.

وی یادآور شد: طرح آموزش همراه با تولید پیش از این در برنامه آموزشی هنرستان‌های کشاورزی قرار داشته و امسال بخشنامه تکمیلی برای سایر رشته‌ها نیز به هنرستان‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.