خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مبلغ: با نزدیک شدن به انتخابات، مخالفان دولت دست به کارهای خطرناکی می‌زنند

جمعه 17 دی 1395 - 14:02
جلایی‌پور مرتضی مبلغ

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: مخالفان دولت بخوبی آگاهند که برای رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گزینه ای که مورد اقبال افکار عمومی مردم ایران باشد و بتواند با روحانی رقابت کند، در اختیار ندارند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا از ایرنا، مرتضی مبلغ پنجشنبه شب در گردهمایی اصلاح طلبان اصفهان افزود: بنابراین آنها از ماه ها قبل، تلاش خود را برای تخریب دولت در افکار عمومی به کار گرفتند و اکنون نیز شاهدیم که بصورت ناجوانمردانه بزرگترین دستاوردهای دولت یازدهم را که دولت نظام جمهوری اسلامی ایران و برآمده از رای مردم است، ضعیف جلوه می دهند.

وی هشدار داد: هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک می شویم، مخالفان دولت دست به کارهای خطرناکی می زنند که آینده کشور و نظام را تهدید خواهد کرد.

مبلغ با اشاره به اینکه مخالفان دولت از دستاوردهای بزرگ ملی در این دوره بسیار عصبانی هستند، ادامه داد: راهبرد اصلی آنها این است که برای انتخابات پیش رو مردم را سرخورده کنند تا میزان مشارکت در پای صندوق های رای به حداقل برسد.

مبلغ گفت: مخالفان دولت امیدوارند تا با مشارکت حداقلی مردم در انتخابات آینده ریاست جمهوری، زمینه پیروزی نامزد مورد نظر خود را در انتخابات فراهم کنند.

وی تاکید کرد: این رویکرد برای آینده نظام بسیار خطرناک و در راستای اهداف مخالفان نظام جمهوری اسلامی است.

عضو شورای سیاستگذاری شورای اصلاح طلبان با بیان اینکه در بین اصولگرایان نیز گروهی منصف با عنوان اصولگرایان معتدل وجود دارند، تصریح کرد: تفکر بازگشت به قدرت با هر قیمتی از سوی اصولگرایان افراطی پیاده سازی می شود و آنچه برای آینده کشور و نظام خطرناک است این است که این گروه درصدد جذب اصولگرایان معتدل و سنتی هستند.

وی اضافه کرد: بطور اعجاب انگیزی احساس می شود که دست هایی در کار است تا دولت را زمینگیر و دستاوردهای ملی را در افکار عمومی کوچک کنند.

مبلغ با اشاره به موفقیت دولت یازدهم در مذاکرات هسته ای و به سرانجام رسیدن این مذاکرات گفت: مخالفان دولت خود به این موضوع آگاهند که چنانچه برجام اجرایی نشده بود، بدلیل صادرنشدن نفت، اقتصاد ایران مانند ونزوئلا فرو می ریخت و با قفل شدن صادرات و واردات، نظام در شرایط بسیار خطرناکی قرار می گرفت.

وی افزود: با اجرا شدن برجام، زمینه دریافت ارز در قبال فروش صادرات نفت فراهم شد، ایران هراسی در جهان از بین رفت و تورم 45 درصدی به زیر 10 درصد کاهش یافت و سفره هایی که برای غارت سرمایه های ملی در پی تحریم ها برای عده ای پهن شده بود برچیده شد.

مبلغ تاکید کرد: مخالفان دولت اعتقادی به نقد منصفانه ندارند و برای رسیدن مجدد به صندلی ریاست جمهوری به هر کار خطرناکی دست می زنند.

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان بیان کرد: در چنین شرایطی مبادا کاری کنیم که زمینه تشدید فعالیت گروهی از مخالفان دولت را که به عدالت، انصاف و گفتمان اعتقادی ندارند، فراهم شود.

وی با اشاره به طبیعی بودن تکثر سلایق و نظرها در کشور اضافه کرد: همه ما و همه گروه ها با هر گرایش سیاسی، شهروند جمهوری اسلامی ایران هستیم و باید برای پیشرفت کشور و اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران بکوشیم.

مبلغ ادامه داد: کسانی که در ماه های اخیر و ماه های آینده به دور از انصاف و ناجوانمردانه و با هدف دستیابی به منافع شخصی و جناحی و با انگیزه تخریب دولت و سرخوردگی مردم از شرکت در انتخابات، به انتشار اخبار دروغ دست زده یا می زنند، آگاه نیستند که در حال تخریب بزرگترین سرمایه نظام یعنی پشتوانه مردمی آن هستند.

وی وجود تکثر آرا در کشور را از افتخارات و انجام رقابت های سیاسی را از اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و افزود: رقابت های سیاسی باید حول محور وحدت و در ذیل این اصول انجام شود که قانون اساسی کشور، حد و مرزهای آن را مشخص کرده است.

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای انجام رقابت های سالم سیاسی، ساختاری را تعیین و نهادهای فرا رقابتی را مشخص کرده است، گفت: براین اساس، شورای نگهبان، قوه قضائیه، صدا و سیما و سازمان های مشابه صدا و سیما، نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی حق ورود به رقابت های سیاسی و طرفداری از جریان های سیاسی را ندارند.

وی افزود: چنانچه این نهادها به خدمت یک جریان سیاسی در آیند، بسیار خطرناک است و کمترین خسارتی که به کشور وارد خواهد شد، بداخلاقی و ایجاد شکاف های اجتماعی و از بین رفتن اعتماد ملی به نظام است.

مبلغ اظهارکرد: در راستای قانون اساسی همواره امام(ره) و رهبری تاکید داشته اند که نهادها و سازمان های فرا رقابتی و نیروهای نظامی وارد عرصه رقابت های سیاسی نشوند.

وی تصریح کرد: نادیده گرفتن این اصول و زیرپا گذاشتن خطوط قرمز، آینده نظام را تهدید می کند زیرا با شکسته شدن آنها، وحدت ملی خدشه دار و موجب خواهد شد تا یک گروه برای تامین منافعش به خود اجازه دهد، به هرکاری دست بزند.

همایش اصلاح طلبان استان اصفهان، پنجشنبه شب در مجموعه رفاهی فرهنگیان شماره سه اصفهان برگزار شد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.