خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

کسب رتبه سوم مسابقات بین‌المللی استعدادیابی «چک» توسط دانشجوی دکتری واحد علوم و تحقیقات

دوشنبه 13 دی 1395 - 09:40
میدان آذربایجان

گروه طراحی سمیه روانشادنیا پژوهشگر و دانشجوی دکتری معماری واحد علوم و تحقیقات با همکاری اعضای گروه خود عطاء‌الدین ششمانی و محمد مهدی واحدی، موفق به کسب رتبه سوم مسابقه بین الملل استعدادیابی INSPIRELI AWARD ۲۰۱۶ جمهوری چک شد.

به گزارش خبرنگار آنا، روانشادنیا سرپرست گروه طراحی با بیان اینکه مسابقه اینسپایرلی یکی از موفق‌ترین مسابقات حمایت کننده استعدادهای جوان معماری و طراحی در سال ۲۰۱۵ بوده است، گفت: در این دوره از مسابقات استعدادیابی INSPIRELI AWARD۲۰۱۶ که با حمایت UIA برای دانشجویان، معماران و طراحان جوان‌تر از ۳۵ سال برگزار شد، پروژه «میدان آذربایجان» از ایران ارائه و مورد ارزیابی و بررسی داوران قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مجموعه INSPIRELI اولین شبکه اجتماعی است که برای معماران و طراحان جهان، فضایی برای اشتراک گذاری رایگان، ارائه طرح‌ها و ارتباط مستقیم با معماران، طراحان و تیم‌های اجرایی در سراسر دنیا را فراهم آورده است، افزود: در این مسابقات هر شرکت کننده با بارگذاری یک تا سه عکس از طرح‌های خود در پروفایل شخصی‌اش، در مسابقه شرکت کرده که با توجه به نظرات و آرای مردمی و در ‌‌نهایت نتیجه داوری طرح‌های برگزیده انتخاب می‌شوند.

طرح «میدان آذربایجان» به سرپرستی سمیه روانشادنیا دانشجویی واحد علوم و تحقیقات با همکاری عطاء الدین ششمانی و محمد مهدی واحدی، طراحی شده است. این طرح در سال گذشته موفق به کسب رتبه اول مسابقات بین المللی طراحی میدان آذربایجان شده بود

این پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: در این دوره از مسابقات اینسپایرلی ۱۰۵۲ شرکت کننده از ۹۹ کشور و ۳۰۰ دانشگاه جهان با بارگذاری ۲۹۰۳ تصویر شرکت کرده بودند. پس از آرای مردمی که حدود ۲۵۹۲۶ بود، هیأت داوران این مسابقات که متشکل از ۵۵ معمار برجسته از ۳۹ کشور جهان بودند، ۵۰ طرح را برای فینال مسابقات انتخاب کردند. در ‌‌نهایت از میان این ۵۰ طرح در دور پایانی سه طرح با رأی داروان و یک طرح از مجموعه آرای عمومی به عنوان طرح‌های برگزیده منتخب شدند.

به گفته روانشادنیا، تندیس «بالهایی رو به آینده» اثر Borek Sipek به نفرات برگزیده داوران، جوایز بین المللی به رتبه‌های اول تا سوم، جایزه طرح منتخب اعضا و طرح منتخب آرای مردمی در پراگ اهدا خواهد شد.

روانشادنیا در باره طراحی خود گفت: این پروژه با الهام از منطقه کوهستانی آذربایجان و ژئوی شهر تبریز و بهره گیری از انرژی پایدار در تعریف المان‌های خود به فرمی پیوسته، نو و کلیتی منسجم رسید. خلاقیت و نوآوری در راستای ایجاد حس مکان و مضامین معماری ایرانی اسلامی و توجه به اصول معماری پایدار و معماری منظر نیز یکی از ویژگی‌های مد نظر در این طرح بوده است.

به گزارش آنا، طرح «میدان آذربایجان» پس از طرح‌هایی از کشورهای ایتالیا و ژاپن به طور مشترک با طرح دیگری از ایتالیا حائز رتبه سوم این دوره از مسابقات بین المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD۲۰۱۶، شد. طرحی از کشور فرانسه نیز در بخش آرای مردمی به عنوان طرح بر‌تر برگزیده شد.

«میدان آذربایجان» به سرپرستی سمیه روانشادنیا دانشجویی واحد علوم و تحقیقات با همکاری عطاء الدین ششمانی و محمد مهدی واحدی، طراحی شده است. این طرح در سال گذشته موفق به کسب رتبه اول مسابقات بین‌المللی آذربایجان شده بود.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.