خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در واحد اردبیل

کتاب «داده‌های عظیم، فناوری‌های مرتبط، چالش‌ها و چشم‌انداز‌های آتی»ترجمه و منتشر شد

شنبه 18 دی 1395 - 08:55
انتشار کتاب جدید در واحد اردبیل

کتاب «داده‌های عظیم، فناوری‌های مرتبط، چالش‌ها و چشم‌انداز‌های آتی» اثر مین چن، شیون ماو، ین ژانگ، ویکتور سی.ام.لیونگ، از انتشارات اشپرینگر، توسط عباس میرزایی عضو هیات علمی واحد اردبیل و با همکاری مشترک امین مهاجر، مرتضی براری و هومن ضرابی ترجمه و منتشر شد.

به گزارش خبرنگار آنا، میرزایی در باره محتوای این کتاب گفت: «داده‌های عظیم مجموعه داده‌هایی هستند که در مدت زمان محدود، با توجه به بزرگی و پیچیدگی آن به سادگی قابل پردازش نیستند. به قدری بزرگ هستند که با پایگاه‌های داده سنتی قابل مدیریت نیستند.»

وی افزود: «مشکلات اصلی در کار با این نوع داده‌ها مربوط به جمع آوری، ذخیره سازی، پرس و جو، اشتراک گذاری، تحلیل و مصورسازی آن‌هاست. این مبحث، به این دلیل هر روز مقبولیت بیشتری پیدا می‌کند که با استفاده از تحلیل داده‌ها، می‌توان در اهداف مختلفی از جمله تجاری، پزشکی، هوا‌شناسی، تحقیقات بیومتریک، تحلیل‌های اقتصادی، ژنتیک و مسئل امنیتی به نتایج مناسب تری دست پیدا کرد.»

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بیان کرد: «موارد اشاره شده ما را بر آن داشت که این کتاب را به فارسی ترجمه کنیم. این کتاب می‌تواند مرجع علمی مناسبی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی باشد.»

وی گفت: «این کتاب برای پژوهشگران عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات، دانشجویان مقطع کار‌شناسی ارشد و دکتری و.... که آینده شغلی خود را در این حوزه می‌بینند کتاب مناسبی است.»

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.