خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

ایندیپندنت: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها امیدی به 2017 ندارند

یکشنبه 19 دی 1395 - 10:58
اتحادیه اروپا

بر اساس آماری که روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت منتشر کرده است، مردم اروپا و آمریکا سال 2017 را با ناامیدی آغاز می‌کنند و در همین حال بر اساس همین نظر‌سنجی مردم در چین، ژاپن و روسیه به سال جدید میلادی و بهبود شرایط خود امید بسته‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، تحولات و اتفاقاتی که به ویژه در چند ماه گذشته اتفاق افتاده است باعث ایجاد روحیه‌ای منفی برای بسیاری از مردم جهان به‌ویژه در کشورهای بزرگ صنعتی شده است. نتیجه انتخابات آمریکا، گسترش خطرات تروریستی، مهاجرت گسترده از شرق به غرب، احتمال به قدرت رسیدن جریان‌های راست افراطی در اروپا و تصمیم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، مجموعا فضایی مبهم در آینده را برای مردم اروپا و آمریکا ایجاد کرده است.

نتایج آماری که در چند روز اخیر توسط روزنامه ایندیپندنت بریتانیا به همراه یک موسسه آماری گرفته شده‌اند نیز همه مویّد وجود بدبینی و نا‌امیدی در بخش قابل توجهی از مردم اروپا و آمریکا از بهبودی شرایط در سال جدید نسبت به سال قبل دارد.

بر اساس این آمار از هر سه انگلیسی یک نفر اعتقاد ندارد سال 2017 از سال قبل بهتر باشد و تنها یک نفر از 8 نفر اعتقاد دارد که امسال سال بهتری از سال قبل خواهد بود. در حالی که تقریبا نیمی از مردم انگلیس به ماندن در اتحادیه اروپا رأی داده‌اند، حدود 43 درصد مردم معتقدند که سال قبل برای آنها سال بدی بوده است.

در فرانسه شرایط از این هم بدتر است چرا که تنها نیمی از فرانسویان معتقدند سال جدید می‌تواند بهتر از سال قبل باشد. فرانسویان در میان مردم کشورهای مهم صنعتی جهان بدترین حس را نسبت به امکان بهبودی اوضاع درسال جدید دارند.

مردم آلمان، ایتالیا و بلژیک نیز به تحولات سال جدید خوشبین نیستند و اکثریت آنان امیدی به بهبودی شرایط کشورشان در سال جدید ندارند. از بین کشورهای اروپایی تنها مجارستان و بعد سوئد هستند که امیدواری بیشتری به بهبود شرایط خود در سال جدید دارند.

اما در آمریکا یک گسست جدی میان مردم به وجود آمده است و 51 درصد از مردم انتخاب ترامپ را تحولی منفی می‌دانند، هر چند چهار پنجم مردم مجموعا امید دارند سال اول ریاست جمهوری ترامپ بهتر از سال آخر ریاست جمهوری اوباما باشد.

از میان دیگر کشورهای دنیا مردم چین و ژاپن و روسیه به شرایط بهتر زندگی در سال جدید خوشبین هستند. اما اکثریت مردم برزیل نیز با توجه به کشمکش‌ها و اختلافات سیاسی در این کشور امید زیادی به بهبود شرایط کشور در سال جدید ندارند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.