خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مصدق اعلام کرد: بررسی دقیق و شایسته پرونده‌های دانشجویان و اعضای هیات علمی در هیأت عالی تجدید نظر

یکشنبه 19 دی 1395 - 12:00
همایش ملی مدیران حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی و دستگاه‌های مرتبط

دومین جلسه هیأت عالی تجدید نظر دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اعضای منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، علیرضا مصدق مدیرکل دفتر حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی، درباره اهمیت و ضرورت برگزاری این جلسه گفت: هیأت عالی تجدید نظر براساس مصوبه 630 شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل می‌شود که با توجه به آن، موضوعاتی که جنبه علمی، آموزشی و تخصصی دارند در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی طرح نشود و در هیاتی که در وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می‌شود، مورد رسیدگی قرار گیرد.

مدیرکل دفتر حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه افزود: در دومین جلسه هیأت عالی تجدید نظر، دو پرونده مربوط به اعضای هیأت علمی و دو پرونده دیگر مربوط به دانشجویان بود که درباره آن‌ها تصمیم گیری شد.

وی ادامه داد: هیأت عالی تجدید نظر آخرین مرجع رسیدگی به اعتراضات دانشجویان و اعضای هیأت علمی است. فلسفه تشکیل هیأت عالی تجدید نظر رسیدگی در محیط علمی با اشراف به مسائل علمی، آموزشی و دانشجویی بوده که برای تصمیم گیری درباره این پرونده‌ها استعلام‌ها و مکاتبات متعددی انجام می‌شود تا تصمیم قاطع و شایسته اتخاذ شود.

مصدق تأکید کرد: در گذشته در دانشگاه‌ها همین امکان اتخاذ تصمیم گیری وجود نداشت و محاکم دادگستری این خواسته را مطرح می‌کردند و با توجه به اینکه این مسائل قابل تفسیر و تحلیل حقوقی نبود معمولا باعث اطاله دادرسی و صدور آرای غیرکارشناسی می‌شد که این خلا با تشکیل هیأت عالی تجدید نظر برطرف شده است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.