خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

کشف یک اندام جدید در بدن

سه‌شنبه 14 دی 1395 - 16:00
اندام جدید

محققان موفق به کشف یک عضو جدید در داخل بدن انسان شدند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا از ایسنا، این عضو جدید در یک ناحیه در سیستم گوارشی انسان پنهان شده است.

محققان این پژوهش گفتند که اگر چه ما در حال حاضر در مورد ساختار این عضو جدید مطمئن هستیم اما هنوز درک کاملی از عملکرد آن نداریم و انجام مطالعات بیشتر در مورد آن می‌تواند کلیدی برای درک و درمان بیماری‌های شکم و گوارش باشد.

این اندام جدید که «مزانتر» نام گرفته، یک عضو جدید است که در سیستم گوارش ما یافت شده است و سالیان سال تصور دانشمندان بر این بود که این اندام از قسمت‌های تکه تکه و جداگانه تشکیل شده است. اما تحقیقات اخیر نشان داده است که این عضو در واقع یک عضو واحد و ادامه دار است.

دانشجویان پزشکی از سال گذشته تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده و دریافتند که مزانتر یک عضو متمایز است. بهترین کتاب درسی پزشکی شناخته شده در جهان به نام «آناتومی گری» نیز در نسخه به‌روز رسانی‌شده خود دارای تعریف جدیدی از این اندام است.

مزانتر عبارت است از پوشش حفره شکمی که روده را به دیوار شکم متصل می‌کند و همه چیز را به صورت محفوظ در محل نگه می‌دارد. این کشف جدید به دانشمندان نشان می‌دهد که مهم نیست که در زمینه علم تا چه حد پیشرفت داشته‌اند، بلکه مساله این است که همیشه چیزهای بیشتری برای کشف و یادگیری حتی در بدن انسان وجود دارد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.