خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

ابتکار:آیت الله هاشمی پیوند دهنده بود

دوشنبه 20 دی 1395 - 11:03
تصاویری از یار دیرین امام خمینی (ره)

در پی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پیام تسلیتی صادر کرد .

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با انتشار تصویری از آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی در حساب کاربری توئیتری خود نوشت: «رحلت مجاهد خستگی ناپذیر آیت الله هاشمی رفسنجانی یار صدیق انقلاب، امام، رهبری و مردم، سیاستمداری اعتدال‌گرا و مصلح را تسلیت می‌گویم.»

وی همچنین در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «انالله و اناالیه راجعون، آیت الله هاشمی رفسنجانی مجاهدی خستگی ناپذیر، یار صدیق امام، رهبری و مردم بود. روحانی مبارز، اندیشمند، منعطف و مصلح که استواری‌اش در مقابل شداید و مصائب مثال زدنی و تاریخی به حساب می‌آید.

او مایه دلگرمی و نمادی بود برای امید و نشاط که چون کوهی استوار فشارهای روزگار را تحمل می‌کرد و تلاش داشت تا از مسیر حق، آرمان‌های انقلاب و دفاع از حقوق مردم خارج نشود.

آیت الله فقید، حافظه و هوش فوق العاده‌ای در مسایل کشور و اطلاعات بسیار گسترده‌ای داشت. در سال‌های اخیر حتی در موضوعات تخصصی مانند محیط زیست چهره‌ای پیش‌رو یافت. در آخرین جلسه‌ای که حدود دو ماه پیش برای ارزیابی میزان تحقق سیاست‌های کلی نظام در حوزه محیط زیست در حضور ایشان برگزار شد، با دقت بسیار اقدامات و پیگیری‌ها را رصد می‌کرد.

اساسا آن مرد بزرگ در تصویب سیاست‌های کلی محیط زیست در مجمع تشخیص مصلحت نظام با درایت و فعالانه نقش ایفا کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران‌ مختلف آماج حملات بود. در دوران شاه سخت‌ترین رنج‌ها را در زندان متحمل شد و فداکارانه کنار امام و انقلاب ایستاد. او هرگز دنبال مصلحت خود نبود و در همه مراحل چه قبل و چه بعد از انقلاب پشتوانه‌ای قوی برای اعتدال بخشی، ایجاد تعادل و تعامل میان جریان‌های سیاسی به شمار می‌رفت.
عجبا که با وجود بیش از هشتاد سال سن، چهره‌ای به حساب می‌آمد که جوانان را دلگرم و مجذوب می‌ساخت.

آیت الله هاشمی پیوند دهنده بود؛ او با آنان که به دنبال شکاف انداختن بودند توافقی نداشت؛ به دنبال وصل کردن جریانات با هم بود تا کشور انسجام بیشتری یابد.
فقدانش دردناک و اندوه‌بار است. خداوند متعال درجاتش را متعالی گرداند و راهش مستدام و پر رهرو باد.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.