خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

ابتکار خبر داد: مالیات سبز در دستور کار دولت قرار گرفت

جمعه 17 دی 1395 - 12:20
معصومه ابتکار

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حساب کاربری توییتری خود نوشت:«سازمان حفاظت محیط زیست طی دو سال اخیر با وزارت اقتصاد و دارایی و کمیسیون اقتصاد دولت ساعت‌ها کار کارشناسی و توجیهی داشته تا مالیات سبز در دستور کار دولت قرار گرفت».

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حساب کاربری توییتری خود نوشت: «مالیات سبز یکی ازمؤلفه‌های اقتصاد سبزاست. همین طور بانکداری سبز، سبزشدن حساب‌های ملی وصندوق ملی محیط زیست وتوجه به ارزیابی زیست محیطی درپروژه‌ها».

وی ادامه داد:«هر کدام ازابعاد اقتصاد سبز در دولت یازدهم پیشرفت‌های خوبی داشته و اینها گام‌های استواردر جهت وعده رئیس جمهور برای تحقق دولت محیط زیست است».

ابتکار یادآور شد:« سازمان طی دو سال اخیر با وزارت اقتصاد ودارایی و کمیسیون اقتصاد دولت ساعت‌ها کار کارشناسی و توجیهی داشته تا مالیات سبز در دستور کار دولت قرار گرفت».

به گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مالیات سبز برای جبران ایجاد آلاینده‌ها است،رأی دولت به ابقای مالیات سبز در لایحه ارزش افزوده است.

به گزارش آنا، هیات وزیران روز چهارشنبه،15 ماه دی در ادامه بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده که این روزها در دستور کار دولت قرار دارد، مالیاتی را به عنوان مالیات سبز تعیین کرد تا واحدهایی که حد مجاز و استاندارد محیط زیست را رعایت نمی‌کنند بر اساس معیارهایی نظیر شدت، مدت، نوع و مکان آلایندگی با نرخ‌های نیم، یک و یک و نیم در صد به ماخذ فروش یا درآمد ارائه خدمات حسب مورد مشمول مالیات سبز شوند.

این تصمیم علاوه بر اینکه محیط زیست ما را پاک‌تر و قابل زیست‌تر می‌کند به ارتقای استاندارد واحدهای تولیدی ما نیز کمک خواهد کرد و انگیزه بیشتری به تولید کنندگان برای بهبود محیط زیست می‌دهد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.