خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رویدادهای دانشگاهی؛

کوتاه از واحدهای زابل، زرقان، آباده، بیضا و میانه

یکشنبه 19 دی 1395 - 11:53
واحد کازرون

همایش پیاده‌روی خانوادگی با شعار ورزش شروعی دوباره با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل و مشارکت اداره ورزش و جوانان و تشکل مردم نهاد جوانان مطالبه‌گر سیستان و جمعی از رهایی یافتگان از چنگال مواد مخدر برگزار شد.

به گزارش آنا، این همایش با حضور اقشار مختلف جامعه و از میدان دانشگاه آزاد اسلامی آغاز و در جوار یادمان شهدای گمنام واحد زابل با اهدای جوایز به شرگت کنندگان پایان یافت.

رئیس واحد زابل در حاشیه این مراسم بر لزوم تقویت و ارتقای ورزش‌های همگانی تاکید کرد و گفت: «ورزش‌های همگانی تاثیر بسزایی در سلامت روحی و جسمی و نیز نشاط اجتماعی دارد بر این اساس باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد و جامعه دانشگاهی باید در این زمینه پیش قدم باشند.»

دکتر محمد مجوزی با بیان اینکه هدف از ورزشهای همگانی ایجاد نشاط روحی و جسمی و شادابی جامعه است، یادآور شد: «دانشگاه آزاد اسلامی همواره در مسیر تعامل با ورزشهای همگانی و ارتقای ورزش استان بوده و هر روز بر ابعاد این همکاری افزوده می‌شود.»

برگزاری جلسه شورای اداری در واحد زرقان

رئیس واحد زرقان در جلسه شورای اداری این واحد که با حضور اعضای هیأت رئیسه مدیران و کارمندان این واحد دانشگاهی در سالن کنفرانس برگزار شد، توجه به مسائل فرهنگی در دانشگاه، تکریم ارباب رجوع، پاسخگویی به موقع و مناسب به ارباب رجوع، رعایت قوانین و مقررات، حفظ کرامت و شأن دانشجو، وظیفه‌شناسی، اهتمام، پیگیری کارهای محول شده به نحو احسن را خواستار شد.

دکتر مهدی وادی خطاب به حاضران با تاکید بر اینکه نهایت اهتمام و تلاش خود را بیش از گذشته برای پیشرفت و ترقی دانشگاه، حفظ اموال دانشگاه و رسیدن به اهداف عالیه آن به کار ببندید، ادامه داد: «از دیگر موارد پیگیری امور رفاهی کارکنان، همکاری در پرداخت وام‌های مختلف به کارکنان و اهمیت امتحانات پایان ترم است.»

در ادامه معاونان پژوهشی آموزشی، اداری مالی، فرهنگی دانشجویی، عمرانی نسبت به ارائه گزارش عملکرد شش ماهه دوم حوزه‌های خود اقدام کردند.

تیم فوتسال کارکنان و استادان هیات علمی واحد آباده بر سکوی سوم ایستاد

تیم فوتسال کارکنان و استادان هیات علمی واحد آباده درمسابقات استانی که به میزبانی واحد لامرد و با حضور ۱۷ تیم برگزار شد، پس از تیم‌های شیراز و نورآباد ممسنی بر سکوی سوم ایستاد.

در مراسم اختتامیه این مسابقات دکتر حمزه سارویی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس از شرکت این تعداد تیم در مسابقات ابراز رضایتمندی کرد.

در این مراسم دکتر محمد رستم‌پور سرپرست واحد آباده نیز حضور داشت و پس از مراسم اهدای جوایز به تیم‌های بر‌تر، از زحمات کارکنان و استادان واحد آباده تشکر کرد.

چاپ مقاله معاون آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا

مقاله «نقادی کتاب جامعه سلیمان بر مبنای رابطه حکمت و جمال» توسط معاون آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا در فصلنامه معرفت ادیان چاپ شد.

به گزارش خبرگزاری خبرنگار آنا، مقاله «نقادی کتاب جامعه سلیمان بر مبنای رابطه حکمت و جمال» از سوی دکتر سعدی مویدی معاون دانشجویی و فرهنگی واحد بیضا و دکتر عبدالعلی شکر دانشیار دانشگاه شیراز در فصلنامه معرفت ادیان چاپ شد.

کتاب جامعه سلیمان، منسوب به حضرت سلیمان (ع) است و بنابر گواهی کتاب مقدس، خداوند به وی حکمت افاضه داده بود.

در چکیده این مقاله آمده است: کتاب جامعه سلیمان، منسوب به حضرت سلیمان (ع) است. بنا بر شهادت کتاب مقدس، خداوند به وی حکمت افاضه می‌کرد. با وجود این، دیدگاه‌های غیرحکیمانه‌ای نظیر جبرگرایی، پوچگرایی، لذت‌گرایی و چهرة بدبینانه و مأیوسانه‌ای در این کتاب به سلیمان نبی نسبت داده شده است. با بررسی و تحلیل معنایی اصطلاح «حکمت» و نیز الهام از فرهنگ ناب اسلامی، می‌توان با اضافه نمودن عنصر جمال، معنای دقیق تری از «حکمت» به دست آورد و بر اساس این تحول معنایی، کتاب جامعه سلیمان را غربالگری نمود، معنای حکمتی که سلیمان نبی از خداوند درخواست داشت را بازخوانی کرد. بدین ترتیب، حکمت که نوعی از آن، افاضه‌ای و نوع دیگرش تعلیمی است، مبدأ جمال و جمال مظهرِ آن است. در حقیقت، حکیم واقعی به همه جهان هستی با دیده احترام نگریسته و سراسر نظام آفرینش را زیبا و احسن می‌بیند. بنابراین، نگرش‌های غیرحکیمانه‌ای که در این کتاب به حضرت سلیمان (ع) منسوب است، با فرض اینکه ایشان مشمول توجه الهی در افاضه حکمت است، پذیرفتنی نیست.

چاپ سه عنوان مقاله دانشجوی کار‌شناسی ارشد شیمی تجزیه واحد میانه

سه مقاله علمی ترویجی حامد شامی، دانشجوی کار‌شناسی ارشد رشته شیمی تجزیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در شماره‌های مختلف هفته‌نامه آدینه تبریز به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، سه مقاله علمی ترویجی حامد شامی با عنوان «روز جهانی مسجد، جایگاه و اهمیت محوری مسجد در شماره ۵۶، هشدارهای قرآنی، اهمیت حفظ سلامت انسان و دوری از ضرر و آسیب رساندن به نفس از نظر قرآن در شماره‌های ۷۳ و ۷۴ و فلسفه نماز، یاد خداوند متعال در شماره ۸۹» هفته نامه آدینه به چاپ رسیده است.

حامد شامی عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد بوده و در کارنامه علمی- پژوهشی خود یک عنوان کتاب تالیفی، شش مقاله تخصصی ارایه شده در همایش‌های ملی، برگزاری نمایشگاه تخصصی مبارزه با مواد مخدر و همکاری علمی- اجرایی در همایش تخصصی مبارزه با مواد مخدر را دارد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.