خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه دانشگاه ایران در میان 500 موسسه سبز جهان

شنبه 18 دی 1395 - 21:37
سردر دانشگاه تهران

دانشگاه‌های «زنجان»، «فردوسی مشهد»، و «تهران» در فهرست مؤسسات برتر جهان در نظام رتبه‌بندی «گرین‌متریک» قرار گرفتند.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا از روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی «گرین‌متریک» گزارش سال 2016 خود را دربارۀ توسعۀ پایدار در مؤسسه‌های آموزشی ـ پژوهشی منتشر کرد که بر پایۀ آن دانشگاه‌های «زنجان»، «فردوسی مشهد»، و «تهران» توانسته‌اند در فهرست مؤسسه‌های برتر این نظام رتبه‌بندی قرار گیرند.
«گرین‌متریک» از شش شاخص کلیدی ' محیط زیست و زیرساخت'، 'انرژی و تغییرات اقلیمی'، 'مدیریت پسماند'، 'آب'، 'حمل و نقل'، و 'آموزش' برای رتبه‌بندی مؤسسه‌ها استفاده می‌کند.
با هدف ارائۀ چشم‌اندازی جامع از شرایط و سیاست‌های مرتبط با محیط زیست و توسعۀ پایدار در دانشگاه‌های کشورهای گوناگون راه‌اندازی شده است.
«گرین‌متریک» ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست‌گذاران در محیط‌های دانشگاهی فراهم آورده و سالانه بیش از 10هزار مؤسسه توسط این نظام رتبه‌بندی ارزیابی می‌شوند که فهرست 500 مؤسسه برتر بر روی وب منتشر می‌شود.

***امتیاز کل و رتبۀ مؤسسه‌های ایرانی در نظام رتبه‌بندی «گرین‌متریک»
دانشگاه زنجان با 5971 امتیاز در رتبه 75 ، دانشگاه فردوسی مشهد 4484 امتیاز در رتبه 238 و دانشگاه تهران 3109امتیاز در رتبه 431 جهانی قرار دارند.
بر پایۀ گزارش سال 2016 رتبه‌بندی «گرین‌متریک»، «University of California Davis» دارای بیش‌ترین امتیاز و سبزترین مؤسسۀ دنیا است.

کد خبر: 175324
0 0
کلمات کلیدی:
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.