خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

نخستین جلسه ستاد انتخابات کشور برگزار شد/ سخنگوی وزارت کشور:  گام‌هایی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی برداشته شده است

سه‌شنبه 14 دی 1395 - 17:06
سید سلمان سامانی

سخنگوی وزارت کشور از برگزاری نخستین جلسه ستاد انتخابات کشور خبرداد و به نقل از رحمانی فضلی، گفت: اصول کلی ما همکاری و هماهنگی با تمامی دستگاه‌های نقش آفرین در انتخابات است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: در ابتدای این جلسه وزیر کشور بر استمرار اهتمام نسبت به سلامت، امنیت، رعایت بی طرفی و انسجام و هماهنگی کامل حوزه های مختلف وزارت کشور در برگزاری باشکوه و قانونمند انتخابات پیش‌رو تأکید کرد.

وی با اشاره به گزارشی از اقدامات انجام شده از تیرماه سال جاری تاکنون که در این جلسه ارائه شد، اظهار کرد: درابتدا تفاوت‌های موجود در قوانین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و اقدامات خاصی که برای هر یک از آنها در حوزه اجرا اعم از زمان صدور دستور شروع انتخابات، ثبت نام نامزدها و فرصت تبلیغات باید انجام شود، بررسی شد.

رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات کشور‌ همچنین درباره پشتیبانی و تامین امکانات مورد نیاز اعم از تهیه تعرفه‌های رای و سایر اقلام مصرفی انتخابات گفت: در این دوره، برای بیش از یکهزار و 200 شهر و ٣٩ هزار روستا انتخابات شوراهای اسلامی و برای ٤ حوزه انتخابیه، انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی برای انتخاب چهار نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

سامانی افزود: همچنین در 140 کشور صندوق اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری مستقر می‌شود که در این رابطه برنامه ‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه آموزش‌های مورد نیاز مجریان که در سطح فرمانداران و بخشداران سراسر کشور در حال برگزاری است،‌ از برنامه ریزی برای برگزاری آزمون از مجریان به منظور احراز تسلط آنها بر موازین حقوقی، قوانین و مقررات انتخابات به عنوان دیگر دستور کار جلسه امروز ستاد انتخابات خبر داد.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها‌ ارائه گزارش از روند جلسات برگزار شده با شورای نگهبان و هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و ارزیابی نتایج حاصله را از دیگر موضوعات مورد بررسی در جلسه امروز ستاد انتخابات ذکر کرد.

به گفته سامانی، در این نشست اعضای ستاد بر ارایه آمارهای جمعیتی از سوی مرکز آمار ایران و سازمان ثبت احوال کشور تاکید کردند.

وی همچنین از برنامه‌ریزی‌های انجام شده به منظور ارتقای اطلاع رسانی اقدامات ستاد به افکار عمومی و بررسی چارچوب کلی این برنامه ریزی ها در جلسه امروز ستاد انتخابات کشور خبر داد.

سخنگوی وزارت کشور با یادآوری روند تشکیل تدریجی ستادهای متناظر ستاد انتخابات کشور در تمامی استانها، گفت: گزارشی از رصد دقیق و مستمر تحرکات انتخاباتی در مناطق مختلف کشور در جلسه ستاد انتخابات ارائه و تدابیر لازم در این باره اتخاذ شد.

سامانی اضافه کرد: آخرین وضعیت سامانه جامع انتخابات و گام‌های برداشته شده در جهت الکترونیکی شدن برگزاری انتخابات در این جلسه مطرح شد.

رئیس،‌ اعضا و مسئولان کمیته‌های شش گانه ستاد انتخابات کشور،‌ هفته گذشته‌ طی احکام جداگانه‌ای از سوی وزیر کشور تعیین شدند.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.