خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دکتر میرزاده در جلسه هیات امنای استان اصفهان:

قانونمندی و نظم پایه تمام اقدامات در دانشگاه آزاد اسلامی است/ میزان ارجاع مقالات پراستناد دانشگاه آزاد، نشانگر رشد کیفیت

شنبه 18 دی 1395 - 15:18
جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: قانونمندی و نظم، پایه تمامی تصمیم گیری ها و اقدامات در دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، ‌دکتر حمید میرزاده در سیصد و هفتاد و پنجمین جلسه هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی و سیزدهمین جلسه هیات امنای استان اصفهان، با تبریک میلاد امام حسن عسگری (ع)، به گزارش ارائه شده توسط دکتر سیدمحمد امیری دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: امروزه با تفویض اختیاری که از سازمان مرکزی به استان‌ها صورت گرفته، بیش از 90درصد امور استان‌ها، توسط اعضای هیات امنای استانی و در خود استان‌ها تصمیم‌گیری و اجرا می‌شود.

او با تاکید بر اینکه اکنون حدود 500 نفر از دانشمندان، اندیشمندان و صاحب‌نظران در حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی، مدیریت و... در قالب هیات‌های امنا، با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند، افزود: جلسات هیات امنای استانی در دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ وجه جنبه تشریفاتی ندارد و امور مربوط به برنامه‌ریزی، مالی اداری، نصب مدیران استانی، تصویب بودجه و ... در این جلسات مورد بررسی قرار می‌گیرد و به تصویب می‌رسد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دوم سخنان خود و پس از استماع نقطه نظرات اعضای هیات امنای استان اصفهان، گفت: در کتاب آمایش سرزمین که وزارت علوم به چاپ رسانده و در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد نقشه جامع علمی کشور مطرح شده و به تصویب رسیده، کمترین میزان رشد دانشجو از آنِ دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه پرداختن به درآمدهای غیر‌شهریه‌ای باعث غفلت از امور آموزشی نشده است، افزود: اگرچه تامین بودجه از راههای غیرشهریه و رسیدن به 40 درصد درآمد غیر‌شهریه‌ای تا پایان سال 99، ازجمله اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی است، اما در این میان ارتقای کیفیت مغفول نمانده است.

میرزاده تاکید کرد: میزان ارجاعات به مقالات پراستناد دانشگاه آزاد اسلامی از سال 2006 تا 2014 حدود 22درصد بوده است در حالی که تنها در سال 2015 این میزان به بیش از 30درصد رسید که نشان‌دهنده روند صعودی کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی است چرا که مقالات علمی یکی از شاخصه‌های توسعه علمی است.

وی با بیان اینکه یک خیزش کیفی در دانشگاه آزاد اسلامی در حال شکل گرفتن است، ادامه داد: 53درصد کل تولیدات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تاسیس، مربوط به سه سال اخیر بوده است.

میرزاده با ابراز رضایت از گزارش ارائه شده توسط دکتر امیری دبیر هیات امنای استان اصفهان، گفت: یکی از موفق‌ترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، استان اصفهان و واحدهای خوراسگان و نجف آباد است.

وی به مثالی در این خصوص اشاره کرد و گفت: واحد خوراسگان طرح مبارزه با ریزگردها را ارائه داد که به تایید معاونت فناوری ریاست جمهوری نیز رسیده است. براساس تفاهم‌نامه‌ای که در همین راستا به زودی با سازمان محیط زیست منعقد می‌شود به عنوان مجری این طرح، آماده‌ایم در سراسر کشور طرح تثبیت ریزگردها را اجرا کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان تاکید کرد: قله‌های رفیعی از دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی در دانشگاه آزاد اسلامی در دسترس قرار دارد، هرچند هنوز کم و کاستی‌هایی وجود دارد و باید ترمیم شود.

به گزارش آنا، بودجه استان اصفهان شامل 503 میلیارد تومان از حیث منابع و مصارف و 403 میلیارد تومان از حیث درآمد و هزینه، با اعمال اصلاحات اندک و تاکید بر فعالیت‌های دانش بنیان و مدیریت هزینه از طریق بازخرید کارکنان مازاد و تبدیل به احسن املاک و اراضی مازاد، به تصویب اعضای جلسه هیات امنای استان رسید.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.