خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

 مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران:

فرآیند تدوین برنامه مدیریت تالاب بین‌المللی خور باهو و خلیج گواتر آغاز شد

شنبه 18 دی 1395 - 16:56
تالاب هویزه یا هورالعظیم

 مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به لزوم به کارگیری رویکرد زیست‌بومی در حفاظت و مدیریت تالاب‌های کشور از آغاز فرآیند تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بین‌المللی خور باهو و خلیج گواتر خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان حفاظت محیط زیست، محسن سلیمانی افزود: این برنامه با مشارکت تمام ذی‌نفعان منطقه گواتر و شهرستان چابهار در دست تدوین بوده و افق روشنی را برای حفاظت و بهره‌‌برداری پایدار از پتانسیل‌های این اکوسیستم ترسیم می‌‌کند.

وی تصریح کرد: با گفتگوها و نشست‌های برگزار شده با ذی‌نفعان منطقه و با توجه به حمایت و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی و فرماندار ویژه منطقه، برنامه در مدت زمان کوتاهی تدوین و اجرایی خواهد شد.

سلیمانی یادآور شد: نقش مشارکت جوامع محلی به خصوص بهره‌برداران و صیادان در تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بسیار حائز اهمیت بوده و با اجرایی شدن این برنامه علاوه بر حمایت جوامع محلی در حفاظت از تالاب، پتانسیل‌های این اکوسیستم برای توسعه پایدار و رونق معیشت جوامع محلی نیز به کار گرفته خواهد شد که این موضوع نویدبخش مشارکت نظام‌مند مردم در حفاظت از اکوسیستم‌های آبی کشور است.

وی افزود: در خصوص برنامه ریزی و حفاظت مشترک این تالاب بین المللی، گفتگوهایی نیز با مقامات مسئول پاکستانی انجام شده که در ادامه از این ظرفیت نیز برای حفاظت و پایداری خدمات و کارکردهای خلیج گواتر استفاده می شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.