خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پزشکیان: ارجاع ماده 95 لایحه برنامه ششم به کمیسیون تلفیق ضروری است/ فرمایشات رهبرانقلاب برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید لحاظ شود

شنبه 18 دی 1395 - 12:36
پزشکیان/مجلس/پزشک

نائب رئیس مجلس ارجاع ماده ۹۵ لایحه برنامه ششم توسعه درخصوص کاهش آسیب‌های اجتماعی به کمیسیون تلفیق را ضروری دانست و گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری ضمن اصلاح این ماده باید لحاظ شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، مسعود پزشکیان در نشست علنی نوبت صبح امروز ـ 18 دی ماه ـ مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ماده 95 لایحه برنامه ششم توسعه درخصوص اقدامات پیشگیرانه و کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: پیشنهاد آقای یوسف‌نژاد مبنی بر ارجاع این ماده به کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه جهت رفع ابهامات وارد است زیرا تکلیف بسیاری از بندها در این ماده مشخص نشده است.

وی با تأکید بر اینکه «فرمایشات مقام معظم رهبری در این ماده باید لحاظ شود»، تصریح کرد: این ماده باید به صورت عملیاتی نوشته شود به گونه‌ای که متولیان پیشگیری و مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی مشخص شود بنابراین جهت انجام اصلاحات به کمیسیون تلفیق برنامه ارجاع می شود.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد ضمن ایراد پیشنهاد ارجاع این ماده به کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: پیش از این مقام معظم رهبری با تشکیل شورای عالی اجتماعی موافقت کردند و اعضای آن را نیز انتخاب کردند. همچنین اولویت‌هایی را برای این مجموعه جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی مشخص کردند که در لایحه دولت و پیشنهاد کمیسیون تلفیق مقفول مانده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ساختار تشکیل سازمان امور اجتماعی یکی از مواردی است که در این ماده از آن غفلت شده است بنابراین این ماده برای پاسخگویی به مشکلات باید به کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه ارجاع و اصلاح شود.

کد خبر: 175140
0 0
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.