خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

روز جهانی تالاب‌ها در بهمن‌ماه برگزار می‌شود

پنج‌شنبه 16 دی 1395 - 12:51
تالاب هویزه یا هورالعظیم

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران از برگزاری مراسم روز جهانی تالاب‌ها در روز 14 بهمن‌ماه با شعار« تالاب‎ها برای کاهش خطر بلایای طبیعی» و با حضور دست‌اندرکاران و مسئولان ملی و بین‌المللی حوزه تالاب‌ها در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی آنا از مانا، محسن سلیمانی روزبهانی با بیان این مطلب افزود: این مراسم هر سال مصادف با روز جهانی تالاب ها و برگرفته از تاریخ تصویب کنوانسیون تالاب ها در شهر رامسر در سال 1971، برگزار می شود که امسال نیز با توجه به اهمیت و ارتباط موضوع تالاب­ها با کاهش خطرات بلایای طبیعی به ویژه موضوع ریزگردها در شهر اهواز برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این مراسم، دیگر استان های دارای تالاب نیز به فراخور فعالیت خود و در راستای ارتقای سطح آگاهی و شناخت تالاب­ های کشور برنامه ­های متنوعی را در سطح استان برگزار خواهند کرد.

سلیمانی روزبهانی گفت: در این مراسم، برنامه انتخاب قهرمان تالاب در سه بخش فعالیت های تحقیقاتی- مطالعاتی، اجرایی و مشارکت مردمی توسط سازمان حفاظت محیط زیست و با همکاری طرح حفاظت از تالاب های ایران و مرکز منطقه ای رامسر به منظور شناسایی، جمع­ آوری و طبقه ­بندی تجربیات موفق مرتبط با حفاظت بهینه اکوسیستم های تالابی در سراسر کشور، برگزار می ­شود و از محیط بانان تالابی که اقدامات شاخصی در عرصه حفاظت از تالا‌ب‌‌ها انجام داده باشند، تقدیر خواهد شد.

وی عنوان کرد: تمام افراد حقیقی و حقوقی می­ توانند پس از پرکردن فرم اطلاعات درخواستی، آنها را به دفتر زیستگاه ها و امور مناطق یا به نشانی پست الکترونیک wetlands2017@gmail.com ارسال کنند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.