خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیات امنای استان مرکزی مطرح کرد

دانشگاه‌های غیرانتفاعی، علمی کاربردی و پیام نور از سال 93 به شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارش نداده‌اند

دوشنبه 13 دی 1395 - 10:26
جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیات امنای استان مرکزی که عصر دیروز در سازمان مرکزی برگزار شد، تاکید کرد در 3 سال اخیر مجموع اندوخته های واحدهای این دانشگاه مثبت بوده است. به گفته او این به معنی نبود واحد زیان ده نیست؛ اما حاصل تلاش همه واحدها برای جبران واحدهای زیان ده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از حضور استاندار و دیگر اعضا، به چالش‌های پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: «ما در دانشگاه آزاد اسلامی با سه چالش کاهش جمعیت دانشجویی، وجود 2300 رقیب و کم‌لطفی‌ها و حتی کارشکنی مواجه هستیم.»

دانشگاه آزاد اسلامی همواره با برخوردهای سیاسی مواجه بوده است

او یادآوری کرد دانشگاه آزاد اسلامی همواره با برخوردهای سیاسی مواجه بوده است. میرزاده گفت: «تاکنون 2 بار تحقیق و تفحص از دانشگاه‌ها صورت گرفته که هر دو بار از دانشگاه آزاد اسلامی بوده و تاکنون کسی از دانشگاه‌های علمی کاربردی، پیام نور و دیگر دانشگاه‌ها سوالی درباره امکانات و فضاهای آموزشی نکرده است. تنها دانشگاهی که از سال 93 به مجلس، وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستگاه‌های مرتبط دیگر گزارش مستند ارائه داده، دانشگاه آزاد اسلامی است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه گفت: «زمانی که دانشگاه آزاد اسلامی همه امکانات و فضاهای مناسب را دارد، و استانداردهای آموزش عالی را رعایت می‌کند، چرا باید با حمایت نکردن از این دانشگاه و استفاده نکردن از امکانات و شرایط آن، باری بر دوش دولت قرار گیرد؟»

او نسبت استاد تمام‌وقت به دانشجو در این دانشگاه را در حال حاضر 1 به 47 اعلام کرد و خبر داد این نسبت در کشور 1 به 64 است.

میرزاده به رتبه جهانی تولید علم در دانشگاه ‌آزاداسلامی اشاره کرد و گفت: «رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در 4 سال اخیر رشد به سزایی داشته و امروز این دانشگاه توانسته با کسب رتبه 162، در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار گیرد. کسب این رتبه تنها حاصل تلاش حدود 40 واحد جامع دانشگاه‌آزاد اسلامی است که مجری دوره دکتری هستند. همچنین 53درصد از کل تولیدات علمی دانشگاه در این مدت بوده است.»

توسعه تحصیلات تکمیلی بستر مناسبی برای جذب اعضای هیات علمی فراهم کرده است

او توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی را موجب اشتغالزایی دانست و گفت: «اگر توسعه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه نبود، قطعاً تعداد فارغ‌التحصیل بیکار در کشور افزایش پیدا می‌کرد چراکه توسعه تحصیلات تکمیلی بستر مناسبی برای جذب اعضای هیات علمی فراهم کرده است.»

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین بر حذف کاغذ و راه‌اندازی اتوماسیون اداری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور تاکید کرد و گفت: «در راستای سرعت‌بخشی به انجام امور و تکریم ارباب رجوع 35 سامانه در 3 سال گذشته راه‌اندازی شده است و اکنون 53 سامانه در سیستم اتوماسیون دانشگاه برای حوزه‌های مختلف دانشگاه به کار گرفته شده است.»

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.