خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مردان زورگیر مسلح به دام پلیس افتادند/ زنان، طعمه مردان تبهکار

پنج‌شنبه 16 دی 1395 - 14:46
متهم

مردان تبهکاری که با خودروهای مسروقه اقدام به زورگیری های مسلحانه از خانم‌ها می‌کردند، توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی اجتماعی آنا، ساعت یک بامداد سیزدهم آذر ماه امسال، وقوع یک فقره زورگیری به شیوه مسلحانه و در پوشش مسافرکشی به کلانتری ۱۰۵ سنایی اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه» و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

خانمی جوان (مالباخته) با حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «در بلوار میرداماد به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ شدم؛ با حرکت خودرو ناگهان سرنشین صندلی جلو با تهدید اسلحه و چاقو اقدام گرفتن گوشی تلفن همراه، انگشتر طلا، ۳۰۰ هزار تومان وجه نقد همراه و در ادامه کارت عابربانک حاوی ۱۳ میلیون تومان و رمز آن کرد؛ نهایتا مرا در میدان آرژانتین پیاده کردند و با خودرو سمند به شماره انتظامی ایران۲۲/*** د ۳۷ از محل متواری شدند.»

با بررسی پلاک به دست آمده از خودروی سمند سارقین مسلح، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت در شهرستان رامسر است؛ مالک خودرو سمند با در دست داشتن پرونده سرقت خودرو به اداره یکم پلیس آگاهی مراجعه کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: نهم شهریور ماه امسال برای مسافرت به شهرستان رامسر رفته بودیم؛ فردای آن روز برای تفریح به تله کابین رامسر رفتیم؛ ماشین را بیرون تله کابین پارک کرده و پس از گذشت حدودا سه ساعت و در زمان مراجعه به محل پارک خودرو، متوجه شدیم که متاسفانه خودرو به سرقت رفته است. بلافاصله به پاسگاه مراجعه و در این خصوص پرونده‌ای در پلیس آگاهی شهرستان رامسر تشکیل شد.

کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته اطلاع پیدا کردند که سارقین مسلح بلافاصله پس از ارتکاب سرقت از مالباخته، در چندین مرحله اقدام به برداشت تمامی وجوه نقد حساب مالباخته کردند؛ با شناسایی مراکز برداشت پول از حساب مالباخته، کارآگاهان با مراجعه به این مراکز به تحقیق از صاحبان آن‌ها پرداخته و در تحقیات خود اطلاع پیدا کردند که جوانی حدودا ۲۵ ساله به بهانه تامین هزینه درمانی همسرش و با ظاهرسازی، در چندین نوبت اقدام به دریافت پول از این افراد کرده است.

مدیر یک جایگاه سوخت در شهرستان کرج – بلوار خلج آباد پس از اطلاع از موضوع پرونده سرقت مسلحانه، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: جوانی حدودا ۲۵ ساله، با مراجعه به دفتر جایگاه سوخت و طرح ادعای مریض بودن همسرش و در حالی‌که خود را بسیار مضطرب نشان می‌داد، کارت عابر بانکی را در اختیارم گذاشت و از من درخواست کرد تا در ازای برداشت مبلغ ۳ میلیون تومان از حساب کارت، این مبلغ را به صورت نقد در اختیارش بگذارم؛ من نیز با توجه به مشاهده حالت اضطراب این شخص و صرفا به قصد کمک، بدون درخواست هرگونه مدارک شناسایی خواهش وی را انجام دادم.

در شرایطی که دستور توقیف خودرو سمند مسروقه و دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شده بود، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سرقت مسلحانه یک دستگاه خودرو سواری سانتافه توسط سرنشنیان خودرو سمند تعقیب آن‌ها صورت گرفته است.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به همراه خواهرم به درمانگاه رفته بودیم؛ پس از انجام اقدامات درمانیِ خواهرم، از درمانگاه خارج شدیم تا به خانه برگردیم؛ به محض سوار شدن به ماشین، ناگهان یک جوان حدودا ۲۵ ساله سوار صندلی عقب ماشین شد و اسلحه را به سمت خواهرم گرفت و گفت: «پیاده شوید»؛ بعد از کمی مقاومت، این شخص گفت: «حرکت کن». حدودا سه یا چهار کوچه جلو‌تر مجددا به من گفت «توقف کن» و در ادامه مرا از ماشین پیاده کرد. زمان پیاده شدن از ماشین، در ماشین را نبستم تا مجبور شود خواهرم را پیاده کند؛ پس از پیاده شدن خواهرم، سارق پشت فرمان ماشین نشست و ماشین را با خودش برد؛ در زمان سرقت ماشین متوجه شدم که سارق همدست دیگری دارد که دقیقا پشت سرمان و با یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ به دنبال ما آمده است. پس از سرقت خودرو سانتافه خودرو سمند از محل خارج شد که موفق به برداشتن شماره پلاک آن شدم. با مشاهده واحد گشت کلانتری (۱۵۰ تهرانسر) موضوع را به پلیس اطلاع دادیم؛ پس از گذشت چند ساعت از سرقت ماشین، از کلانتری با ما تماس گرفته و عنوان کردند که خودرو به صورت‌‌‌ رها شده در منطقه ستارخان کشف شده اما سارقین اقدام به سرقت محتویات داخل خودرو شامل کیف دستی‌ام شامل ۴۰۰ هزار تومان وجه نقد، مدارک شناسایی، گوشی تلفن همراه و... کرده بودند.

در ادامه رسیدگی به پرونده وقوع سرقت‌های مسلحانه توسط سرنشینان خودرو سمند سفید رنگ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سرقت‌های مسلحانه‌ای از رانندگان خانم و به شیوه ایجاد تصادف سوری در سطح شهر تهران و اینبار با یک دستگاه خودرو مگان مشکی انجام شده است.

یکی از شکات خانم پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 2 بامداد چهارم دی ماه در اتوبان شهید حقانی با خودرو شخصی در حال حرکت بودم که ناگهان یک دستگاه خودرو مگان مشکی به شماره انتظامی ایران ۴۴/***م ۵۱ با دو سرنشین جوان با من تصادف کرد؛ به محض توقف جهت بررسی میزان خسارت تصادف، یک نفر از آن‌ها سوار صندلی عقب خودرو ماشینم شد و با تهدید چاقو و اسلحه کمری اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه، کیف حاوی مدارک شناسایی، وجه نقد و دو حلقه انگش‌تر طلا همراهم کرد؛ این شخص پس از انجام سرقت، به سرعت از ماشین شد و به همراه همدست خود و با خودرو مگان از محل متواری شد.


یکی دیگر از شکات زن نیز پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان کرد که دقیقا به همین شیوه و شگرد، این بار در بزرگراه یادگار امام (ره) و در یک تصادف سوری مورد سرقت وجوهات نقد و طلا و جواهراتش قرار گرفته است.

با شناسایی دقیق خودرو مگان مشکی به شماره انتظامی ایران ۴۴ / *** م ۵۱ و بررسی سوابق خودرو، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت به شیوه مسلحانه بیستم آذر بوده و سارقین با ایجاد یک تصادف ساختگی و با تهدید چاقو و اسلحه کمری اقدام به سرقت خودرو از یک راننده خانم در تقاطع قنبرزاده – بزرگراه رسالت کردند.

با شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان عمدتا خانم که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد سرقت مسلحانه قرار گرفته و در ادامه بررسی‌های دقیق پلیسی در خصوص اموال سرقت شده از مالباختگان، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران موفق به شناسایی محدوده تردد متهمین در شهرستان شهریار شدند.

با شناسایی محدوده تردد سارقین در شهرستان شهریار، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با تشکیل چندین تیم نامحسوس به این شهرستان اعزام و طی چندین روز کار شبانه روزی سرانجام موفق به شناسایی خودرو سمند سفید رنگ مسروقه در یکی از کوچه‌های فرعی در منطقه شادآباد شدند.

با شناسایی خودرو سمند مسروقه، خودروی مذکور تحت مراقبت نامحسوس کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام چهاردهم دی ماه دو جوان حدودا ۲۵ و ۳۰ ساله در زمان سوار شدن به خودرو مسروقه دستگیر شدند؛ با دستگیری این دو جوان به نام‌های «سعید. خ» (۳۳ ساله) و «علی. هـ» (۲۶ ساله)، در بازرسی اولیه از آن‌ها یک قبضه سلاح کمری کشف شد .

بلافاصله پس از دستگیری این دو متهم، بازرسی از مخفیگاه آن‌ها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ در بازرسی از مخفیگاه سعید و علی که دارای نسبت خانوادگی (دایی و خواهرزاده) با یکدیگر نیز هستند، کارآگاهان موفق به کشف مدارک شناسایی و اموال تعدادی از مالباختگان شدند.

دایی و خواهرزاده در‌‌‌ همان تحقیقات اولیه عنوان کردند که دو نفری اقدام به سرقت سمند سفید رنگ از شهرستان رامسر و همچنین سرقت مسلحانه خودرو مگان مشکی کرده‌اند.

در ادامه، سومین عضو گروه به نام« حامد. ط » (دوست علی – ۲۶ ساله) نیز از سوی همدستانش معرفی، مخفیگاهش در منطقه شادآباد شناسایی و او نیز در‌‌‌ همان روز دستگیر و به همراه همدستانش به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه حمـید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبرگفت: در ادامه تحقیقات از متهمین، یک دستگاه خودرو مسروقه ریو دارای سابقه سرقت به شیوه مسلحانه نیز از سارقین در منطقه خلیج فارس کشف شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم در ادامه این خبر عنوان داشت:» در ادامه رسیدگی به پرونده، متهمین به ده‌ها فقره سرقت مسلحانه به شیوه ایجاد تصادف سوری و همچنین در پوشش مسافرکشی با استفاده از خودروهای مسروقه اعتراف داشته‌اند که در ادامه و با با بهره گیری از مدارک بدست آمده از مخفیگاه متهمین و بررسی سوابق سرقت‌های مشابه، تعدادی از شکات شناسایی، به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و پس از مواجه حضوری با متهمین موفق به شناسایی آن‌ها شدند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان این خبر عنوان کرد: با توجه به اعتراف صریح متهین به ده‌ها فقره سرقت مسلحانه در مناطق غرب و شمال غرب تهران بویژه از شهروندان خانم، از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد تهدید و سرقت قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود و شناسایی متهمین به نشانی اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

کد خبر: 174813
0 0

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.