خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: فتنه 88 کشور را واکسینه کرد

یکشنبه 19 دی 1395 - 16:27
حجت‌الاسلام سید محمد علی آل هاشم

با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مناطق عملیاتی جنوب غرب کشور، همایش سیاسی بصیرت افزایی فرماندهان و کارکنان یکان های آجا در خوزستان برگزار و مسجد امام حسن مجتبی(ع) تیپ 392 دشت آزادگان نیز افتتاح شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در همایش سیاسی بصیرت افزایی فرماندهان و کارکنان یکان های آجا در خوزستان با اشاره به رویدادهای مهمی که در طول دوران معاصر ایران در دی ماه به وقوع پیوسته، قیام 19 دی مردم قم در سال 56 را نقطه عطفی در جریان مبارزات انقلابی مردم ایران علیه استبداد خواند و آن را همچون حماسه 9 دی 88 اثرگذار و شکوهمند خواند.

نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران، حماسه 9 دی را اقدامی از سوی مردم ایران در جهت تجدید عهد با آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی خواند که توطئه‌های دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نقش بر آب کرد.

وی با تاکید بر ضرورت بازخوانی فتنه 88 تحلیل اهداف و ابعاد فتنه را فرصتی برای زنده نگاه داشتن این حادثه تاریخی خواند که فراموشی آن هزینه زیادی را به نظام متحمل خواهد کرد.

آل هاشم در پایان با برشمردن اثرات فتنه 88 آن را آزمون بزرگی برای ملت ایران خواند که درس‌ها و عبرت‌های بسیاری را در بر داشت و به تعبیر مقام معظم رهبری کشور را واکسینه کرد.

همچنین با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مناطق عملیاتی جنوب کشور، مسجد امام حسن مجتی(ع) تیپ 392 دشت آزادگان نیز افتتاح شد.

وی در آئین افتتاحیه این مسجد بر اهمیت مراکز فرهنگی و عبادی در اسلام تاکید کرد و با اشاره به این که نخستین آیاتی که بر پیامبر اسلام (ص)نازل شده است درباره دانش و ابزار فراگیری آن بوده، علم را زیربنای تمدن و فرهنگ اسلامی خواند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به ساخت مساجد متعدد در پادگان های آجا طی سال های اخیر، نظیر پادگان آموزشی بیرجند و عجب شیر، از سامانه فرماندهی ارتش به جهت توجه به ساخت مساجد تقدیر کرد و درخشش چهره های قرآنی ارتش در عرصه کشوری و بین المللی را نتیجه چنین اقداماتی خواند.

وی در ادامه با اشاره به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب در خصوص ضرورت تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در کشور، سهم ارتش در این راستا را آموزش 65 هزار حافظ قرآن تا 10 سال آینده خواند.

آل هاشم در پایان، حضور بیش از 10 هزار خانواده ارتشی در پیاده روی اربعین را از برکات امر مسجد سازی در ارتش بر شمرد و گسترش فرهنگ اسلامی را راهی برای مقابله با هجمه فرهنگ غربی عنوان کرد.

گفتنی است رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه حضور خود در مناطق عملیاتی جنوب از یادمان‌های طلائیه و رمضان بازدید کرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.