خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

درخواست اوباما از دموکرا‌ت‌ها: برای حفظ بزرگ‌ترین دستاورد من بجنگید

پنج‌شنبه 16 دی 1395 - 12:56
اوباما

با قول اعضای تیم دونالد ترامپ برای لغو قانون اصلاح نظام درمانی آمریکا که زیر نظر باراک اوباما تصویب و اجرا شده است، رئیس جمهوری آمریکا دمکرات‌ها را ترغیب کرده برای حفظ این قانون بجنگند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از رویترز، اوباما در یک ملاقات خصوصی دو ساعته سعی کرد اعضای حزب دموکرات را برای حفاظت از آن قانون بسیج کند که همزمان با اولین گام جمهوری‌خواهان برای لغو قانون موسوم به اوباماکر بود.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، هم روز چهارشنبه به کنگره رفت و به هم حزبی‌هایش گفت جایگزینی اوباماکر در صدر اولویت‌های دولت بعدی خواهد بود.

از زمان اجرای این قانون ۲۰ میلیون آمریکایی دیگر زیر پوشش بیمه درمانی قرار گرفته‌اند.

اما هزینه بیمه برای برخی از مشتریان به شدت بالا رفته و بعضی از شرکت‌های بزرگ بیمه اخیرا تصمیم به عدم شرکت در این سیستم گرفته‌اند که گزینه‌های مشتریان بیمه را محدود کرده است.

الایجا کامینگز نماینده حزب دمکرات در مجلس نمایندگان پس از ملاقات روز چهارشنبه اعضا با اوباما به خبرنگاران گفت که رئیس‌جمهوری از آنها خواست برای حفاظت از مهم‌ترین دستاورد سیاست داخلی او «بجنگند.»

بعضی از حاضران همچنین گفتند که رئیس‌جمهوری آنها را تشویق کرده علیرغم افتادن کنترل کامل کنگره و کاخ سفید به دست جمهوری خواهان «قوی باشند.»

همزمان جمهوری‌خواهان در سنا اولین گام را برای شروع برچیدن اوباماکر برداشتند.

آنها روز چهارشنبه به شروع بحث در مورد یک قطعنامه بودجه با هدف خشکاندن منابع مالی اوباماکر - ۵۱ به ۴۸ در طول خطوط حزبی - رای دادند.

چاک شومر رهبر دموکرات‌ها در سنا اخطار داد که برچیدن آن قانون باعث هرج و مرج در بازار بیمه خواهد شد.

اما مایک پنس پس از دیدار با جمهوری‌خواهان در کنگره گفت که تغییرات در جهت یک نظام مراقبت‌های بهداشتی متکی بر بازار آزاد «روندی روان» خواهد داشت.

او گفت که لغو و جایگزینی اوباماکر در صدر دستور کار رئیس‌جمهوری منتخب و کنگره است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.