خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی خبر داد:

کاهش 2 میلیون نفری جمعیت بی‌سوادان کشور

دوشنبه 13 دی 1395 - 11:53
 علی باقرزاده

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از کاهش 2 میلیون و 318 نفری جمعیت بی‌سوادان کشور خبر داد .

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی باقرزاره در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی اظهار کرد: بر اساس آمارگیری سال۹۰ به عنوان آخرین مرجع، در گروه سنی ۱۰ الی ۴۹ سال کشور حدود ۳ میلیون و ۴۵۶ هزار بی‌سواد مطلق ثبت شده که بخشی از آن را اتباع خارجی و افراد آموزش ناپذیر تشکیل می‌دهند.

باقرزاده افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده در طول ۵ سال گذشته برای آموزش این افراد، برآورد بر این است که این آمار هم اکنون به حدود یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر کاهش یافته که با انتشار نتایج سرشماری سال ۹۵ این آمار اصلاح خواهد شد.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی بیان کرد: استان فارس از نظر کمی در زمینه شناسایی و جذب بی‌سوادان توانسته در۳ سال اخیر در سطح کشور رتبه بر‌تر را کسب نماید و امید است در زمینه کیفی نیز با نگه داشت و ارتقا پایه تحصیلی سوادآموزان به موفقیت‌های بیشتری دست یابد.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی افراد بین۱۰ الی ۵۰ ساله را به عنوان جامعه هدف سواد آموزی معرفی کرد و افزود: سواد آموزی بدون توجه به شهری، روستایی و عشایری بودن این گروه و در هر زمان و مکانی موظف به برنامه ریزی برای رفع مشکل بی‌سوادی این افراد است که در این راستا نزدیک به ۷۰ هزار نفر شامل ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرهنگی و نزدیک به ۶۰ هزار آموزش دهنده آزاد همکاری می‌کنند.

باقرزاده با اشاره به ارزیابی‌های انجام شده در زمینه معرفی دستگاه‌های بر‌تر در زمینه حمایت از سواد آموزی گفت: استاندار فارس به عنوان یکی از ۳ استاندار برتر در زمینه پشتیبانی از حوزه سواد آموزی درسطح کشور شناخته شده است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.