خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

بروجردی: رژیم صهیونیستی با انسجام مسلمانان، جایگاهی در منطقه ندارد

شنبه 18 دی 1395 - 14:27
بروجردی

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به طور قطع با انسجام مسلمانان و تحقق آرمان ملت فلسطین و آزاد سازی همه سرزمین های اشغالی، رژیم صهیونیستی در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان جایگاهی نخواهد داشت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، بروجردی و هیات همراه پارلمانی او جمعه شب در ملاقات با نمایندگان گروه‌های مختلف فلسطینی مقیم لبنان دیدار کردند.

محمد آشوری تازیانی، احمد امیر آبادی فراهانی، کمال دهقانی فیروزآبادی، ابوالفضل حسن بیکی و روح اللّه حضرت پور، علاءالدین بروجردی را در سفر به لبنان همراهی می کنند.

در این دیدار که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برگزار شد، « محمد فتحعلی» سفیر ایران در لبنان هم حضور داشت و دو طرف در باره مسائل مورد اهتمام به ویژه اوضاع منطقه و فلسطین گفت وگو کردند.

بروجردی با اشاره به رهنمون های حضرت امام خمینی (ره) بر حمایت از آرمان فلسطین تا آزادسازی تمام سرزمین های اشغالی، گفت: از اول انقلاب تا کنون مواضع جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت از این آرمان بوده است و این هدف جزء با وحدت مسلمانان تحقق نمی یابد.

وی افزود: دشمنان اسلام که درصدد ایجاد تفرقه در کشورهای منطقه هستند، تمام تلاش خود را برای انحراف ملت ها از آرمان فلسطین بکار بسته اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدامات برخی کشورهای اسلامی برای دعوت از تجار رژیم صهیونیستی را بشدت تقبیح کرد و اظهارداشت: جای بسی تأسف است که برخی دولت های منطقه، هیأت های صهیونیستی را دعوت می کنند و با آن ها جشن می گیرند.

براساس این گزارش چهار تن از نمایندگان گروه های فلسطینی هم ضمن بیان نقطه نظرات خود و قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین بر استمرار مبارزه با رژیم صهیونیستی برای آزادسازی فلسطین و حمایت از آرمان فلسطین تاکید کردند.

هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران عصر پنجشنبه گذشته از طریق مرز زمینی سوریه ( گذرگاه الجدیده – مصنع) وارد لبنان شد و مورد استقبال فتحعلی سفیر ایران قرار گرفت.

اعضای این هیات پنجشنبه شب با فراکسیون حزب الله( وفاداری به مقاومت) درپارلمان لبنان به ریاست « محمد رعد » ملاقات و گفت وگو کردند.

اعضای هیات پارلمانی ایران در سوریه با رئیس جمهوری، نخست وزیر، رئیس پارلمان و برخی دیگراز مقامات ارشد سوری دیدار و گفت وگو کردند.

بروجردی و هیات همراه وی که صبح شنبه با ژنرال «‌میشل عون» رئیس جمهوری لبنان دیدار کردند، قرار است با « نبیه بری» رئیس مجلس و « سعد حریری» نخست وزیر لبنان هم به طور جداگانه دیدار و گفت وگو کنند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.