خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رویدادهای دانشگاهی؛ از بررسی نانو حامل‌های دارویی تا بازدید از کتابخانه دیجیتال گویا

سه‌شنبه 14 دی 1395 - 16:48
آرم

سخنرانی علمی با موضوع نانو حامل‌های دارویی، روش‌های تهیه و کاربردهای آن از سوی عضو هیأت علمی و مرکز تحقیقات مدلسازی و بهینه سازی در علوم و مهندسی واحد تهران جنوب در مجتمع فنی و مهندسی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر لیلا ترکیان در این نشست گفت: «در سال‌های اخیر نانوحامل‌های داروئی به ‏دلیل مزایایی همچون ر‌هایش کنترل شده دارو، حفاظت از مولکول دارویی، اندازه ذره‏‌ای کوچک‌تر از سلول، قابلیت عبور از موانع زیستی برای رسانش دارو به محل هدف، افزایش ماندگاری دارو در جریان خون، دارورسانی هدفمند و زیست‏ سازگاری مورد توجه بسیاری از دانشمندان واقع شده‌اند.»

در این سخنرانی از انواع نانوحاملهای آلی، غیر آلی و هیبریدی نام برده شد و مزایا و معایب آنها مطرح و با یکدیگر مورد مقایسه قرار گرفت و درباره ترکیبات آپاتیتی در حالت پایه و عامل دار بحث و گفت‌وگو شد.

در ادامه، نتایج فعالیت عملی و تحقیقاتی مشترک بین گروه پروژه مرکز تحقیقات مدلسازی واحدهای دانشگاهی تهران جنوب و علوم داروئی بر روی روش‌های عملی تهیه، وضعیت زیست سازگاری و زیست فعالی و نتایج بارگذاری و ر‌هایش داروی ایبوپروفن به عنوان یک داروی مدل به وسیله این دسته از نانوحامل‌ها در محیط شبیه سازی شده با بدن انسان مورد بررسی قرار گرفت.

تیم طناب کشی واحد بابل قهرمان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران شد

تیم طناب کشی کارکنان و اعضای هیأت علمی واحد بابل در مسابقات طناب کشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران مقام قهرمانی این دوره از مسابقات را به دست آورد.

مسابقات طناب کشی با حضور ۴ تیم از واحدهای بابل، آمل، ساری و تنکابن و به میزبانی واحد آیت الله آملی برگزار شد که در پایان این مسابقات، تیم طناب کشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با اقتدار توانست به مقام قهرمانی دست یابد.

اسامی تیم واحد بابل: مهدی آقاجانزاده، عباسعلی رحمانپور، رضا قنبرنژاد، محمود فرجی، محمد صادق عالمیان و نورالدین سلیمانی، مربی رضا حبیب‌نژاد و سرپرست محمدرضا محجوب

برگزاری ایستگاه کاروان سلامت با عنوان «تست فشار خون و قند خون» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا

ایستگاه کاروان سلامت با عنوان «تست فشار خون و قند خون» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا به همت کانون دانشجویی هلال احمر در روز سه شنبه مورخ 95/10/14 واقع در دانشگاه ادبیات با حضور کارکنان و مسئولان برگزار شد.

مدیران واحد ارسنجان از کتابخانه دیجیتال گویای ارسنجان بازدید کردند
رئیس و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان از کتابخانه دیجیتال گویای امید وابسته به انجمن نابینایان ایران بازدید کردند.

کتابخانه دیجیتال گویا اولین مرکز تاسیس شده استان فارس درارسنجان می‌باشد که به همت مهندس منصود شادکام از دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان پایه ریزی شده ویکصدو ده نفر عضوکم بینا و نابینا از امکانات آموزشی، فرهنگی و اجتماعی کتابخانه کودکان امید بهرمند شده‌اند.

دکتر محمدمهدی رحیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان در این بازدید با قدردانی ازمدیران و موسسان گفت: «با توجه به نیاز ضروری و امکانات آموزشی وخدماتی مناسب این مرکز واستفاده دانشجویان نابینا و کم بینای واحد ارسنجان امادگی خود را برای همکاری در زمینه‌های ورزشی، علمی و مشاوره‌ای اعلام می‌دارید وامیدواریم که بتوانیم قدم مثبتی هرچند ناچیز در این راه برداریم.»

نشست‌ با همکاران بازنشسته

رئیس و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان در برنامه ماهانه خود با حضور در منزل همکاران بازنشسته این دانشگاه از زحمات ۳۰ ساله خادمین دانش تجلیل کردند.

رحیمی گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان از پیش قراولان علمی مجموعه عظیم دانشگاهی آزاد اسلامی کشور است که تاکنون شانزده نفر از همکاران و اعضای هیات علمی این واحد با سی سال خدمت صادقانه در سالهای سخت وپرکار دانشگاه به افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند که زیبنده است هر از چند وقت به آنها سری بزنیم ودرسی بگیریم.»

برگزاری کارگاه گفتمان دینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب

دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اقدام به برگزاری کارگاه گفتمان دینی با موضوع «دانشگاه، اقتصاد مقاومتی وآسیب‌های اجتماعی» در سالن غدیر این واحد دانشگاهی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رئیس دبیرخانه هیات امنای استان فارس واستاد مدعو برای تدریس این کارگاه در رابطه با اقتصاد مقاومتی و نقش آن در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: «اقتصاد مقاومتی روشی است برای مقابله با تحریم‌های کشوری که شما را تحریم کرده و قصد فشار بر شما را دارد و برای محقق شدن این فریضه باید به سمت مقاوم سازی نظام اقتصادی حرکت کرد. باید حوزه‌های فشار را تشخیص دهیم و تلاش کنیم تا آن را کنترل کنیم.»

دکتر فرزانه افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی نیز توانسته است گام‌های مثبتی در این زمینه بردارد و از راه‌های مختلف از جمله انجام کارهای دانش‌بنیان توانسته است تا اندازه‌ای از وابستگی خود را به شهریه دانشجو کم کند و گامی در راستای مقابله با تحریم‌ها بردارد.»

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.