خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

باند راهزنان بزرگراه‌های تهران منهدم شد + تصاویر

یکشنبه 19 دی 1395 - 16:44
متهم

پلیس آگاهی تهران باند راهزنان در بزرگراه‌های پایتخت را منهدم کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، دوازدهم مهر ماه امسال، وقوع یک فقره سرقت به‌عنف محموله برنج همراه با تهدید و استفاده سارقان از سلاح سرد (قمه و چاقو) در محدوده اتوبان بعثت، به کلانتری ۱۳۲ نبرد اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به‌عنف» و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی دراختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده (راننده یک دستگاه خودرو نیسان) پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 5 بامداد، دوازدهم مهر ماه امسال داخل اتوبان بعثت در حال حرکت به سمت شهرری بودم که جهت بازدید خودرو در حاشیه اتوبان بعثت توقف کرده و از ماشین پیاده شدم . همزمان، یک پژو ۴۰۵ نوک مدادی با چهار سرنشین در کنار ماشینم توقف کرد؛ ناگهان دو نفر از خودرو پژو ۴۰۵ پیاده شده و با چاقو و قمه به سمت من حمله ور شدند و مرا به شدت از ناحیه دست، پهلو و سر مجروح کردند. پس از آن خودرو نیسانم حامل بیش از دو تن برنج به ارزش تقریبی ۳۰ میلیون تومان را سرقت کردند.هم‌زمان با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت به‌عنف محموله در اتوبان بعثت، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با بررسی پرونده‌های مشابه اطلاع پیدا کردند که سرقت‌های مشابه دیگری دقیقا به همین شیوه و شگرد به وقوع پیوسته که طی آن سرنشینان یک پژو ۴۰۵ نوک مدادی، دقیقا به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت خودروهای دارای محموله به ویژه محموله برنج در مسیرهای خروجی شهر تهران کرده‌اند.با شناسایی تعدادی از شکات جدید و دعوت از آن‌ها جهت حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان این اداره اطلاع پیدا کردند که سارقان در چندین فقره از سرقت‌هایشان جهت متوقف کردن خودروهای دارای محموله اقدام به ایجاد تصادف صوری کرده و پس از توقف اجباری رانندگان خودروهای نیسان، اقدام به سرقت کرده‌اند.هم‌زمان با آغاز اقدامات پلیسی جهت شناسایی سارقان به‌عنف محموله خودروهای نیسان که سارقین به صورت شبانه و با تهدید سلاح سرد (سرقت به این شیوه و شگرد از مصادیق راهزنی محسوب می‌شود) اقدام به سرقت کرده بودند، کارآگاهان با بررسی پرونده خریداران محموله‌های مسروقه مواد غذایی اطلاع پیدا کردند که یکی از این افراد به نام «مجید. ق» (متولد ۱۳۵۷ و دارای چندین فقره سابقه خرید اموال مسروقه) به تازگی اقدام به تهیه یک گاراژ استجیاری در محدوده خیابان تختی کرده است؛ لذا طی هماهنگی با مقام قضایی، بازرسی از گاراژ این شخص در خیابان تختی در دستور کار قرار گرفت.


کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، سیزدهم دی ماه امسال جهت بازرسی گاراژ به این محل اعزام و موفق به کشف چند صد تن برنج مسروقه در داخل گاراژ شدند. هم‌زمان با حضور کارآگاهان در محل مذکور جهت انجام بازرسی، «مجید. ق» با مشاهده کارآگاهان اقدام به فرار می‌کند که طی یک تعقیب و گریز همراه با تیراندازی و درگیری، دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می‌شود.

«مجید. ق» در‌‌ همان تحقیقات اولیه صراحتا به مسروقه بودن محموله برنج کشف شده از داخل گاراژ اعتراف و عنوان کرد که این محموله توسط یکی از افراد سابقه دار به نام فخرالدین. ن (۴۰ ساله) به او تحویل داده شده است.

بررسی سوابق «فخرالدین. ن» نشان داد که او یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب سرقت است که از سال ۱۳۸۲ تاکنون بار‌ها دستگیر و روانه زندان شده است؛ با شناسایی مخفیگاه فخرالدین در منطقه کیانشهر، کارآگاهان در‌‌ همان تاریخ به مخفیگاه فخرالدین اعزام شده، ضمن دستگیری وی و در بازرسی از مخفیگاهش موفق به کشف بیش از ۵۰۰ کیلوگرم دیگر از محموله‌های برنج سرقت شده می‌شوند.

همزمان با دستگیری فخرالدین در مخفیگاهش، کارآگاهان موفق به دستگیری شخص دیگری به نام «محمد. ن» (۳۵ ساله) در این محل شدند که در‌‌ همان تحقیقات، فخرالدین اعتراف کرد که «محمد. ن» نیز یکی از اعضای اصلی گروه سارقان به‌عنف محموله است.«فخرالدین. ن» در اعترافات اولیه به کارآگاهان گفت: چندین ماه است که سرقت محموله انجام می‌دهیم. دقیقا نمی‌دانم که چند فقره سرقت انجام دادیم اما تمامی سرقت‌هایمان در حاشیه شهر تهران (به‌ویژه بزرگراه‌های تهران) بوده است. اتوبان آزادگان، بسیج، جاده مخصوص، یاسینی، محدوده بهشت زهرا و بعثت محدوده‌هایی هستند که در آن‌ها سرقت می‌کردیم. زمان سرقت، وحید به همراه دلاور و فرهاد به سمت خودروهای محموله می‌رفتند و با تهدید و ضرب و شتم، راننده ماشین را به بیرون از ماشین پرتاب می‌کردند و در آخر خودرو حامل محوله را سرقت می‌کردند. بلافاصله پس از سرقت، طی هماهنگی با «مجید. ق» محموله‌های مسروقه را به گاراژ محدوده خیابان تختی منتقل می‌کردیم؛ خودروهای نیسان را نیز در مناطق مختلف شهر و پس از سرقت اموال با ارزش داخل خودرو، در سطح شهر تهران‌‌ رها می‌کردیم؛ در زمان سرقت‌ها از پژو ۴۰۵ من و همچنین خودروی سایر اعضای گروه استفاده می‌شد.


با دستگیری «فخرالیدن. ن» به عنوان سرکرده گروه سارقین محموله و همچنین «محمد. ن»، تحقیقات از آن‌ها جهت شناسایی دیگر اعضای گروه سارقین انجام و در فاصله کوتاهی، سایر اعضای گروه به نام‌های «وحید. ن» (متولد ۱۳۷۰)، «قاسم. هـ» (متولد ۱۳۵۷)، «فرهاد. ن» (متولد ۱۳۷۴)، «فرهاد. و» (متولد۱۳۶۷)، «منصور. ر» (متولد ۱۳۵۵) و «دلاور. ی» (متولد ۱۳۶۱) از سوی همدستانشان معرفی، بلافاصله مخفیگاه آن‌ها در یک خانه مجردی استیجاری در منطقه شوش شناسایی، تمامی آن‌ها سیزدهم دی ماه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه‌شان مقادیر زیادی اموال مسروقه داخل خودرو از قبیل سیستم پخش خودرو و همچنین گوشی‌های تلفن همراه متعلق به رانندگان خودروهای محموله کشف شد.

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: در بررسی پرونده وقوعات مشابه، تعدادی از شکات شناسایی، به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت، پس از مواجه حضوری با متهمان اقدام به شناسایی دقیق این گروه از سارقان کردند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به دستور مقام قضایی در خصوص انتشار بدون پوشش تصاویر تمامی متهمان این پرونده، گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به انجام سرقت‌های به‌عنف محموله، سوابق متعدد متهمان در ارتکاب جرایم مختلف، شناسایی دقیق متهمان از سوی شکات و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمین، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر تمامی متهمی از سوی بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، صادر شده است. لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

کد خبر: 175495
0 0
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.