خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مخالفت دولت با انتقال شورای عالی بیمه سلامت/ نوبخت: به زودی لایحه جامعی درباره سلامت ارائه می‌کنیم

چهارشنبه 15 دی 1395 - 10:27
نشست خبری رئیس سازمان برنامه و بودجه

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه دولت مخالف انتزاع شورای عالی بیمه سلامت و انتقال آن از وزارت کار و انتقال به وزارت بهداشت است، گفت: دولت درصدد تهیه لایحه جامعی برای حل مشکلات این چنینی در حوزه بیمه‌ها است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدباقر نوبخت در جریان بررسی پیشنهادی مربوط به انتقال شورای عالی بیمه سلامت و انتقال آن به وزارت بهداشت در جلسه علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه)،‌ گفت: همانطور که موضوع طرح تحول سلامت در مجلس مطرح است و از اهمیتی برخوردار است برای دولت نیز دارای اهمیت است به همین دلیل دولت در شرف تهیه لایحه‌ای جامع است که در موارد این چنینی و اداری طرح تحول سلامت تعیین تکلیف کند. دولت نسبت به این ساختار نظر دارد که به زودی آن را به صورت لایحه تقدیم می‌کند ولی در مقطع فعلی و برای مدت پنج‌ساله دولت موافق این انتقال نیست.

نوبخت گفت: صحبت‌های آقای پزشکیان همان آرمان دولت است که بر اساس آن طرح تحول سلامت را اجرایی کرد. حال سوال این است آیا با انتقال دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت از وزارت کار به وزارت بهداشت تمامی مشکلات حل می‌شود؟ اگر قرار است با انتقال این شورا همه آمال و آرزوها تحقق پیدا کند ما استقبال می‌کنیم اما بحث ما این نیست که قرار است چطور این دبیرخانه اداره شود؛ بلکه اساس و نگاه ویژه باید به بیمه‌ها باشد.

وی با اشاره به اصل 29 قانون اساسی در مورد استفاده مردم از خدمات بیمه‌ای، گفت: طرح تحول سلامت برای دولت به عنوان یک سیاست اجرایی بسیار پراهمیت است و آن را اجرا می‌کند، اما اینکه قرار است چطور طرح تحول سلامت از طریق بیمه‌ها انجام شود مباحثی درباره آن مطرح است؛ اول اینکه آیا قرار است در این‌باره در مدت پنج‌ساله برای آن تعیین تکلیف کرده و یا اینکه دولت آن را به صورت لایحه جامع و دایمی به مجلس دهد تا تمامی موارد مرتبط با ساختار اداری به صورت یک مجموعه در آمده و مجلس آن را مورد بررسی قرار دهد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.