خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی خبر داد:

ورود 700معلم جدید به مدارس استثنایی کشور

سه‌شنبه 14 دی 1395 - 11:55
دانش آموز استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی عنوان کرد: 400 نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش و 300 نفر نیز از طریق سهمیه سه درصدی استخدام افراد معلول، وارد مدارس استثنایی کشور می‌شوند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا از فارس، مجید قدمی، رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی در پاسخ به این پرسش که «آیا از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیروهایی به حوزه استثنایی اضافه خواهد شد؟»، اظهار داشت: بله، از مجموع 10 هزار نفر شرکت کننده در آزمون استخدامی، حدود 400 نفر به حوزه آموزش و پرورش استثنایی وارد خواهند شد.

وی افزود: علاوه بر افرادی که از طریق آزمون استخدامی وارد استثنایی می‌شوند، حدود 300 نفر هم از طریق سهمیه 3 درصدی استخدام افراد معلول وارد استثنایی خواهند شد که مجموعا 700 نفر خواهد شد.

قدمی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه نمی‌گذاریم در بخش آموزشی با مشکل مواجه شویم، تصریح کرد: حتی اگر نیاز باشد از ردیف‌های آزاد جایگزین خواهیم کرد تا مشکلات نیروی انسانی را مرتفع کنیم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی افزود: یک نگاه ویژه از سوی دولت به آموزش و پرورش استثنایی وجود دارد و بودجه سال آینده این سازمان با 25 تا 30 درصد افزایش به 87 میلیارد تومان خواهد رسید؛ البته این اعتبار فقط مربوط به سایر فصول است و پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان از طریق اعتبارات استان‌ها انجام می‌شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.