خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در گفت‌وگو با آنا

ترقی: سخنانم درست منتقل نشد؛ میرسلیم تا پایان کاندیدای مؤتلفه است/ تا پایان بهمن‌ تکلیف نامزد نهایی اصولگرایان مشخص خواهد شد

پنج‌شنبه 16 دی 1395 - 13:53
حمیدرضا ترقی

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه درباره چانه‌زنی مؤتلفه با اصولگرایان بر سر کاندیدای نهایی و واحد و احتمال معرفی میرسلیم به عنوان نخستین نامزد معرفی شده از سوی اصولگرایان گفت: تعامل و گفت‌وگو به زودی انجام خواهد گرفت و به نظر می‌رسد تا پایان بهمن ماه نتیجه نهایی اعلام شود.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در پاسخ به خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا درباره اظهارات اخیر محمدنبی حبیبی در رد سخنان وی درباره حضور میرسلیم تا پایان انتخابات و آرای شورای مرکزی این تشکل در این باره، گفت: بنده با آقای حبیبی هم‌نظر هستم و به نظر می‌رسد آن صحبت‌های من به درستی انعکاس پیدا نکرده است.

وی ادامه داد: به نظر من اگر تا پایان یک ائتلاف جامع از سوی اصولگرایان شکل بگیرد آقای میرسلیم باید در میدان انتخابات باقی بماند اما به محض آنکه ائتلاف اصولگرایی در دور اول شکل گرفت و فرد دیگری را معرفی کرد، باید آن را پذیرفت و نامزدهای دیگر به نفع آن فرد کنار بروند.

این عضو شورای مرکزی مؤتلفه درباره نظر جامعه روحانیت مبارز به عنوان محور ائتلاف اصولگرایی نسبت به معرفی نامزد موتلفه گفت: قطعا تعامل برای معرفی و پذیرش عمومی اصولگرایان درباره آقای میرسلیم انجام می‌شود اما مسأله این است که ائتلاف فراگیر اصولگرایی تاکنون شکل نگرفته است.

ترقی درباره اینکه «آیا معرفی میرسلیم با حمایت تلویحی آیت‌الله موحدی کرمانی یا جامعه روحانیت مبارز همراه بوده است یا نه؟»، گفت: در حال حاضر در مرحله نخست معرفی کاندیدا قرار داریم که احزاب نامزد پیشنهادی خود را معرفی می‌کنند و تعامل و گفت‌وگو بر سر آن با دیگر اصولگرایان به زودی انجام خواهد گرفت و به نظر می‌رسد تا پایان بهمن ماه نتیجه نهایی اعلام شود.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و احتمال پیوستن مؤتلفه به آن گفت: طبیعتا هر ائتلاف و رویدادی که در جریان اصولگرایی ایجاد شود و بتواند ما را به سوی وحدت و ائتلاف پیش ببرد، یک نقطه مثبت است و ما هم در جریان رسیدن به وحدت همراه خواهیم بود.

وی در پاسخ به اینکه «آیا تعدد جبهه‌هایی چون نیروهای مردمی انقلاب اسلامی و یکتا خود نمی‌تواند عاملی بری افتراق باشد»، گفت: تعدد جبهه نیست و دبیرکل یکتا (حاجی‌بابایی) از اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است و به نظر نمی‌رسد با اختلاف نظر مواجه شویم.

ترقی درباره شعار آن‌ها مبنی بر عملکرد فراجناحی و فرا اصولگرایی و زمینه پذیرش اصلاح‌طلبان که سخنگوی جبهه مردمی به آن اشاره کرده است، گفت: این منافاتی با اصولگرایی ندارد. گفتمان انقلابی منافاتی با اصولگرایی ندارد و فرضیه پیوستن و همکاری اصلاح‌طلبان با این جبهه با توجه به مبانی و اصولی که برای خود معین کرده‌اند، بعید و دور از ذهن است. به نظر من منظور از اصلاح‌طلبی، جریان اصلاحات نیست بلکه اصلاح‌طلبی است که در گفتمان انقلاب اسلامی تعریف شده است و رهبری بر آن تأکید دارند.

وی تصریح کرد: در این شرایط، اصلاح‌طلبی به معنای اصلاح وضع موجود و به‌روز کردن است. اصلاح‌طلبی اصولگرایانه همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و از اصولی است که در گفتمان انقلابی‌گری باید به آن توجه ویژه داشت تا در صورت انحراف جامعه از مسیر انقلاب برای بازگشت به مسیر صحیح باید دست به اصلاح زد.

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه در پاسخ به اینکه «آیا تاریخ گردهمایی تشکل‌های اصولگرایی به دعوت جامعه روحانیت مشخص شده است یا نه؟»، گفت: بنا به گفته آقای مصباحی‌مقدم به زودی این جلسه تشکیل خواهد شد اما اعضای مؤتلفه مستمر با جامعه روحانیت مبارز دیدار و گفت‌وگو دارند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.