خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در پیام‌های جداگانه صورت گرفت

تسلیت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی/ 1

دوشنبه 20 دی 1395 - 11:02
هفتادمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، استادان، کارکنان، دانشجویان، تشکل‌ها و مجامع دانشگاهی در پیام‌هایی جداگانه درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، متن پیام‌های تسلیت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به این شرح است:

سید مهدی رضایت رئیس دانشگاه آ‌زاد اسلامی واحد علوم دارویی: ملتی که بزرگ است قدر بزرگان خود را خوب می‌داند و تاریخ مملکت اسلامی ما آراسته به نام بزرگانی است که نام آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمان معاصر کمتر از بزرگانی چون امیرکبیر نیست. تاریخ بعد‌ها شهادت خواهد داد که نقش آفرینی‌های ایشان تا چه حد در سرنوشت مملکت و نظام موثر بوده است.

با همه اینها قدردان و سپاسگزار وی هستیم که در کنار آثار ماندگار از وی، بلاشک دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب در سایه تلاش و پایمردی‌های ایشان جوانه زد و رشد کرد و به درخت تناوری تبدیل شد که سالهای سال مردم، دل به میوه‌های رنگارنگ آن خوش خواهند کرد و دعاگوی این مرد بزرگ خواهند بود.

همه ما داغدار رحلت ایشان هستیم و اعلام مراتب تسلیت از سوی هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان واحد علوم دارویی به مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران و بویژه خاندان معظم ایشان را وظیفه می‌دانیم.

در پی رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی و اعلام عزای عمومی، با دعوت رئیس واحد علوم دارویی، جلسه‌ای با حضور معاونان، روسای دانشکده‌ها، مدیران و مسئولان برای نکوداشت و برنامه ریزی هر چه با شکوه‌تر مراسم تشییع و گرامیداشت یاد و خاطر وی در اتاق شورای واحد برگزار شد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان: سراسر زندگی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در تحقق آمال و آرزوهایی گذشت که از نبوغ کم نظیر و باریک‌بین وی سرچشمه می‌گرفت و تحت تاثیر شدید فیوضات علمی استاد و مرادش حضرت روح الله (ره) قرار داشت.

در کارنامه پربار آن مرد فرزانه عرصه علم و عمل، علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی و پژوهش‌های علمی، سال‌ها مبارزه با رژیم ستمشاهی، سازماندهی انقلاب و نقش موثر در شورای انقلاب، تدوین قانون اساسی، تشکیل حزب جمهوری اسلامی، ایجاد بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان، هدایت و رهبری جنگ در دوران هشت ساله دفاع مقدس و فعالیت در سمت‌های کلیدی مانند: رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهوری، رئیس مجلس خبرگان رهبری، رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار داشت.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان این ضایعه عظیم را به پیشگاه امام عصر (عج) و رهبر معظم انقلاب، همسر مکرمه و بیت گرامی وی و امت شریف و شهیدپرور و بویژه جامعه علمی کشور و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض کرده و برای روح پرفتوح آن مرحوم علو درجات و همنشینی با اولیای الهی را خواستاریم.

پروین داداندیش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب: درگذشت نابهنگام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، بزرگ مرد انقلاب و بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی را به خانواده دانشگاه آزاد اسلامی و مردم شریف ایران تسلیت می‌گویم.

درایت، شجاعت، هوشمندی و صبر بی‌مثال وی در هر برهه از انقلاب اسلامی ایران و تاسیس و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی کم نظیر و به یادماندنی است و در حافظه تاریخ این مرز و بوم ثبت خواهد شد. روحشان شاد و قرین رحمت و غفران الهی باشد.

دکتر امیرپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر که از ارادتمندان آن عالم مجاهد ربانی بود، قطعه شعری را در حق این ابرمرد تاریخ ایران اسلامی سروده و این ضایعه را تسلیت گفت.

تیر غمی به ریشهٔ جانم نشسته است *** جانی نمانده بلکه حبابی شکسته است

خود این نفس درون قفس مانده بس دودل *** یارای آمد و شدنش نیست خسته است

تنگ است دل مگر ز قضاهای شوم پی *** آن عندلیب سرخ زبان لحن بسته است

فرح حبیب سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس: فقدان نابهنگام آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، بزرگ مرد انقلاب و بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی را به خانواده دانشگاه آزاد اسلامی، مردم ایران، همسر گرامی و خانواده معزز وی تسلیت عرض می‌کنم.

هوشمندی، صبر و شجاعت بی نظیر وی در برهه های حساس انقلاب اسلامی ایران و تاسیس و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی به یادماندنی است و در حافظه تاریخ این مرز و بوم ثبت و ضبط خواهد شد.

بسیج دانشجویی شهید علم الهدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه: در شب رحلت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) یار دیرین امام و انقلاب و رهبری مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی موسس دانشگاه آزاد اسلامی به جوار رحمت الهی پیوست. بنا به فرموده رهبری «او نمونهٔ کم‌نظیری از نسل اوّل مبارزان ضد ستم‌شاهی و از رنج‌دیدگان دوران نهضت اسلامی بود. سال‌ها زندان و تحمل شکنجه‌های ساواک و مقاومت در برابر این همه و آنگاه مسئولیتهای خطیر در دفاع مقدس و ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و غیره، برگهای درخشان زندگی پرفراز و نشیب این مبارز سالهای دور است.»

این ضایعه را خدمت مقام معظم رهبری و همه دوستداران انقلاب اسلامی و به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت و غفران الهی و صبر برای بازماندگان را از درگاه ایزد منان مسئلت می‌نماییم.

دکتر سیدفرج الله موسوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) شهرری: ارتحال ناگهانی و جانگداز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی دانشمند بزرگ، عالم عالیقدر، مبارز نستوه و یار دیرین حضرت امام خمینی و رهبری معظم انقلاب، رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی که عمر پربرکت خود را در به ثمر نشاندن و بالندگی هرچه تمام‌تر انقلاب شکوه‌مند اسلامی ایران سپری کرد، مایه تاسف، تاثر و تالم عمیق اینجانب و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) گردید.

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی مجاهد نستوه و خستگی ناپذیر دوران سخت مبارزات نهضت اسلامی، شاگرد و یار دیرین امام راحل عظیم الشان (ره)، همراه و همسنگر واقعی و همیشگی مقام معظم رهبری بودند که عمر پربرکت خویش را در راه مبارزه با رژیم ستمشاهی و بعد از پیروزی انقلاب در جهت استقرار و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با خدمت‌گزاری صادقانه و خالصانه به مردم در سنگر‌ها و میادین حساس و کلیدی نظام سپری کردند.

اینجانب ارتحال ملکوتی عالم مجاهد، یار دیرین انقلاب، حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری را به ساحت مقدس امام زمان (عج) و به حضور رهبر معظم انقلاب، خاصه اخوان و آقازادگان و عموم ارادتمندان به وی و به همه ملت بزرگ ایران اسلامی، بویژه خانواده داغدار دانشگاه آزاد اسلامی که یادگار وی و یکی از ثمرات عمر پر برکت وی است تسلیت عرض نموده برای ایشان مغفرت و رحمت الهی و برای، بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن: دکتر نقی شجاع رئیس واحد رودهن گفت: مرد بزرگی چشم از این جهان فرو بست که در چهره او شصت سال مبارزه با استبداد و استعمار، تلاش خستگی ناپذیر برای استقرار نظام اسلامی، مجاهدتی کم نظیر برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی، کوششی مداوم برای عمران و آبادی کشور و همتی مستمر برای سامان دادن به امور کشور هویدا بود.

این جانب از طرف معاونان، اساتید، کارکنان و دانشجویان ضمن ‌‌نهایت تأثر و تأسف از این حادثه غم انگیز، مراتب تسلیت خود را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، خاندان محترم آیت الله هاشمی رفسنجانی، خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و ملت شریف و قدردان ایران اسلامی تقدیم می‌دارم و برای آن سفر کرده، آرزوی علو درجات و برای بازماندگان، دوستان و یاران وی صبر و شکیبایی از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

دکتر علیرضا اقدامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی: عروج ملکوتی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجاهد فقید و یار دیرین حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی را به پیشگاه حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، بیت گرامی وی و ملت فهیم و شریف ایران و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض کرده و از خداوند سبحان برای آن عالم ربانی علو درجات، رحمت و غفران واسعه الهی را مسالت می‌نمایم.

ابوالفضل فرهادی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان: هنوز در باورمان نیست مردی بی‌نظیر در تاریخ کشورمان، سردار سازندگی کشور و کسی اینچنین تاثیرگذار، دیگر با افکار و عقایدش جهانیان را متاثر نمی‌کند. آیت الله هاشمی رفسنجانی، بنیانگذار و حامی دانشگاه آزاد اسلامی بود که با هجرتش خانواده بزرگ دانشگاه آزاد بی‌پدر شد.

پرواز روح وی در شب شهادت حضرت معصومه (س) خواهر و یار امام هشتم (ع) و شب شهادت امیرکبیر مرد موثر تاریخ ایران تقارن معناداری است که بی‌شک هر ایرانی را به یاد یار و همدم رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران می‌اندازد که کمتر کسی هست که چون او لحظه لحظه زندگی‌اش با سیاست و دل نگرانی برای مملکت سپری شده باشد. او که هر ضربان قلبش برای سربلندی وطنش می‌تپید، واپسین روزهای زندگی‌اش با دغدغه آینده روشن ایران عزیز گذشت.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، غم سنگین ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را به خانواده داغدار وی، رهبر معظم انقلاب اسلامی، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهیان و مردم ایران تسلیت می‌گوید.

دکتر علی آل‌بویه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیویه وبویراحمد: خبر ارتحال ملکوتی عالم پارسا و انقلابی، مجاهد نستوه٬ یار دیرین و صدیق امام راحل و رهبری، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی موجب اندوه و تأثر فراوان شد.

یقیناً میراث معرفتی خدمات ارزشمند آن مجتهد عالی مقام و فرهیخته، به اسلام و انقلاب به خصوص مجاهدت‌های وی در تحقق آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) اثر ماندگاری در تاریخ مبارزات مردم ایران بوده است که به مثابه چراغ هدایتی در مسیر اعتلای ارزش‌های الهی جاودانه خواهد ماند.

آن عالم فقید که از شاگردان مبرز مکتب فقهی، فلسفی، اخلاق و عرفان حضرت امام خمینی (ره) به شمار می‌رفت خود نیز منشاء تربیت چهره‌های انقلابی مؤمن و متدین بسیاری گردید.

این ضایعهٔ مؤلمه که در شب وفات حضرت فاطمه معصومه (س) رخ داد را به پیشگاه مقدس امام زمان (ارواحنا فداه)، رهبر معظم انقلاب، علما و روحانیون، حوزه‌های علمیه، اعضای مجلس خبرگان رهبری، ملت بزرگ ایران، بیت مکرم آن مرحوم و جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می‌کنیم و از درگاه خداوند منان برای آن بزرگوار علو درجات و حشر با محمد وآل محمد (ص) مسألت می‌نماییم.

دکتر سیدمهدی حسینی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر: ارتحال جانگداز و عروج ملکوتی مجاهد خستگی ناپذیر یار دیرین امام و رهبری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مبارز نستوه انقلاب که عمرش را برای عظمت اسلام و انقلاب سپری کرد را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، بیت مکرم و داغدار وی و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می‌کنم.

روحش شاد و یادش همواره گرامی.


رئیس، هیات رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس: این فقیه صمدانی و عالم ربانی که از اعضای دیرینه انقلاب و از نخستین یاران امام عظیم الشأن (ره) در نهضت خود و یار دیرینه انقلاب و از مجاهدین خستگی‌ناپذیر در طول دوران رژیم منحوس پهلوی بود، رنج زندان و تبعید را برای خود هموار ساخت و پس از انقلاب نیز لحظه‌ای از خدمت امام و انقلاب در عرصه‌های مختلف به ویژه در دوران ریاست جمهوری، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و... باز نایستاد.

خدمات و تلاش‌های ارزنده و شایسته آن مرحوم همواره در دوران شکوه‌مند انقلاب اسلامی در برهه‌های مختلف و در جایگاه‌های مختلف علمی، فقهی، قضائی و... هیچ‌گاه از ذهن و خاطر مردم قدر‌شناس ایران اسلامی نخواهد رفت.

این ضایعه بزرگ را محضر ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری و تمامی جامعه دانشگاهی، بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و بیت مکرم آن حضرت، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، هیات موسس و امنای دانشگاه که در سوگ پدر معنوی خود نشسته‌اند تسلیت و تعزیت عرض کرده و از خداوند متعال برای آن عالم ربانی علو درجات، رحمت و غفران واسعه الهی را مسألت می‌نمائیم.

دکتر یوسف قیصری دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر: رحلت مبارزی نترس، مرد روزهای سخت، سخنوری قهار، هدایتگر جبهه‌های حق علیه باطل، یاور بنیانگدار انقلاب اسلامی ایران، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رحمت الله علیه را به پیشگاه مقدس حضرت امام زمان (ارواحنا فداه)، رهبر معظم انقلاب، علما و روحانیون، حوزه‌های علمیه، اعضای مجلس خبرگان رهبری، ملت بزرگ ایران، خانواده مکرم وی و جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می‌نمائیم.

با ‌‌‌نهایت اندوه باید تسلیت گفت، تسلیت برای رحلت مردی که هم قبل و هم بعد از انقلاب شکوه‌مند اسلامی ایران در صف اول مبارزات مردم ایران بود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی عجین شده با بزرگ‌ترین افتخارات، رشادت‌ها، دلاوری‌ها و... اینکهن مرز و بوم بود و هست، طوری که در هر صفحه از کتاب سراسر پرشجاعت و شوکت تاریخ ایران اسلامی را که ورق بزنیم، حتما در آن صفحه نام وی به وضوح و با عظمت می‌درخشد.

دانشگاه آزاد اسلامی در از دست دادن پدر خود، شکسته و تکیده شد و قامت راست کردن در این غم عظیم کاری سخت و جان فرساست. اندوه بی‌پایان ما از این واقعه دردناک قابل وصف نیست.... خاموش شدن این شمع نورانی و مایه مباهات انقلاب اسلامی ایران را بار دیگر تسلیت گفته و برای از دست دادن پشتوانه‌ای استوار به سوگ می‌نشینیم.

هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل: امروز در سوگ بزرگ مردی از سرزمین بزرگان و ابرمردان؛ ایران سرفراز، به ماتم و عزا نشسته‌ایم که سراسر زندگی پربرکتش را وقف اسلام و ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد.

ابرمردی که یار دیرین، وفادار و دلسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) بود و در همه حال و در همه بحبوحه‌های انقلاب، جنگ، سازندگی و در همه صحنه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... بهترین همسنگر و همفکری پویا، فعال و بی‌بدیل بودند.

نقش محوری و کلیدی آیت‌الله هاشمی در توسعه و پیشرفت کشور بر همگان عین روز روشن و مبرهن است و بی شک نام پرآوازه اش در طول تاریخ این مرز و بوم همانند امیرکبیرها به عنوان سردار سازندگی، استاد سیاست و اقتصاد و بزرگ تئوریسین فرهنگ و سیاست، ماندگار خواهد بود.

خداوند روح این مرد بزرگ را با انبیاء و اولیای الهی و شهدای بزرگ تاریخ اسلام محشور کند. این ماتم عظمی را محضر مقام معظم رهبری، ملت سرافراز ایران، همسر فداکار، فرزندان وی و تمامی دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می‌کنیم.

دکتر محمد حیدری نارمندی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد حاجی آباد با توجه به رحلت جانسوز آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: «بی‌شک نقش پررنگ و ارزنده وی در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی و نیز خدمات و مسئولیت‌های مهم وی در دوران‌های حساس پس از پیروزی انقلاب بر کسی پوشیده نیست.»

وی به تبیین نقش پررنگ آیت الله هاشمی رفسنجانی در راستای راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و ادامه داد: «وی با دوراندیشی و آینده نگری راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی را مطرح و پس از آن خدمات گسترده‌ای را از خود به یادگار گذاشت و در بسیاری از تصمیم‌گیری‌های کلیدی کشور نیز همواره یار و یاور دیرین امام و رهبری بود.»

حیدری اظهار کرد: «مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، با فقدان این پدر معنوی خود، در ماتم یکی از یاران و همراهان باوفای خود رخت عزا پوشید و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فقدان یاوری مخلص و خدوم را به سوگ نشست.»

وی با عرض تسلیت ارتحال این عالم مجاهد و انقلابی خاطرنشان کرد: «اینجانب این مصیبت عظمی را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، همسر مکرمه، فرزندان و بیت معزز و معظم وی، جامعه بزرگ روحانیت، مردم شریف ایران و به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و علو درجات را برای آن سفر کرده را مسئلت می‌نمایم.»

دکتر قلتاش سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفاشهر در جلسه شورای اداری این دانشگاه که با حضور اعضا هیات رئیسه و کارکنان برگزار شد، ارتحال بزرگ مرد انقلابی ایران عزیز، یار دیرین امام و رهبری آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

وی وفات حضرت معصومه (س) و ارتحال ملکوتی آیت الله هاشمی رفسنجانی را به همه همکاران تسلیت گفته و سهم وی را در مجاهدت‌های بیدریغ در راستای مبارزات قبل از انقلاب و پیروزی آن بسیار مهم خواند و تلاش‌های خستگی ناپذیر وی را برای توسعه میهن عزیزمان و دانشگاه آزاد اسلامی و طی طریقش در دوران بالندگی آن در طول این سال‌ها بسیار مهم دانست.

وی از همه همکاران خواست تا در صورت امکان در مراسم خاکسپاری و بزرگداشت وی به نحو شایسته حضور یابند.

دکتر حسن قلی‌پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل: با‌‌ نهایت تاسف و تالم رحلت جانگداز عالم مجاهد، یار و یاور امام راحل و مقام معظم رهبری، پدر معنوی و موسس و بینانگذار دانشگاه آزاد اسلامی فقید سعید عالم جلیل القدر حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را به محضر مبارک آقا امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران اسلامی به ویژه جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض می‌نمایم.

تاریخ بزرگ انقلاب شکوه‌مند اسلامی، خاطرات مجاهدت‌های فراوان و اسارت آن عالم نستوه را همواره در یاد خواهد داشت. از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای بیت گرانقدرشان اجر و صبر جزیل مسئلت دارم.

بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل: رحلت عالم ربانی و فقیه صمدانی، جانشین فرمانده معظم کل قوا و مبارز نستوه و بسیجی وارسته و ممتاز مرحوم مغفور آیت الله هاشمی رفسنجانی را محضر ولی عصر ارواحنا فداه و مقام معظم رهبری و مسئولان و اساتید و کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تسلیت عرض کرده علو درجات آن فقید سعید را از خداوند متعال خواستاریم.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.