خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

دریافت هزینه از معلمان برای برگزاری دوره‌های ضمن خدمت تخلف است

دوشنبه 13 دی 1395 - 15:49
معلم

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه دریافت هزینه برای برگزاری دوره‌های ضمن خدمت از معلمان تخلف است، گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید اعتبار کافی برای عرصه آموزش و پرورش درنظر بگیرد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا از خانه ملت، قاسم احمدی‌ لاشکی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش به دلیل کمبود بودجه اقداماتی انجام می‌دهد که برای جامعه آسیب‌زا است، گفت: یکی از این موارد دریافت هزینه برای برگزاری دوره‌های ضمن خدمت معلمان است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه هزینه و اعتبار کمی برای وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته می‌شود، تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید اعتبار کافی برای عرصه آموزش و پرورش درنظر بگیرد.

وی با توجه به اقدام اخیر وزارت آموزش و پرورش در خصوص دریافت مبلغ حدود یک میلیون تومان از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی برای برگزاری دوره‌های ضمن خدمت، ادامه داد: این مهم در حالی است که حتی باید به این افراد هزینه نیز پرداخت شود اما این روند بالعکس شده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید به برای معلمان خدمات مناسبی فراهم شود تا علاوه بر ارتقاء سطع علمی، دارای انگیزه بیشتری برای ادامه فعالیتشان شوند، اظهار کرد: دریافت هزینه برای برگزاری دوره‌های ضمن خدمت از معلمان تخلف بوده و اقدام مناسبی نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع برگزاری دوره‌های ضمن خدمت پولی قابل بررسی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است، خاطرنشان کرد: بنابراین در صورت لزوم به وزیر آموزش و پرورش برای این مهم تذکر داده خواهد شد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.