خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رویدادهای دانشگاهی؛

کوتاه از واحدهای آزادشهر، دماوند، کلیبر، میانه، لاهیجان و جلفا

چهارشنبه 15 دی 1395 - 18:16
آرم

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به دیدار خانواده شهید مدافع حرم رفتند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، همسر شهید جمال رضی در دیدار با دانشگاهیان واحد لاهیجان مهمان‌دوستی، خوش خلقی و ولایی بودن شهید رضی را مثال زدنی دانست و گفت: «هنگامی که شهید اولین‌بار از سوریه به ایران برگشت، بیشتر از قبل ولایی شده بودند و همواره از درایت مقام معظم رهبری برای کشور و منطقه می‌گفتند.»

وی با بیان سختی‌ها و مصائب از دست دادن پدری مهربان برای فرزندانش، افزود: «جمال با همه تعلقاتی که یک فرد می‌تواند به دنیا داشته باشد و وابستگی شدیدی که وی به خانواده خود داشته، با این حال به خاطر هدف والای خود که همانا حفظ اسلام و دفاع از ارزش‌ها، از همه تعلقات دل بریدند.»

همسر شهید رضی از مسئولیت سنگین خانواده شهدا و استادان و دانشجویان در زنده نگهداشتن یاد شهدا گفت و اظهار کرد: «همه ما که اینجا نشستیم و در مورد شهدا صحبت می‌کنیم مسئولیت‌مان با دیروز فرق می‌کند. ان‌شاءالله به یاری خداوند بتوانیم توفیق انجام وظیفه خود در قبال شهدا را داشته باشیم.»

وی با درخواست دعا برای خانواده شهدا، گفت: «دلتنگی خود و فرزندانم که حدود ۸ ماه پدر خود را ازدست دادند، زیاد است، فرزندانم هرجا که پدری را مشاهده می‌کنند که با فرزند خود بازی می‌کند از من جویای حال پدر می‌کند و من به آنها می‌گوییم ان‌شاءالله پدرتان روزی با امام زمان برخواهد گشت.»

همسر شهید رضی ویژگی دیگر شهید را خواندن مداوم نمازشب و علاقه وافر به خانواده برشمرد و اظهار کرد: «در روز ۱۳ فروردین و یک روز قبل از شهادت، ۸ بار به خانه تماس گرفته بود و با همه حال و احوال کرد.»

وی مهم‌ترین وظیفه دانشگاهیان را فرهنگ‌سازی برای ظهور امام زمان و آشنایی با اهداف مدافعان حرم دانست و از همه حضار درخواست کرد که رسالت و وظیفه خود عمل کنند.

شهید جمال رضی متولد سال ۱۳۶۰، شهرستان آستانه اشرفیه بوده و ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ در راه دفاع از حرم بی‌بی زینب به مقام والای شهادت نائل آمدند، از ایشان دو یادگار به نام‌های محمدطا‌ها، ۷ ساله و محمدحسین، ۲ ساله به جا مانده است.

تجلیل از پژوهشگران برتر واحد آزادشهر

دکتر علی اصغر بیانی، دکتر محمد تقی بایی، دکتر سیده زهرا سیدالنگی و دکتر رضا اکرمی چهار عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر به عنوان پژوهشگران بر‌تر واحد مورد تجلیل شدند.

در این مراسم از بین دانشجویانی که در مسابقات کتابخوانی شرکت کرده بودند نیز به ۴ نفر بر‌تر مسابقات به نام‌های اسداله اسکندری، اکرم قاسم‌نژاد، معصومه قدمعلی صوفی، سیده مهین حسینی بای جوایزی اهدا شد.

برگزاری نخستین دوره مسابقات رایانه‌ای در واحد دماوند

نخستین دوره مسابقات رایانه‌ای pes ویژه کارکنان بسیجی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند به همت پایگاه مقاومت بسیج کارکنان شهید بهنام این واحد دانشگاهی و همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد برگزار شد.

مسابقات فوتبال رایانه‌ای pes ویژه کارکنان برادر بسیجی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در سه گروه چهار تیمی برگزار شد و در پایان مرتضی لاسمی، حامد سمنانی رضا و امیر حاج امینی موفق به کسب عنوان اول تا سوم شدند.

دیدار معاون مدیر کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان آذربایجان‌شرقی از واحد کلیبر

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرفی از فعالیت‌ها و همکاری‌های رئیس واحد کلیبر در برگزاری موفق نخستین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه و فیلمنامه، عکس روستایی و عشایر ارسباران شهرستان کلیبر تشکر و قدردانی کرد.

محرمی با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کلیبر با ارج نهادن به دانش، تخصص و هنر گران‌بهای سازندگی فرهنگی که مهد اولیه آن را دانشگاه نامید با اهدای لوح سپاس از دکتر بقائی رئیس واحد قدردانی کرد و توفیق هرچه بیشتر در راستای ارتقای فرهنگ ایرانی اسلامی و هویت‌یابی دانشجویان در سایه این فرهنگ ارزشمند خواستار شد.

رئیس اداره فرهنگ ارشاد اسلامی کلیبر نیز لوح قدردانی فرماندار کلیبر را به بقایی تقدیم کرد.

قداست دانشگاهیان باید در ایام امتحانات حفظ شود

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: «امتحانات و نحوه برگزاری آن در هر دانشگاهی از اهمیت بالای برخوردار هست و همه عوامل اجرایی در ایام امتحانات بایستی طبق قانون مقررات، نظم و انضباط و تکریم ارباب رجوع، جلسات را به نحو احسن برگزار کنند.»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر جلیل اجلی در نشست توجیهی عوامل برگزاری امتحانات نیم‌سال اول ۹۶-۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با تاکید بر برگزاری سالم امتحانات در یک فضای آرام، اظهار کرد: «باید قداست دانشگاه، استاد، کارمند و دانشجو در ایام امتحانات حفظ شود. همه عوامل برگزارکننده، باید زمینه‌ای برای دانشجویان فراهم کنند تا این عزیزان با آرامش خاطر در جلسه امتحان حاضر شوند.»

اجلی وجود تعهد و احساس مسئولیت بالای همکاران را از ویژگی‌های بارز پرسنل زحمتکش این واحد دانشگاهی عنوان کرد و افزود: «به همراه داشتن کارت ورود به جلسه، کارت شناسایی معتبر برای همه دانشجویان الزامی بوده و به منظور برگزاری منظم امتحانات، استقرار دانشجویان در شماره‌های صندلی‌های مندج در کارت ورود به جلسه امتحان ضروری است.»

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد میانه ادامه داد: «مراقبان و عوامل اجرایی امتحانات با حضور به موقع در حوزه‌های امتحانی مربوطه برای برگزاری جلسات منظم و منسجم در این مورد اقدام و از آوردن تلفن همراه به جلسه امتحانی از سوی همه عوامل اجرایی خودداری خواهد شد.»

وی با بیان قوانین و مقررات آموزشی در ارتباط با نحوه برگزاری امتحانات اظهار کرد: «مراقب یا ناظر در جلسه امتحان نباید هیچ نوع رابطه دوستانه و بالعکس رابطه خصمانه‌ای را با دانشجویان ایجاد کند، چون هر دو رابطه می‌تواند خللی در برگزاری امتحانات به وجود آورد.»

اجلی تاکید کرد: «ناظر امتحان در جلسه نباید به دنبال مچ‌گیری باشد بلکه باید طوری فضا را ایجاد کند که دانشجویان در یک فضای کاملا آرام به سوالات خود پاسخ دهند.»

امتحانات پایان ترم حیثیت آموزشی هر دانشگاه است

معاون آموزشی، دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی جلفا در نشست توجیهی عوامل اجرایی امتحانات پایان ترم این واحد دانشگاهی، اهمیت امتحانات را برابر با آبرو و حیثیت آموزشی دانشگاه دانست و گفت: «بایدتلاش کنیم امتحانات با بیشترین اهمیت و به نحو احسن برگزار شود.».

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا دکتر امیر محمد دانشیان مقدم بر ارزیابی امتحانات گذشته و رفع اشکالات احتمالی در امتحانات تاکید کرد.

وی بر پرهیز از هر گونه تنش و نا آرامی در جلسه امتحانات، رعایت کامل آیین‌نامه و بخشنامه‌های مربوط به امتحانات و ایجاد فضای آرام در جلسه امتحانات پایان ترم تاکید کرد.

معاون آموزشی، دانشجویی و فرهنگی واحد بین‌المللی جلفا از زحمات همکاران خود و عوامل اجرایی امتحانات پایان ترم قدردانی کرد.

امتحانات پایان ترم نیم‌سال اول 96-95 واحد بین‌المللی جلفا از روز شنبه 18 دی آغاز شده و تا پایان ماه جاری ادامه خواهد داشت.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.