خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل در گفت‌وگو با آنا:

توسعه تحصیلات تکمیلی بدون دکتر میرزاده تحقق پیدا نمی‌کرد

جمعه 17 دی 1395 - 10:25
جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل، توسعه تحصیلات تکمیلی از سوی دکتر میرزاده را انقلاب جدیدی در این دانشگاه دانست.

حجت‌االاسلام حسن قلی‌پور، عضو هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنای استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: «خوشبختانه در طول سه سالی که از مدیریت دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی می‌گذرد، ایشان توانستند انقلاب جدیدی در سطح این دانشگاه ایجاد کنند و آن گسترش رشته‌های تحصیلات تکمیلی بود. به اعتقاد من این کار بدون مدیریت دکتر میرزاده تحقق پیدا نمی‌کرد.»

قلی‌پور گفت: « برخی می‌گفتند محال است دکترها بیایند و در شهرستان‌ها تحصیل کنند، اما با انقلابی که دکتر میرزاده در این زمینه انجام داد هم‌اکنون در سطح شهرهای مختلف، دانشجویان زیادی در مقاطع دکتری درس می‌خوانند و رضایت دارند.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل گفت: «در حال حاضر در واحد بابل 17 رشته تخصصی دکتری وجود دارد. همچنین این واحد دانشگاهی یک رشته دکتری عمومی دامپزشکی دارد که در سطح استان وجود ندارد. بیش از 50 رشته کارشناسی‌ ارشد هم در این دانشگاه تدریس می‌شود.»

قلی‌پور ادامه داد: «رشد علمی در سطح کشور خوب است اما در دانشگاه آزاد اسلامی خوب‌تر است و بهتر از بقیه است. اگر با مسئله علم، باندبازی نشود بهتر هم پیش می‌رود. در حال حاضر در استان مازندران 135 واحد علمی غیرانتفاعی وجود دارد که اکثریت آنها ساختمان و امکانات لازم را ندارند، اما یک واحد دانشگاه آزاد اسلامی مثل بابل امکاناتی دارد که حتی در سطح استان هم وجود ندارد. ما برای کیفی‌شدن بیشتر هم تلاش می‌کنیم که از وضعیت قابل قبولی که در آن قرار داریم، بهتر هم بشویم.»

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.