خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

باقری در کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان:

بودجه 96 استان هرمزگان بر اساس برنامه ششم توسعه تدوین و به تصویب رسید

سه‌شنبه 14 دی 1395 - 15:52
کمیسیون دائمی

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با اعلام این خبر که بودجه سال آینده استان پس از ارزیابی جامع به تصویب رسید، گفت: بودجه سال 96 واحد ها و مراکز استان هرمزگان بر اساس برنامه ششم و با هدف رسیدن به توسعه پایدارتدوین و به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مهدی باقری در جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که با هدف بررسی و تصویب بودجه سال96 و با حضور اعضای این کمیسیون و روسای واحدها و مراکز استان برگزار شد با بیان اینکه تخصیص بودجه باید هدفمند و بر اساس شاخص های تعیین شده صورت گیرد، افزود: در بودجه باید همه اهداف دانشگاه ترسیم شود به گونه ای که براساس پیش بینی قابل اجرا و ثمربخش واقع شود.

رئیس واحد بندرعباس گزارش با کیفیت و سند قابل قبول از سوی واحدها و مراکز دانشگاهی را خواستار شد و افزود: دقت و نظارت در امر بودجه موجب می‌شود تا واحدها و مراکز در اجرای برنامه‌های خود با ایرادها و مشکلات احتمالی مواجه نشوند و بر اساس برنامه خود ایفای نقش کنند.

وی حفظ و بالا بردن کیفیت و رشد درآمد را از جمله اولویت‌های مهم و سازنده در دانشگاه برشمرد و تصریح کرد: حیات و پیشرفت دانشگاه در گرو نهادینه کردن برنامه‌های کلان و راهبردی است و غفلت و سلیقه ای عمل کردن به آن عقب ماندگی به همراه خواهد داشت.

باقری با اعلام رضایت خود از عملکرد واحدها و مراکز دانشگاهی گفت: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که فعالیت‌های استانی بر مبنای کاهش هزینه و بهبود کیفیت بوده و خارج از آن عمل نشده است.

وی تشکیل کمیته برنامه و بودجه و نظارت مستمر را در واحدها خواستار شد و افزود: فعالیت این کمیته باید به طور دایم انجام شود و گزارش‌ها در قالب برنامه هفتگی و ماهیانه جمع‌آوری و ارسال شود.

این مسئول نوع نگاه برنامه ششم را یک نگاه جامع و یکپارچه خواند و گفت: دانشگاه‌ها باید با آینده‌پژوهی و آینده‌نگاری فعالیت و بر اساس نیازسنجی و آمایش استانی خود با هدف مشخصی حرکت کنند.

به گزارش آنا، در ادامه این جلسه رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز با بیان اینکه بودجه واحدها و مراکز استان با هدف کیفی بخشی حوزه های مختلف این مجموعه بسته شده است گفت: رشد تولیدات علمی و افزایش دامنه فعالیت های دانش بنیان و اقتصاد محور از جمله برنامه هایی است که در آینده پیش بینی شده است.

محسن دهقانی ارائه آمار جامع و کامل از سوی واحدها و مراکز را خواستار شد و افزود: «ارائه یک آمار جامع و کامل می تواند دانشگاه را در مسیر حرکت درست رهنمون باشد زیرا حرکت توسعه بخش دانشگاه وابسته به بودجه مشخص شده آن است تا بتواند مسیر را شناسایی و به خوبی در آن حرکت کند.»

بودجه تصویب شده در این کمیسیون برای تصویب نهایی در جلسه هیات امنای این استان که قرار است در 26 دی با حضور دکتر میرزاده برگزار شود، ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.